Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallássérült, vagy siket...

Hallássérült, vagy siket kismamák és édesanyák, hogyan boldogultok a gyerekneveléssel?

Figyelt kérdés
Pár éven belül gyereket szeretnék én is. De visszatart az, hogy hallássérült vagk. Nehézkés a kommunikáció, ha nem értek valamit, szégyellem magam (pedig tudom, nem tehetek róla). Ebből kifolyólag nem tudom, hogyan tudnám igy a gyerekemnek a gondját viselni, orvossal konzultálni, telefonálnálni sokat. Később még strandra sem tudnám elvinni, mert ott ki kell venni a fülemből a hallókészüléket(nem érheti vìz) és semmit nem értenék abból, amit a gyerek, vagy más ember mond. Ilyeneken kattog az agyam. Pedig imádom a gyerekeket, nagyon családcentrikus vagyok. Hasonlò cipőben járó emberek véleményére, tapasztalatára lennék kìváncsi. Előre is köszönöm! (Csak értelmes válaszokat kérek) Ez miatt mondjak le ròla (az Ő érdekében)? Tudom, hogy vannak olyan anyák, akik e fogyatékosságuk ellenére felneveltek 1 vagy több gyeteket, minden elismerésem, fogalmam sincs, hogyan csinálták. :)

2017. jún. 27. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Apukam hallessrult, anyukam hallo. A kommunikacio az jelelesen keresztul ment. Mar 3eves koromban megertettem ot, tanitott mutogatni stb. Ezzel nem volt problema. De ismerek olyat is akinek mindket szuloje hallasserult es ugyanugy szep, okos gyereket nevektek belole mivel megtanultak jelelni. Egyedul a beszedfejlodes lesz nehezkes de azt azzal tudod megoldani, hogy bolcsibe adod ot. De ha jol ertelmeztem te hallasz a hallokeszulekkel es szepen is veszelhetsz ugyh problema nem lehet sztem:) sok sikert.
2017. jún. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az egyik ismerősöm siket,viszont ő szájról tökéletesen olvas.Van egy 4 éves fia.

Azt mondta,hogy soha nem tévesztette még szem elől. Biztos marha nehéz volt neki,de kàr lett volna kihagynia. Eleinte a kissrác is furán artikulàlt,de a bölcsiben a többi gyerektől szépen megtanult beszélni. A dietetikusom totál vak,mégis felnevelt két gyereket. Nem lesz egyszerű,de meg fogja érni,bàtorság!

2017. jún. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nem használok jelnyelvet, nem is tudom.

Szépen és érthetöen beszélek. A szájról olvasás sokat segìt, de nem mindenkinél tudom alkalmazni, mert van, aki épphogy kinyitja a száját beszéd közben, nem jól "formázza" a betűket a szájával,hadar, vagy bajsza van és nem is látom rendesen. Ilyenkor vagyok bajban és elegem van, hogy ezzel kell foglalkoznom, ami másoknak tök természetes.

2017. jún. 27. 07:31
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Itt nem azt látom problémának, hogy vállalj-e gyereket, hanem azt, hogy te sem tudtad még teljes mértékben elfogadni az állapotodat.

Szerintem első körben ezen dolgozz, hogy ne érezd magad kevesebbnek, ne haragudj a nehezebb helyzetekre és utána fordulj a gyerekvállalás felé.


A látás talán fontosabb, mert jellemzően akkor csinálnak disznóságot, amikor csend van. Belegondoltam, hogy hiába hallok tökéletesen, mindig a látásomra hagyatkoztam.

Ha jól értem, nem 100%-os a hallásvesztésed, csak nagymértékű. Csecsemőnél a sírást szerintem meghallod, annyira erős és magas frekvenciájú hang. De létezik bébiőr, amin a hang is átjön, de villog is, ha hangot közvetít. Minél erősebb a hang, annál gyorsabban villog.


Minden egyébnél pedig az arcot figyelve leolvasható, hogy a még nem beszélő gyerek éppen mit érezhet. A dackorszakos hiszti alatt pedig jól is fog jönni, amikor eleged van, kiveszed a hallókészüléket és csak nézed. Kevésbé húzza fel magát az ember, ha nincs hang :)


Gyerekorvos: válassz olyat, aki hajlandó SMS-ben kommunikálni, vagy más, írásos formában. Vészhelyzetben ott a hallókészülék.

2017. júl. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Én hallok,mégsem járok strandra. Egyszerűen nem szeretem. Van medencénk. A leírásod alapján semmi gond nem lenne,hiszen hallasz,még ha készülékkel is. Valóban békélj meg az állapotoddal,mert nem azzal ártanál a gyereknek,hogy hallássérült vagy,hanem azzal,hogy nem tekinted magad teljes értékű embernek. Pedig az vagy.
2017. szept. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Lesz annak a babának apja is. Szülőire majd ő megy.

Szerintem ne mondj le a babázásról, a környezeted segít majd. Biztos ha mész majd a gyerekért az oviba vagy orvoshoz viszed majd szólsz mi a helyzet és biztos figyelnek majd. Persze biztos van olyan helyzet amit mi hallók nem tudunk elképzelni.

2017. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Bár nem vagyok érintett, de játszótéren/iskolánkban szoktam rendszeresen látni egy hallássérült párost két, szintén hallókészüléket viselő gyerekkel (hogy most lehet örökletes vagy örökbe fogadták őket, nem tudom). Nem szoktak beszélni, csak jelelni. Látszólag kellemes család. Múltkor meg az utcán láttam séta közben jelelve telefonálni valakit, gondolom, valami videó-üzemmódban vagy interneten skype-szerűségen oldotta meg az okostelefonján.

Strand meg nem kötelező program, de: más meg a szemüvegét félti vagy szégyell valamit vagy egyéb baja van vagy nőként a közös nyaralás hetében épp nem aktuális... ez ne tartson vissza, vagy az is lehet, addigra lesz egy vízálló készüléked.

Szerintem orvosnál, oviban/iskolában ha tudják, mi a helyzet, biztos megértőek lesznek és írásban is megkapod a fontos tudnivalókat, de ha jó a közösség, azért a szülőtársak is szokták segíteni egymást, legalább információval. Tőlünk múltkor betegség vs. túlóra miatt nem tudott senki szülőire menni, elküldték emailben.

2017. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!