Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A bélférget csak kutya okozhatja?

A bélférget csak kutya okozhatja?

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál aki mondta, hogy küldjek székletmintát mert magasabb lett valami a véremben ami jelentheti azt hogy férges vagyok. Van egy kutyánk ami kinti és folyamatosan oltva van.

Semmi tünetem nincs, se viszketés, se hasmenés se alhasi fájdalom. Sima gyomorfájással mentem el, elküldött vérvételre és ez az eredmény jött ki.

Van egy 3,5 éves lányom és egy 2 éves fiam. Nekik sincs semmi gonduk. A kutya sem férges.

Mitől lehet még elkapni?

Bocsi ha rossz helyre irtam de gyerekekhez kapcsolódik illetve itt több ember van szerintem.


2017. febr. 28. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugy tudom, barmitol lehet belferget kapni, nem csak kutyatol. Akar mosatlan gyumolcs/zoldseg is okozhatja (legalabbis ezt olvastam).
2017. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pl ha homokozik, ott is összeszedhette.
2017. febr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a gyerekeknek nincs tünete, őket is le kell kezelni, mert nagyon fertőző. Ha cérnaféreg, akkor egyszerű a kezelése, néhány tablettát kell bevenni megfelelő ismétléssel, közben ágyneműt, ruhákat szorgalmasan mosni magas hőmérsékleten, hogy elkerüld a visszafertőződést.


Mosatlan gyümölcstől vagy bármilyen állattól elkaphattad, és persze embertől is (ovi-bölcsi tökéletes közeg hozzá). A bélféreg petéi nagyon-nagyon kicsik, nem lehet észrevenni, ha pedig megeszed, megfertőződsz.


Ha oltva van a kutya, akkor nincs féreghajtva. A féreghajtást szájon át végzik pasztával vagy tablettával.

2017. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt. Nagyon vicces, viszont sokat meg lehet belőle tudni:

https://www.youtube.com/watch?v=Iko4lo4RymE

2017. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg ezt is érdemes, idevágó lehet:

https://www.youtube.com/watch?v=uh2PFqfVN1o

2017. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!