Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bántátok meg, h nem...

Nem bántátok meg, h nem mentetek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

Azoktól az anyukáktól kérdeznek akik nem, vagy csak részmunakidőbe (4 óra, nagyon minimális fizetésért) mentetek vissza dolgozni. 3 gyerek mellett?

Nem bántátok meg, h a férjetek/párotok tartott el benneteket?hogy alakult az életetek? milyen a napi rutin?



2017. márc. 25. 22:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
36%

Én visszamentem 8 órába, de egy év után a férjem munkája miatt külföldre költöztünk. Itt egy ideig heti 15 órában dolgoztam, ami gyakorlatilag semmi, most éppen állást keresek megint, de nem sok sikerrel, így itthon vagyok.

Maga a tény, hogy a férjem tart el, nem zavar, ez nálunk szerencsére nem téma. Az már sokkal inkább, hogy szellemileg nem vagyok lekötve. Most ez a helyzet egy kicsit javulni látszik, találtam egy jó hobbit (blogolás) és rendszeresen írok a helyi magyarok információs oldalára is, ezek által újra kicsit távolabb látok, mint a konyha meg a helyi Tesco.

A napi rutin a következő: 6-6:30 között kelek, ekkor van időm írni, kutatni, állást nézni. A gyerekek fél 8 körül kelnek, reggeli program, kaja, öltözés, indulás az oviba-suliba. 9-kor kezdődik a tanítás, ekkor elmegyek vásárolni vagy itthon főzök (a kettőre együtt nincs idő), esetleg vasalok. Negyed 12-kor indulok a kicsiért az óvodába (itt ennyi ideig tart az ovi, ezért reménytelen rendes állást találnom). Ha szép az idő, ovi után játszózunk, utána hazajövünk, ebédelünk, kis játék, vagy mesenézés, én elvégzem az aznapra betervezett házimunkát, és megyünk a nagyért 3-ra a suliba. A délután eltelik hamar. Mivel nem kell korán kelniük reggel, este is csak olyan 9-fél 10 körül alszanak el, utána a férjemmel van időnk beszélgetni, filmet nézni vagy társasozni.

Nem hiányzik a napi 8 órás munka, a gyerekeknek is jobb, hogy nem reggel 7-től este 6-ig vannak a bölcsibe/oviban, mint amikor otthon éltünk, de az, hogy emberek között legyek, és a tudat, hogy értelmes felnőtt munkát végezzek, az nagyon. Remélem, hamarosan lesz ez máshogy is.

2017. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h válaszoltál.

Szerencsére a ki tart el kit, nálunk sem okoz gondot. A minap beszélgettem egy anyukával, aki nagyon megsínylette, h a férjétől kell pénzt kérnie, ezért gondoltam, h rákérdezek, h mi az általános meglátás ezzel kapcsoltban. Szóval a pénzkérdés miatt egyáltalán nem félek.

Amitől viszont igen az az, amit Te is leírtál, a szellemi része a dolognak. Nem az a gond, h nem lenne itthon, a gyerkek körül tennivaló iknább attól félek, h az "értelmes" munka fog hiányozni.

A kicsi nálunk szeptemberbe kezdi az ovit. Férjemnek jó állása van, sokat keres, de nem tud szabit kivenni amikor kedve szottyan. Ha a gyerkek lebtegednek azt sem tuja táppénzzel megoldani még úgy sem, ha felesbe vagyunk itthon. Az elvivést és hazavivést szintén nem. Nagyszülők nincsennek.

Így nagyon esélyes, h itthon maradok mint főállású anya. Szerencsére az anyagi oldalról megengedhetjük, de mégis félek, h mivel fogom lekötni az agyam. itthon is szinte lehetelen 4 órás munkát találni.

Hol éltek? ha ennyire rövid ideig van csak ovi, ott hogy oldják meg a szülők?

2017. márc. 26. 08:50
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

Nagy-Britanniában élünk.

