Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekbarat kis-kozeptestu...

Gyerekbarat kis-kozeptestu kiskutya kisgyerekek melle? Milyen fajtakat javasoltok?

Figyelt kérdés

4 eves lanyom es 2 eves fiam melle gondoltunk egy kiskutyat. Hatalmas kertunk van, anyam most masfel evig velunk el a kisfiamra vigyaz ovis koraig, kislanyom oviba jar.


Gondoltuk idealis lenne az elso kiskutya (plane mert anyam most velunk el ezert szinte allando felugyeletet/nevelest tudna a kiskutyanak biztositani). Kis-kozeptesture gondoltunk hogy ne lokje fel a gyereket meg jatekbol sem. Az idegbeteg fajtakat kizarjuk (csivava meg hasonlok). Szuka kutyat szeretnenk mert az nyugisabb es nem jeloli a novenyeket.


Mi a velemenyetek, javaslatotok?


Menhelyek nem allnak szoba velem mert kulfoldon elunk es szamukra "nem vagyunk leellenorizhetoek" szoval maradunk a kiskutya vasarlasnal.



2017. máj. 10. 10:42
1 2
 1/15 Varga Péte4 ***** válasza:
Adott fajtán belül is nagy az eltérés az egyes egyedek habitusa között. Gondolom, minden kutyás a sajátját ajánlaná. Nekünk mudink van, nagyon szereti a gyerekeket, mozgékony, játékos, gazdacentrikus. Ráadássul külföldön egzotikumnak számít. Igaz, kicsit "beszédes", de közel sem annyira, mint pl. a puli.
2017. máj. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekünk pulink van.

A gyereket imádja, és viszont.

Tényleg mivel jelző kutya így azért hallattja a hangját. De nem vészes.

Sokmindentől függ h mi a jó vákasztás. Ár, csak kint tartásra gondolták stb...

Gyerek mellé ha szeretgetésre kell egy angol bulldog jó választás, de nem kintre és nem túlsok kergetőzésre. Plussz igen borsos ára van.

2017. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%

Mopszunk van. Ő tényleg gyerekbarát, de. És ez egy nagy de: ő már 6 éves volt, amikor babánk született.

Kisgyerek mellé maximum plüss kutyát vennék. Majd ha a legkisebb gyereketek is iskolás lesz, akkor gondolkodjatok kutya örökbefogadásban/vásárlásban. Amíg ezt nem látjátok be, addig nem tartoztok a felelős állattartók közé, anélkül meg nincs értelme.

Jöhet a 0% :)

2017. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem csak menhelyek vannak. Ilyenkor sok keverék kiskutya születik, akiket a neten hirdetnek.

Egyébként a fajta nem minden esetben garancia arra, hogy milyen a vérmérséklete. Mindig személyesen válasszátok ki a kiskutyát!

Nem tudom, mennyit szántok rá, és hogy egyáltalán tetszik-e, de szerintem pl. a kínai kopasz kutya nem rossz ötlet. Nem jellemző rá, hogy szájon-arcon nyal. Kisgyerek mellett nem hátrány. :) Nincs jellegzetes kutyaszaga, nem túl pici, nem nagy, többségük igazi kis szobahercegnő.

A terrorizálást minden kutya rosszul tűri, azt neked kell tudni, hogy a két éves mennyire hajlamos megnyúzni. Ha kicsit vadóc, akkor egy pár hónapig még várnék, ha gyengéden fordul a kisállatok felé, akkor ki fognak jönni.

2017. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hat, en kicsit ki fogok logni a sorbol, m eleg nagytestu kutyank van: boxer. viszont imadja a gyerekeket, hihetetlen turelme van hozzajuk, mintha tudna, h ok gyrekekek es ugy is kell kezelni oket. Azt olvastam, h a boxer az egyik olyan kutyafajta, amit nagyon ajanlanak kicsi gyerekek melle. Nem eppen kistestu, de nincs vele sok gond.
2017. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kinti tartassal lenne a kutya bejarassal (eloszoba) illetve hidegben a 100m2-es pincenkbe is bejarhat majd. Tehat azert szorosebb fajta kutyat szeretnenk.


Azert most gondoltuk mert kesobb mar nem fog velunk elni anyam es nem tudunk annyi idot forditani a kiskutya nevelesere. Ha most vennenk akkor mar masfel eves lesz mire egyedul hagyjuk otthon napkozbenre.


Meg nem dontottuk el, hogy legyen-e kiskutya, hetvegen teszteljuk a gyerekeket mert egy baratunk athozza a kiskutyajat.


A keverek kutya is jo lenne csak nem lehet tudni mekkorara fog noni illetve kulfoldrol ezt lehetetlen leboltolni. Egy tenyeszto meg elintezi a chippet, utlevelet nekem.


Raszanjuk a penzt de azert nem akarunk 100e fole menni.

2017. máj. 10. 11:59
 7/15 anonim ***** válasza:
A mopsz és a boxer is tényleg nagyon gyerekbarát. Van a lépcsőházunkban egy egy éves boxer, de még borzasztó szeleburdi. Bárkit meglát ugrál ezerrel, áll két lábra ugrik rád, pedig tudjuk hogy foglalkoznak vele. Nekünk sztaffink van, közepes testű. Másfél évesen sikerült leszoktatni az ugrálásról. Hamarabb megvolt mint a lányunk, imádják egymást, annyit nyúzhatná amennyit akarná.
2017. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3: érdekelne, hogy miért? Csak mert én egy német juhásszal nőttem fel, egyidősek voltunk, és hihetetlen szoros kapcsolatunk volt, kölcsönösen imádtuk egymást. A kutyával is rengeteget volt foglalkozva, 3 éves volt, amikor a húgom is megszületett, vele sem volt semmi gond. Én egyszerűen nem tudom elképzelni, miért nem jó gyerek mellé kiskutya. Pláne nem baba, 2 éves a kisebb gyerek. Nem, nem bántja ha megtanítod. A 2 éves lányom mellett egy lassan 7 éves német juhász és egy macska van, soha egyiket se nyomorgatta, bántotta akaratlanul sem, mert amint oda tudott menni hozzájuk, meg lett tanítva, hogy csak simogatni szabad őket. Idő is jut rájuk, kölyökre is jutna. Tényleg nem értem, mi baj ezzel.
2017. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekünk mopszunk volt, de sajnos március végén meghalt. Tökéletes kutya gyerek mellé, viszont sem a nagy meleget sem a nagy hideget nem bírja, inkább benti kutya, mint kinti, ezért lehet nektek nem lenne jó.

Butaság, hogy kisgyerek mellé nem való kutya, a miénk 1 éves sem volt, mikor a fiunk született. Most lesz 5 éves a fiunk, ősszel veszünk egy mopsz kiskutyát újra, mert mind nekünk mind a fiunknak nagyon hiányzik az, hogy kutya éljen velünk.

2017. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekünk skót juhászunk volt, ők nagyon gyerekbarátok, és nem szeleburdi, lökdösődős fajta. Viszont vele olyan szempontból is sokat kell foglalkozni, hogy a hosszú szőre állandó ápolást igényel.
2017. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!