Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti hogy viszonyultato...

Anyukák! Ti hogy viszonyultatok a második babához, ha még az első is 2 vagy attól fiatalabb volt?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy melyikkel foglalkoztatok többet? Hogy csináltátok, hogy mindkettővel elég időt töltsetek? A nagyobbnak engedtétek, hogy segítsen a pici körül? Itt arra gondolok, hogy pl.ha öltöztettétek a kicsit a nagyobb odaadta a ruháit stb. Nem volt "féltékeny" ha a kistesóval voltatok elfoglalva?

Minden választ szeretettel várok. Tapasztalataitokat is megoszthatjátok :) Előre is köszönöm:)


2017. márc. 4. 16:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom hogy rosszul írtam. 2 éves vagy attól fiatalabb:)
2017. márc. 4. 16:25
 2/4 anonim ***** válasza:
A kicsivel töltöm a több időt,sokat van cicin és nem alszik kb 2 órát se napközbe. Mi már mikor terhes voltam a kicsivel akkor sokat beszéltünk a nagyobbnak, mutogattam neki hogy ez az öcsié lesz (ruha, pelus, játék). Miután megszületett az öcsi az első perctől kezdve odaengedtük hozzá. Segitkezett a pelusoznál ő adta, a fürdésnél együtt készitettük a ruháját elő. Sokat játszunk a szőnyegen,ott is hozza a csörgőket neki. Féltékenynek nem féltékeny, szándékosan soha nem bántja a tesót, figyelmetlenségből volt egy két kisebb malőr. Viszont hisztisebb, bár ez lehet életkorral is jár. Ha apa otthon van akkor viszont igyekszem minnél több időt tölteni csak a naggyal főleg minőségileg amikor tényleg csak ő meg én vagyunk. A nagylány 2 éves volt múlt hónapban, a fiatal ember 4 hónapos lesz.
2017. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kisfiam még csak 21 hónapos volt, amikor megszületett a kislányom. Én tudatosan arra törekedtem, hogy a fiam legyen a középpontban. Úgyis sokat kellett a kislányommal is foglalkozni, szval megkapta Ő is babaként a figyelmet, de tudatosan a fiamban kellett erősíteni azt az érzést, hogy nagyon szeretem, nem cseréltem le egy illatos kisbabára. Rengeteget segített, minden pelusozásnál, minden öltöztetésnél, fürdetésnél, ringatásnál kértem a segítségét. Már a szülés előtti hetekben nagyon aktívan bevontuk a babavárásba, a kiságyat együtt rendeztük be, együtt raktuk föl a kiságy fölé a falra a dekorációt, szval komoly szerepe volt a fiamnak a készülődésben. A kislányom napirendjét a fiaméba illesztettem. Sosem ültünk otthon arra hivatkozva, hogy pici baba van a háznál. Felkötöttem a kislányomat a mellkasomra, és nekivágtunk a játszónak, a ringaónak stb.

A fiammal foglalkoztam többet egyértelműen. Aztán amikor elkezdett a kislányom mozgolósni, mindig lent játszottunk mellette a földön, később pedig már Őt is bevontuk. Ez így nekünk nagyon bejött. Most 4 éves a fiam, 2 éves a lányom, együtt játszanak, nagyon szeretik egymást. A legszuperebb érzés, amikor a két tesó elkezd beszélgetni egymással. Érdekes, a fiam mindig megérti a kislányomat, akkor is, amikor nekünk lövésünk sincs, mit akarhat mondani (most kezdett el beszélni rögtön mondatokban).

Én azt javaslom, hogy a nagyra koncentrálj. A kicsi úgyis megkapja a szükséges törödést, hiszen magatehetetlen pici baba, aki körül ott kell lenni.

2017. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: sosem szabad elfelejteni, hogy még a nagy is olyan pici. A babához képest hirtelen olyan nagynak fog tűnni, pedig még nincs két éves. Szinte baba!
2017. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!