Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság elértük azt a kort,...

Manapság elértük azt a kort, hogy egy József vagy Julianna sokkal ritkább név, mint egy Jennifer vagy Roberto?

Figyelt kérdés
Apukámnak még rémálma volt, a József név, mert szinte minden férfi józsef volt a környezetében... manapság meg gyerekek közt már nem hallok egy Józsefet, Bélát, vagy Gézát...

2017. júl. 6. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos el.
2017. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem Jennifer. Dzsennifer. Még ránézni is szörnyű.
2017. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig más a divat, legfeljebb mostanában gyorsabban változik. A "józsefes" időben is voltak olyan nevek, gondolom, amelyek előtte népszerűbbek voltak, akkorra meg el lettek felejtve.
2017. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az utolsó mondja! a Józsefes korszakban is reklamáltak meg felháborodtak vajon, hogy mért nincsenek Izsákok meg Jeromosok meg Andorok.....mert ezek már a Józsefes időszakban is kimentek a divatból. Majd kimegy a Jennifer is.
2017. júl. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen elértük
2017. júl. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez a tavalyi utónév statisztika:

[link]


A Józsefen meglepődtem, mert 45. leggyakrabban adott név volt tavaly. Tény, hogy régen az általad említett nevek sokkal gyakoribbak voltak, de egyébként a listában lévő legtöbb név elég normális, nem extrém név szerencsére.

2017. júl. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem felgyorsult a divat kicsit. 3 nagy típus van: 1. aki direkt a régi neveket preferálja (István, György) 2. van aki a régi magyart (Villő, Kadosa) 3. van a külföldi átvett neves hullám (Linett, Brendon)

Úgyhogy minden jelen van, megnézheted a statisztikát a magyarnevek.hu oldalon. Top 100ban van János, István, Sándor, Ferenc...József 45. leggyakrabban adott név volt tavaly, úgyhogy nem mondanám elveszettnek.


Én örülök neki hogy bővül a választék és nem mindenki ugyanabból a 10ből válogat, mert az baromi unalmas, plusz elveszíti a név a megjelölő funkcióját teljesen.

2017. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Jó ez a hármas felosztás. De mi számít régi névnek? Ami mondjuk a nyolcvanas években volt divat, már annak számít? Mert nekem pl. a Mária, Erzsébet, János, Béla nevek öregesek kicsit, inkább a saját korosztályom nevei tetszenek, pl. Gabriella, Andrea, Szilvia, Viktória, Alexandra, Gábor, Zoltán, Ádám, Dávid, Gergely, Gergő,stb.
2017. júl. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Melyik korosztályban? Az idősebbek között a József a gyakoribb, az gyerekek között meg nem. Robertot pont ismerek, de ott nem magyar az apuka (azt hiszem olasz vagy valami hasonló). Manapság többen kötnek külföldivel házasságot, így több eddig ismeretlen külföldi névvel is találkozhatunk. Illetve a romáknál a névadási szokás eltér a magyarokétól (mondom ezt rasszizmus nélkül, csak egy tényként). Sőt, azt vettem észre, hoyg az idős romák között még ugyanúgy van József meg Júlia (a mi utcánkban is lakott egy Juli néni :) ), de a fiatalok már mindenféle nevet kapnak.

Én egyébként pont nem a Robertot és a Dzsenifert mondanám divatneveknek.

Régen pont a József és társaik voltak a divatnevek. Pl. nálunk nőágon szinte mindenkit ugyanúgy hívnak. Nagymamám úgy szólít minket, hogy én vagyok pl. Kisné, anyám meg a Kovácsné, mert a keresztnevünk ugyanaz. Sőt, a menyét is így hívják, ő meg a Takácsné vagy "menyem Mari" például. (Nem ez a nevünk, csak példának írtam). Na ez volt ám az igazi tucatnév korszak. :D

2017. júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez mindig igy ment, csak most, mikor az informacio pillanatok alatt elterjed, felgyorsult a folyamat.

Mig mondjuk regen tobb generacio kellett egy divatnev felemelkedesehez, es bukasahoz, most mar 1-2 ev alatt megtortenik.

Pl a hugom (17) ovis csoportjaban a 11 fiubol negy Bence volt, a lanyomeban (7) egy Bence sincs, viszont a 12 lanybol 3 Emma es 3 Hanna van. (egyik csoport letszama se eri el a huszat).

Ilyesmin fennakadni hülyeség.

2017. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!