Itt megszokott, hogy kicsi gyerek mellett az anya nem dolgozik, főleg az alacsonyabb végzettségűeknél. Sokan vannak úgy is, hogy mindkét szülő részmunkaidőben. Rengetegen hordják magánoviba is a gyereket, az estig nyitva van, de nagyon drága, mondjuk lehet rá valamennyi támogatást kérni. Viszont mivel az én végzettségemmel (magyartanár vagyok) esélytelen itt rövid időn belül jó állást találnom, azért meg nem fogom a gyereket egész napra egy fizetős helyre beadni, hogy utána 8 órában mosogassak, marad ez a megoldás, ami most van. Jövőre sulis lesz ő is, az egész napos, napközi is van, akkor majd több lehetőségem lesz.

2017. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt is vedd számításba, hogy mi lesz akkor, ha pár év múlva a férjed nem tud, vagy nem akar majd eltartani. Hol tudsz majd elhelyezkedni úgy, hogy tizenakárhány évig nem dolgoztál? Milyen nyugdíjad lesz, stb.? Én ezt látom sokszor problémának a környezetemben, nem azt, hogy amíg jó a kapcsolat kérni kell a pénzt. Nekünk is elég lenne anyagilag, ha csak a férjem dolgozna, de én nem szeretném ilyen kiszolgáltatott helyzetbe hozni magam.
2017. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így terveztük, hogy itthon maradok tovább, aztán egyszercsak a férjem talált egy új nőt a munkahelyen. Na erre senki nem gondolt volna, mint a villámcsapás úgy ért mindenkit.


El is hagyott minket, igaz azóta már a nőt is , és van új. 40 éves, és mindent kinéztem volna belőle csak ezt nem. Úgyhogy soha nem lehet tudni mi lesz, inkább legyen neked is tartalék pénzed.

Kapuzárási pánik, előjöhet a férfiaknál mindenféle jel nélkül, úgyhogy vigyázzon akit kizárólag a férje tart el. Akkor legalább, még otthon vagytok addig kipezzétek magatokat, hogyha kell akkor sürgősen legyen új munkahely.

2017. márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nálunk ez nem szeretném vagy nem szeretném kérdése, hanem a muszájé.

Mivel a férjemnek olyan munkája van, amilyen, a gyerekeket meg kell oldanom valahogy. Persze a fizetett segítség még szóba jöhet, de akkor az én fizumból olyan kevés maradna, (közalakalmazott) h nem érné meg, pláne, h nem is én lennék a gyerekkel.

2017. márc. 26. 14:34
 7/27 anonim ***** válasza:
51%
Szóval akkor h jól értem, nem akarod oviba adni és otthon maradsz vele?
2017. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Szeptembertben lesz 3,5 éves a legkisebb, kötelező az ovi.
2017. márc. 26. 15:26
 9/27 anonim ***** válasza:
15%

Mivel a férjemnek olyan munkája van, amilyen, a gyerekeket meg kell oldanom valahogy


Akkor nem te oldod meg hanem az ovi, tehát neked nincs okod otthon maradni...egyébként meg pont a hozzád hasonló, eltartott nők kérhetik az ovimentességet, hogy legalább valami hasznosat is csináljanak, ha már nem akarnak dolgozni.

2017. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Tényleg, igazad van, azt el is felejtettem, h az ovonő jön reggelente házhoz és viszi be a gyerekert, és ő is hozza haza ovi után.

És az is most jutott eszembe, h tényleg nálunk az ovonő marad otthon ha lebetegszik a gyerek.

Nem tudom, h nálatok hogy van, de nálunk ezeket a dolgokat, anya, apa, nagyszülő, vagy fizetett segítség oldaja meg. Mivel nálunk apa, nagyszülő, fizett segítséh nem opció (fent részleztem), így ezekt nekem kell megoldani. és nem 1 nél, hanem 3nál.

De azt magyarázd már meg nekem, ha érdemben, nem tudsz hozzászólni a témához, valamint a kérdésre válaszolni mindek provokálsz és kotyogsz bele?Mert én ezt nem veszem fel láthatod....

2017. márc. 26. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!