Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládos szülők, bele...

Nagycsaládos szülők, bele mertek vágni a csok-os építkezésbe?

Figyelt kérdés
Mi három gyermekkel most szervezzük. Érdeklődnék,hogy mások is próbálják,vagy csak mi vagyunk ilyen bátrak..?

2017. márc. 8. 13:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%

Van három gyereked, nem??

Akkor mi a bátorság ezen? Mert az bátor,akinek nincs meg a 3, sőt az a legbátrabb,akinek egy sincs és úgy vág bele!

2017. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
41%
Bátorság belefogni, mivel Orbán műve. Biztos vannak "apróbetűs részek a szerződésben". Nem arról híres, hogy jót akar a népnek.
2017. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
61%
Egyetertek elsovel...3 meglevo gyerekkel kaptal ajandek 10 millat. Milyen batorsag kell ahhoz hogy felhasznald?
2017. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
28%
Ajándék 10 milla ? Na persze. Én pedig a pápa vagyok. Be lesz az hajtva rajtad, abban nyugodt lehetsz. Ajánlom a CSOK károsultak facebook csoportját. Gondolom ok nélkül nyílt meg.
2017. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
17%
En batornak gondolom magam mert 1 gyerek melle felvettuk a csok-ot 2 gyerekre es igy lett annyi penzunk, hogy vehessunk egy nagyobb lakast (1.5 szobasunk volt), es mivel mar van nagyobb lakas utban is van a masodik gyerek :) Kockaztattunk mert meg meg nem levo gyerekre igenyeltuk. De akinek megvan a 3 is....hat ott nem batorsag kell hanem feneket a foldhoz csapkodni hogy megint azoknak kedveztek legeslegjobban akik amugy is jol elnek. Mert gondolom az szul 3 gyereket ahol jol elnek es nem hianyzik anyuka fizetese.
2017. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
4, akkor rosszul olvastak el valamit a szerzodesben. Mi eltunk a csokkal es erdekes minden rendben volt....
2017. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
16%

Azért kell hozzá bátorság, mert ahogy írták előttem is, hogy ennek nem csak előnyei vannak, hanem hátnyai is, és bizony van az a bizonyos apróbetűs rész is!


Nyugodtan lepontozhattok.

Én egyébként nem vágnék bele 10 millióval épétkezésbe. Másfél éve, hogy kész a házunk (nem csokos), saját tőkéből, egy gyerekkel.

Budapesten, egy szintes, 2 nagyobb szobás házat építettünk, 26 millióból. Nem is tudom elképzelni, hogy 10-ből milyen házat lehet felhúzni, egy 3 gyerekes családnak. Édes kevés. Legalább 4 szoba, mert a gyerekek nem fognak még 17-18 évesen elköltözni, és egy szobában aludni a testvérevel. Semmi intimszférával.

2017. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy néz ki most lesz úton a harmadik,de tuti biztos nem lesz 10+10 igénybe véve,mert egy új lakás akkorában,amiben elférne külön mindannyiunk,az 38millió min,az építkezés még több lenne,ha egy 20 millás kész házat akarnánk,a mellé meg a telek is lenne még 8-10.

És még önerőnk sincs,nem még 10 millió telekre,meg utána mindenre végülis hogy majd utólag adják vissza.

20 milliót meg nem vállalunk be hitelnek.

2017. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Mi még várunk. A 3 gyerkőc már megvan, viszont egy ház 20-30 millió között van. Van pár millió megtakarításunk, de nekem az kevésnek tűnik az építkezés elindításához, mivel a csokot is általában készültségi fok szerint utalják a kezdethez azért kell, hogy legyen tartalék és mi ameddig nem muszáj nem szeretnénk a mostani házunk eladni. Mert ugye hitel mindenképp kellene most hozza, amit azért most úgy kalkulálink ha eladjuk a házunkat nagyjából vissza is tudnánk fizetni. Viszont mondjuk egy 9-10m-s hitelt nem adnak csak úgy oda, szóval mi most még inkább várunk. Bár nekünk van egy B verzió is, hogy majd nagymamám házát alakítjuk át ha ő már nem lesz. Ott csak egy lakószobányi bővítés kellene és ahhoz is adnak csokot, ami arra elég is lenne. Szóval nálunk ez is dilemma, hogy megérné-e felhúzni egy újat. Néztem részletekre lebontott költségvetéseket fizetési ütemezésekkel nem voltam elragadtatva. Plusz egy verzió a szerkezetkész ház majd "saját" befejezés és áfa visszaigénylés. Ezt csinálják most férjem munkatársáék. Kiváncsi leszek a végére. Ez viszonylag jól hangzott de majd a végösszegnél kiderül hisz ilyenkor más áfakulccsal kell dolgozni.

Egyébként egyik edzőtársamék is épp most viszakoztak az építéstől és inkább vesznek használtan és azt újítják fel.

Ha belevágtok sok sikert és kérek beszámolót!

2017. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
36%

Soha nem igényelném a CSOK-ot, mert nem látom a jövőt. Az lehet, hogy pl.valaki pár évig tudja törleszteni, de mi van, ha az egyik fél álláskereső lesz, elhalálozik stb..

Gyereket meg szerintem nem a kedvezményért kellene vállalni. Oké, jön a 2., de mi van, ha a 3.meg majd nem!?

Az a baj, hogy sokan nem gondolkoznak, pedig sok a "mi van,ha.." Tehát nem elég egy B verzió, egészen Zs-ig kell mérlegelni..

2017. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!