Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felelősségre vonható a szülő,...

Felelősségre vonható a szülő, ha kiskorú gyermekét (10 év fölötti, de 14 alatti) tartósan hideg lakásban (egy szoba 14 fok, többi helyiségben fagypont közeli) hőmérsékleten neveli, mert sajnálja a pénzt fűtésre, de telne rá neki?

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Persze, siman feljelentheto a gyamugynel/rendorsegen. Ez kiskoru eletenek veszelyeztetese.
2017. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A Gyámügy nem csinál semmit. Egy ismerős családnál egész télen nem volt fűtés, csak kicsi hősugárzóval fűtöttek. Az anya azzal védekezett, hogy nincs pénze a rezsire. A 4 gyerek fázott tovább.
2017. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
jo, de nem mindegy, milyen jogcimen jelented fel es hol. Ha a rendorsegen azzal, h kiskoru eletet veszelyezteti, akkor elindul az eljaras es kivizsgaljak az ugyet. Ha kiderul, h van penze a futesre a szulonek, akkor megallja a helyet a vad...ennyi
2017. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
A szülő nem fázik? Elég hihetetlen történet. Te ki vagy amúgy?
2017. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Hát az életét biztos nem veszélyezteti vele, maximum az egészségét.

Tényleg hideg a 14 fok, de gondoljuk bele: 200-300 évvel ezelőtt hasonló hőmérsékletben éltek családok (tehát gyerekkel együtt!). És nem csak a szegények, hanem általában mindenki. Ami azt jelenti, hogy ez is megszokható, éppúgy, mint a 21 fok.

Föltételezem, kérdező az érintett gyerek. Nem írta, hogy milyen gyakran betegszik meg meghűléses jellegű betegségben. Ismerek olyan felnőtt nőt, aki szinte az egész telet végigköhögte eddig, pedig hidd el, nem 14 fokban lakik.

Szóval még az sem biztos, hogy az egészségének árt a hideg lakással. Az, hogy valami kellemetlen, az nem jelenti, hogy egészségtelen is.

2017. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10 eve babyszitterkedtem Angliaban. Ott a hideg haz a szokas. Nem egy helyen meglatszott a lehelletem este ! Tehat kb 10 fok volt. A gyerekek vidaman elvoltak, ezt szoktak meg. Es itt milliomos csaladokrol van szo! En vastag puloverekben es kabatban voltam , es ez kb MINDEN hazrol elmondhato volt.
2017. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy utcánkbeli nőről van szó, először nem akartam elhinni, mondom, csak pletyka, de egyik szomszéd volt segíteni neki szerelni, mert elfagyott a cső a konyhában. Végülis igaz, saját maga mindenki úgy él ahogy akar, csak a gyerekeket sajnálom. A szobában a 14 fok hagyján, nem is azon voltam fennakadva, hanem hogyan fürdenek ilyen hidegben? (a fürdőt nem fűti). De még ha nem is fürdenek mindig, de wc-re menni kell...
2017. febr. 15. 07:13
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Es te azt honnan tudod, hogy nem futi a furdot?

Es ha berak egy hosugarzot furdes elott ? Ottvagy minden este?

Birom az ilyen ismerosom

Ismerose volt ott es o mondta dumat...

Szerintem a sajat dolgoddal torodj.

2017. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez még önmagában nem veszélyeztetés, a hideg nem káros az egészségre, maximum aki sokat fázik annak gyengébb az immunrendszere. De feltételezem ők már ezt szokták meg, tehát a szervezetük is ellenállóbb. Nálunk is 16-17 fok van a szobában, a ház többi részén max. 2-3 fok, a wc-re menés jó esteben nem tart tovább pár percnél, fürdéshez forró vizet engedek és olyan mintha egy szabadtéri termálfürdőbe lennék télen. Ha kell felveszek 3 pulcsit, hogy ne fázzak, ki lehet bírni. Egyikünk se volt beteg egész télen.
2017. febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, különösen, ha kis légtér a fürdőszoba, egy fűtőventillátorral könnyen fel lehet melegíteni. A csempék, kád stb. jéghidegek maradnak, de a levegő meleg lesz.
2017. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!