Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igy nem kapom meg a rendszeres...

Igy nem kapom meg a rendszeres gyermekvédelmit?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem gyermekeim. a családipótlékot és az árvaellátást kapom rájuk. Munkahelyem megszűnt igy most jelenleg munkanélküli vagyok. Vissza kellett koltoznünk ez miatt anyukámhoz. A lényeg az hogy ügye be "kellene" írnom Mindenkit aki ebbe a lakásba be van jelentve nos ennek száma 7 :O 7emver van ebbe a lakásba bejelentve apám ő már évek óta nem lakik itt anyám én a 2gyerek a tesóm és barátnője. Na ha én Mindenkit beírok tutira nem kapom meg.. Egy család vagyunk de teljessen külön kasszán. Senki nem segít senkinek szóval ja.. Szép család. Nekem pedig nagy segítség lenne ez a gyermekvédelmi mert így az iskolában ingyen ehetne a gyerek. A kisebbik óvodás ő ingyen étkeztetést kap.
2017. jún. 19. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Magadat és a gyerekeid írod be ennyi...

Ha meghaladja az egy főre jutó a 39000 Ft-ot akkor nem kapsz.

2017. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem haladja meg. Köszönöm a válaszod azt gondoltam esetleg utánna néznek hogy ténylegesen kik vannak bejelentkezve
2017. jún. 19. 11:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy voltam, elmondtam az ügyintézőnek mi a helyzet, azt mondta csak azokat írjam bele akikkel egy háztartásban lakok, tehát én tartom el őket, vagy ők engem.

Tehát ebbe én és a gyerekeim tartoztak bele.

Megis kaptam.

2017. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
A hatályos szabályzat szerint az egy háztartásban élőket kell beírni, szóval mind a 7 embert. Ez van sajnos, nekünk is be kellett az ott nem lakó személyt is írni.
2017. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell beírnia! Ha bevan jelentve egyedülállóként akkor a gyerekeivel alkothat hazon belül külön háztartást.


Ha valami kukacoskodó ügyintézőt fogsz ki, csak akkor van ebből probléma. Én polgármesteri hivatalban dolgoztam évekig, láttam sok mindent, azt is ha az ügyintézőnek rossz napja volt vagy utálta a kérelmezőt, a kákán is csomót keresett.

2017. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell beírni! Nem attól lesz valaki egy háztartásban másokkal, hogy egy házban lakik velük... juj.
2017. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én csak magamat, páromat és a gyerekeimet írtam be és így megkaptuk. Ha beírtam volna a többieket is, tuti nem kapom meg, pedig ők másik "háztartás" tehát anyagilag is külön vannak. Csak a gyerekeket és magadat írd be és szerintem meg kapod te is.
2017. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2017. jún. 19. 13:07
 9/10 anonim ***** válasza:

nem kell beírni. le kell nyilatkozni, ha kérik, hogy csak te és a gyerekek vannak egy háztartásban.


egy gyejós

2017. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ahogy már előttem is írták, nem kell mindenkit beírni. Csak a közös háztartásban élő közeli hozzátartozók számítanak, tehát a szülő, a szülő házastársa/élettársa, a jogszabályban meghatározott feltételeknek megfelelő gyermekek, illetve a szülő vagy házastársa által eltartott rokon.

Ha az ügyintéző mégis kötekedne, akkor hivatkozz az alábbi jogszabályra, amely felsorolja, hogy pontosan ki vehető figyelembe az egy főre jutó jövedelem számításánál:


A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 9. § (4) bekezdése


(4) A (2) bekezdésben meghatározott összeg számításánál - a kérelem benyújtásának időpontjában - közös háztartásban élő közeli hozzátartozóként (gondozó családként) kell figyelembe venni az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező

a) szülőt, a szülő házastársát vagy élettársát,

b) 20 évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező gyermeket,

c) 23 évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, a nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató gyermeket,

d) 25 évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató gyermeket,

e) korhatárra való tekintet nélkül a tartósan beteg és a fogyatékos gyermeket,

f) az a)-e) pontokba nem tartozó, a Ptk. családjogra irányadó szabályai alapján a szülő vagy házastársa által eltartott rokont.

2017. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!