Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kulfoldon elo anyukak! Miben...

Kulfoldon elo anyukak! Miben kulonboznek atlagban az ottani anyukak a Magyar anyukaktol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyik baratnom kulfoldon el (Anglia). Nemreg hazalatogatott, es azt mondta, hogy ahogy elnezegette a Magyar anyukakat a jatszoteren, boltban stb teljesen mashogy viselkednek atlagban, mint kint Angliaban az anyukak.

Ti is vettetek eszre ilyesmit? :)

Koszonom a valaszokat elore is!


2017. júl. 18. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Leírod, hogy miben más?

Nekem a tapasztalatom, hogy a legtöbb anyuka a lehető legjobbat akarja a gyerekének és aszerint cselekszik. Kortól és nemzettől függetlenül.

2017. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, nem erre ertette, hogy kulfoldon jobbat akarnanak a gyerekeiknek, vagy epp itthon.

Azt mondta, hogy Magyarorszagon atlagban ugy vette eszre, hogy idosebbek az anyukak (30-40 kozott vannak kisebb gyermekeik), ellenben Angliaban nem ritka, hogy 20-24 ev kozott vallajak az elsot.

A jatszoteren azt mondta, hogy ugy vette eszre, hogy Magyarorszagon gyakrabban a padon ulnek az anyukak, Angliaban viszont egyutt jatszanak a gyerekekkel (pl foci, maszoka, hintazas).

Angliaban szerinte turelmesebbnek tunnek az anyukak, itt viszont szigorubbnak, tobbszor emelik fel a hangjukat.

En nem tudom, hogy igy van-e, mivel en mindig is Magyarorszago eltem, nekem annyira nem tunnek fel ezek. Viszont o 7 eve lakik Angliaban, es hosszu ido utan eloszor latogatott Magyarorszagra, es most volt az elso alkalom, hogy anyakent jott, tehat most jart eloszor jatszoterre es csak most kezdte el figyelni az anyukak viselkedeset.

Mastol viszont ezt nem hallottam, nincs is mas anyuka ismerosom, aki nem Magyarorszagon lakik, ezert tettem fel ezt a kerdest, hatha masnak is feltunt, hogy atlagban mas beallitottsaguak a Magyar anyukak, mint a kulfoldiek :)

2017. júl. 18. 13:15
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
A biztonságosabb anyagi háttér (magántulajdon megléte, megmaradása generációkra visszamenőleg) magyarázat a korábban szülésre, ez pedig az aktívabb együtt-játszásra, fizikai aktivitásra. A szigorúság inkább társadalmi jellegzetesség lehet, szerintem itthon kevésbé liberális a társadalom, és itt nem a politikai nézetekre gondolok. Van, akinek ez tetszik, van, akinek nem, de nem is ez a kérdés.
2017. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja így már értem.

Ahova én járok játszótérre ott is jelemzőbb az idősebb korosztály, bár sokszor meglepődöm, hogy akire azt hittem volna 40 éves kiderül, hogy a huszas évei végén járnak és volt már olyan is, hogy tininek látszik, de már 30 év körüli. Általában, amíg kicsik a gyerkeke 1-2 max. 3 évesek addig a szülők ott vannak körülöttük, ha már idősebb akkor hagyják játszani a többiekkel, mert sokszor "bandával" jönnek és a szülők beszélgetnek a gyerekek játszanak.

Nem vettem észre, hogy türelmetlenebbek lennének a gyerekekkel az itteniek, bár itt se mindegy hány éves gyerekről van szó.

Ami viszont feltűnt, hogy itt sokszor etetik nasival a gyereket a játszótéren, külföldön (ahol én voltam) nem volt szokás a játszótéren nassolni.

Most hirtelen így ennyi jutott az eszembe.

2017. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

A barátnőd Angliában lehet a bébiszittereket hiszi anyának. Legalábbis az első szülők átlagos életkorában semmi különbség nincs (kevesebb mint 1 év).

Kerestem neked egy friss tanulmányt:

[link]

2017. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 koszonom szepen, igazad lehet!:)
2017. júl. 18. 13:40
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
Ha leírom, abból lehet sértődés lesz. Nem Angliáról van szó, hanem egy északi országról.
2017. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
#7 írd le légyszi, hátha valaki tanul belőle.
2017. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi nem kint élünk, de gyakran utazunk, rokonaink ott élnek. Szerintem is a bébiszittert nézte anyukának, vagyis van olyan réteg ott is, ahol korán vállalnak, de nem ez a gyakori. Azzal a válaszolóval teljesen egyetértek, aki a stabil háttérrel és liberálisabb szemlélettel indokolja a más attitűdöt. Ugyanis ott valóban ez a normális, otthon és az intézményes nevelésben is. Szóval van különbség, igen.
2017. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!