Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Szentendrei-szigeten és...

A Szentendrei-szigeten és környékén (Pócsmegyer, Szigetmonostor, Kisoroszi stb. ) lakó anyukák! Milyen arra felé az élet kisgyermekekkel?

Figyelt kérdés

Budapestiek vagyunk, az egyik pesti peremkerületben élünk, és Budára járunk napi rendszerességgel (én ott dolgozom, az ovis fiam és a bölcsis kislányom pedig a munkahelyi ovi-bölcsibe járnak). Sokat utazunk (reggel korán kelünk), cserébe viszont közel vagyunk egymáshoz, reggel én ölelem meg Őket, délután 4 óra 2 perckor pedig újra én ölelhetem magamhoz a gyermekeimet. Jól érezzük így magunkat, szuper programokat csinálunk a hegyen az ovis barátokkal. Mindezt azért írtam le, mert bér sokat utazunk, nem gond a távolság számunkra.

Eladjuk a lakásunkat, amiből építkezni fogunk. A Szentendrei-sziget a nagy álmunk a férjemmel, mióta ismerjük egymást. Most lehetőségünk nyílna odaépítkezni, és megvalósítani az álmunkat, hogy a gyerekek családi házban nőhessenek föl. A munkahelyem kábé azonos távolságra lenne, mint a jelenlegi otthonunktól.

A kérdésem az lenne, hogy milyen a reggeli bejutás Budapestre, és a délutáni kijutás a városból (a Szentendrei úton). Mennyire ideális a környék a gyerekek szempontjából? Iskolák milyenek?

Egy ismerős család lakik Pócsmegyeren gyerekekkel, ők imádják. Azt tudom, hogy gyönyörű a környék, de nyilván egy egészen más életstílust, napirendet követel, mintha Budapesten élnénk és mozognánk napi rendszerességgel.

Köszönöm a válaszokat!


2017. aug. 29. 15:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!