Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyömbér, Gyöngyvér nevekről...

Gyömbér, Gyöngyvér nevekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Én kb bele vagyok szerelmesedve ezekbe a nevekbe, és bár a férjem nem osztja a lelkesedést irántuk, szóval nem ez lesz a kislányunk neve, mégis érdekel, hogy mások hogyan viszonyulnak hozzá?


Mondjuk úgy, kutatói kíváncsiságból. Nektek tetszik? Nem? Mi a benyomásotok róla?


Köszi :)


2017. febr. 17. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
A Gyomber nekem a fuszer, a Gyongyver a "ver" miatt negativ hangzasu. A Gyongyi aranyos de az csak becezes.
2017. febr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A Gyömbér egyáltalán nem tetszik, ennyi erővel Répa, Retek, Mogyoró is lehetne egy gyerek, egyformán gáz lenne. A Gyöngyvérnek, ha eleget "ízlelgetem", szép hangzása van, de a saját lányomnak nem adnám.
2017. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A Gyömbér egyáltalán nem tetszik, nekem ez max kisállat név, de eleve írtózom ezektől a Fahéj, Barack, Gyopár jellegű nevektől is. A Gyöngyvér egy fokkal jobb, de az a "vér" miatt nem tetszik.

A Gyöngyi is hasonló hangzású név, ez tetszik pl.

2017. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
A Gyöngyvér nekem szép, becézhető.
2017. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Elég fura, de az egyikhez van egy jó receptem.
2017. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Gyömbér nagyon aranyos, de maximum nyuszinak adnám. Embernek röhejes gyerekkor után, márpedig élete nagyobb részében felnőtt lesz.

Gyöngyvér pedig konkrétan egy véres gyöngy képét vetíti elém. Nem túl pozitív asszociáció.

2017. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A Gyömbér szerintem nevetséges, a Gyöngyvér csak simán nem tetszik, de el tudom fogadni, hogy másnak igen.
2017. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom eldönteni hogy melyik a rosszabb
2017. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A Gyömbér nem tetszik. Az angol Ginger név sokkal jobban hangzik szerintem, azzal hogy lefordították magyarra sajnos elveszik a szép csengése.


A Gyöngyvér nekem tetszik, ismertem is ilyen nevű lányt. Mondjuk a gyermekemnek nem adnám.

2017. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A Gyömbér a vicc kategóriába esik (Fahéj, Vanilia, Cseresznye...) a Gyöngyvér csak simán nem tetszik, de nem nagyon gáz.
2017. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!