Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol vegyük meg a LEGO-t? Hol...

Hol vegyük meg a LEGO-t? Hol olcsóbb? Ilyen tételnél már nagyon nem mindegy. Külföldről lehet olcsóbban? Vagy a postaköltség elviszi a különbözetet?

Figyelt kérdés

A fiam jó ideje gyűjt egy komoly LEGO készletre. Hamarosan összegyűlik a rávaló és ez a készlet külföldön 160 dollár (=kb. 41 ezer Ft), míg magyar üzletekben 60 ezer Ft. A LEGO.com-on írják, hogy free shipping, de gondolom nem világszerte. vagy mégis?

érdekes, hogy még a gyártó országban is 57 ezer Ft-nak megfelelő összegbe kerül, csak a LEGO.com-on láttam olcsóbban. hogy működik onnan a rendelés? lehetséges egyáltalán Magyarországra? Paypal kell hozzá?


2017. aug. 3. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahogy elkezded a rendelési folyamatot, minden ott lesz világosan. Ha jól láttam, 17 ezer Ft feletti rendelésnél ingyenes a szállítás. Abban nem vagyok biztos, hogy ezt vámmentesen be lehet hozni, elképzelhető, hogy ez a magyarázata az árkülönbségnek.
2017. aug. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Melyik készlet?
2017. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a lego.com-on kiválasztod, hogy Magyarországra akarod postáztatni, akkor rögtön magyar árakat ír ki. Akkor is olcsóbb?


Egyébként az amerikai árak jóval kevesebbek akárhol nézed, de ha onnan jön a cucc, akkor nem ingyen van a szállítás (senki se fog neked onnan ingyen postázni) és itthon meg ráteszik a 27% áfát a termék árára és a postaköltségre is. Ezen kívül a futárszolgálat is kér pénzt (általában pár ezer forintot) azért, mert intézi a papírmunkát a külföldről rendelt motyóddal. Jó persze, sokan rendelnek kínából és vagy meg fogják vagy nem, de egy-egy tisztességes amerikai webshop az úgyis fedexet vagy hasonlót használ, az meg intézi a papírokat, nincs olyan, hogy véletlen pont átcsúszik, mint simán a postánál. A postánál ugye arra is van esély, hogy átcsúszik, és nem kell ráfizetni, meg arra is, hogy a büdös életben nem kapod meg, mert "elveszett" és valaki fizetéskiegészítésnek használja.


Az ilyen nagy nemzetközi webshopok, amikor a márka boltokkal jelen van az egész világon, általában úgy működnek, hogy mikor kiválasztod a régiót akkor mindjárt más árakat mutat, mint eredetileg, mikor az amerikaiakét böngészted.

2017. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
3#-as vagyok. A kötekedés megelőzésére, én is láttam, hogy 17 ezer felett ingyen szállítanak Magyarországra, de ez nem azt jelenti, hogy amerikából. Ilyenkor ez úgy szokott lenni, hogy egy környékbéli raktárból elégítik ki a régióban élők igényeit, másképp meg sem érné. És a más-más régióba élőkre más más árak vonatkoznak, amiket akkor láthatsz, ha beállítod hova akarod szállíttatni. Az dolláros amerikai árakat semmi értelme nézni, csak fájdítod vele a szíved.
2017. aug. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Lego tipikusan az a cikk, aminek nem nagyon van árrése a különböző forgalmazók között.. Kb mint a cigi :D

Nem nagyon tudnak variálni az árakon. Arra figyelj mindenképp, hogy mi miatt olcsó! Lehet, hogy bontott vagy valami.

Tudod, ezeket simán veszik úgy felnőttek, hogy befektetés céljából. Nem nyitják ki a dobozt és 10 éven belül triplázódhat (vagy ennél is jobban) az ára ha olyan a szett. Szóval ezt ügyesen árazzák, nem nagyon van árrés..

2017. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mi a lego.com-ról rendeltünk 20000 feletti szetet. Van magyar verziója is a honlapnak, és 20ezer felett ingyen szállítanak, bizony ám!

nem emlékszem már, hogy hogyan fizettünk... de vagy sima bankkártyás fizetés volt, vagy készpénzes.

2017. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most ránéztem a lego.com -ra. Minden Lego Junior készlet jóval drágább, mint amennyiért vettem itthon üzletben az utóbbi fél éven belül kb...


Elárulod melyik készletről van szó?

2017. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem titok, lego 17101, azaz lego boost, Vernie a robot :-)

Es asszem itt bukott is a mutatvany, mett a robot beszel. Magyarul pedig nyilvan csak akkor beszel, ha Magyarorszagon szerzem be :-(

2017. aug. 3. 18:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor se biztos. Rengeteg beszélő játék nem beszél magyarul. Kicsi ország, kis kereslet stb.
2017. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!