Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyakori vezetéknévhez ritkább...

Gyakori vezetéknévhez ritkább keresztnév passzol?

Figyelt kérdés

vezeéknév: Nagy


Mi a Veronikára vagy a Johannára gondoltunk.

Szerintetek mennyire "kell", hogy ritka legyen a keresztnév ahhoz, hogy ne nagyon találkozzon olyan emberrel,a kinek teljesen ugyanaz a neve, mint neki? (Mondjuk a suliban osztálytrs vagy ilyesmire gondolok) Persze, van amikor egyáltalán nem ritka nevű ember akad össze egy névrokonnal, de értitek, hogy mire gondolok. :)


2017. ápr. 21. 22:52
 1/5 anonim válasza:
51%
Egyertelmuen olyan nevet adjatok neki amit ti magatok szeretnetek. Ugy ertem hogy ne gondolkozzatok nagyon ritka neveken. Egyebkent ha az osztalytarsanak ugyan olyan neve lesz az akkor csak jo dolog. Mondjuk a lanyoknal nem tudom hogy ez hogy mukodik. Mi fiuk teljesen elpoenkodjuk 13/F
2017. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alain Delon ***** válasza:
64%
És akkor mi van, ha pont olyan nevűvel találkozik, amilyen neki van?
2017. ápr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Legyen Margit, az biztos nem jön szembe sok a lány korosztályából.
2017. ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem ez a kettő pont illik hozzá, a hosszú nevek illenek a rövid vezetéknévhez.

szerintem egyik se olyan gyakori, hogy túl nagy esély legyen összefutnia hasonlóval. ne legyen Anna, Hanna, Luca...


amúgy nálunk gimiben a másik osztályban volt két Molnár Krisztina, a ballagási meghívó érdekes volt, kétszer egymás után, mint ha elírták volna :)

2017. ápr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan nevet adjatok ami nektek tetszik. Szerintem butaság csak azért ritka nevet adni, valamint mi a biztosíték hogy 3-4 év múlva is ritka lesz? Ezt nem tudhatjátok előre. Szerintem a korosztályában a Veronika kifejezetten ritka név, én egy 13 év alatti Veronikával se találkoztam.
2017. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!