Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektartásdíjjal kapcsolato...

Gyermektartásdíjjal kapcsolatos tárgyalás, környezettanulmány, mit néznek?

Figyelt kérdés

Nem tudtunk megegyezni, mondták a bíróságon, hogy mindkettőnknél lesz környezettanulmány, a köv. tárgyalásig.

Itt mit fognak nézni, figyelembe venni?

Olyan írjon, aki tapasztalt, esetleg volt része ilyenben.



2017. jún. 7. 16:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A lakás felszereltségét, állapotát, elektronikai cikkeket. Pl apuka azt mondja, minimálbért keres, erről van hivatalos kereseti kimutatása, ellenben a Rozsadombon él, egy 20 szobás villában, hazvezetonovel, carrarai márvány konyhában főz neki a hazi szakács és 3 Ferrari áll a garázsban, akkor nem a minimálbér után fog fizetni. De ugyanígy ha anyuka azt mondja, a gyereknek nem tud ruhát venni annyiból, amennyit apuka ajánl, de a fürdőszobaban van 254db bontatlan Gucci parfüm, a gardrobban 35par Lobuboutin és 40db Birkin táska, akkor nem fognak annyit megitelni, amennyit ő elképzelt
2017. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
8%
Mégis miben nem tudtatok megegyezni? Te többet akarnál, mi?
2017. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Személyeskedést mellőzzük, ha lehet.

Mindketten albérletben élünk. Körülmények rendezettek, de a luxustól igen messze állunk, szóval ezek alapból kilőve.

2017. jún. 7. 16:43
 4/20 anonim ***** válasza:
17%
Akkor nagy eséllyel az apa "kívánsága" fog érvényesülni, ha azna jövedelmének megfelelő összeg. A nettó bér 20%-nálam többet nem nagyon ítélnek meg gyerekenkent akkor sem, ha a másik szülő jövedelme jóval kevesebb. Miért nem tudtok megegyezni? Mennyit ajánl ő és mennyit szeretnél te? Mekkora és milyen idős gyerek(ek)rol van szó?
2017. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Eddig fizetett 20E ft-ot, nem voltunk lepapírozva. Én kértem 30-at, mivel a gyerek iskolába ment, megnövekedtek a költségek. (Egy gyerek van, elsős.)

Ahogy számolok, a fizetése 20%-a 29ezer. Én mondtam 28-at, hogy megegyezzünk. Ő sokallta, mert neki a 20 is sok amúgy, mert hitele van, meg eltart 2 gyereket, aki az élettársáé (nem az övé.)

Itt berekesztették, és mondták, hogy lesz környezettanulmány.

2017. jún. 7. 17:23
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
A fizetését a családi adokedvezmeny nélkül számolod?
2017. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ő azt nem kap. A nő veszi igénybe.
2017. jún. 7. 18:19
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
Úgy értettem, hogy ugye nem azzal a jövedelemmel számolsz, amit akkor kapott, amikor veletek élt? Vagy akkor se ő vette igénybe, hanem te?
2017. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy 25 lesz esélyes. Attól, hogy a gyerek iskolaba ment, nem emelkedtek a költségeid havi 10e forinttal?
2017. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mikor velem élt, nem ott dolgozott. A mostani nettó jövedelméről beszélünk.

És igen, emelkedtek. Oviba ingyenes volt az étkezés (havi 89E/fő jövedelemhatár alatt ingyenes.) Az iskolában nem így van. A havi kaja, a tánc, amire jár és az oszt.pénz összesen 20E/hó. Ennyivel kerül többe a suli, mint az ovi. Én azt ha leosztom 2-vel, az 10. Na azt hiszem, pont ennyivel kértem többet.

2017. jún. 7. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!