Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanító jellegű mesekönyvet...

Tanító jellegű mesekönyvet tudtok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés

Olyan mesekönyvet keresnék, melyben tanító célzatú, de könnyen érthető mesék vannak ovisoknak. Pl. reggel is eszembe jutott egy téma a spórolásról: hogy munkával keressük meg a pénzt, és félre kell tenni, ha valamit meg szeretnénk venni.

Van, hogy saját kútfőből próbálok mesélni, de ez egy-egy fárasztóbb nap végén nem mindig sikerül.

Létezik ilyen mesekönyv, vagy lehet, hogy meg kéne írnom , mert még nincs? :)


2017. máj. 8. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Felesleges.

Barátnőm gyermekét 17 évesen folyamatosan ezekre tanítottam rajzzal, mesékkel, kitörő lelkesedéssel mesélt otthon rola es fogadta hogy ezerrel fog tanulni...nos. kamaszon már a 2.suliból csapják ki hiányzás miatt..

Tanulság:

Mindennek megvan a maga ideje. Ovodást inkább az óvodás dolgokra kell tanitani pl mutogatos mondókák, koncentrácio novelés, szorgalom, kitartás!!

2017. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*mármint én voltam 17, a gyermek ovis
2017. máj. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vázsonyi Endre - Rémusz bácsi meséi
2017. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*a szegénységi gondolkodást sem biztos, hogy nagyon a gyerekbe kéne ültetni. Inkább azt hogy bármit elérhet csak akarni kell, "de nem elég a jot akarni, de tenni tenni kell"
2017. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

la fontaine tücsök és a hangya kötete


a népmesék között is rengeteg tanmese van.

2017. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
grimm mesék nagy része is tanító jellegű. Holle anyó pl. vagy a suszter manói. de fel lehetne sorolni majdnem mindet.
2017. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Magyar népmesék között szerintem elég sok van, ami arról szól, hogy ha kitartó / bátor / furfangos / jóságos vagy (vagy legalább a szerencsédet megfogod), akkor jól alakul, pedig vannak ám gonoszok. Bár persze van, akin/amin nem lehet segíteni, ilyen az élet, viccel lehet elfogadni. Nagyon sok gyűjteményes mesekönyvet kiadtak belőlük. Ovisoknak való klasszikus gyűjtemény az Icinke-picinke:

[link]

2017. máj. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fésüs Éva: Csupafül meséi

Fésüs Éva: Ezüsthegedű

Döbrentei Ildikó: Égből pottyant mesék, Égből pottyant esti mesék

Eduard Petiska: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

Liane Sneider: Bori óvodába megy, Bori orvoshoz megy (ennek a sorozatnak rengeteg része van)

Marék Veronika: Kippkopp meséi (több kötete van)

Marék Veronika: Boribon könyvek (szintén több kötet van)


Egyelőre ezek jutottak eszembe. Ezeket mi is olvastuk rengeteget. Jó olvasást! Könyvtárban is biztos tudnak még ajánlani, de a boltokban is körül lehet nézni.

2017. máj. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Füzesi Zsuzsa: Beszélgetőköny pont ilyen, most kezdtük olvasni és lassan haladunk. Hogy a spórolást érinti-e azt nem tudom, de majd kiderül..

Egy egy témára pedig nagyon jók a Mi micsoda könyvek.

2017. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!