Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik név tetszik jobban?

Melyik név tetszik jobban?

Figyelt kérdés
Lenke vagy Lujza? Ikreink lesznek, egy kisfiú és egy kislány, a fiúnk a nem rég elhunyt apósom után Lajos lesz így a lányunknak is hasonló nevet szeretnénk. Ez a kettő lehetséges név. Tudom hogy nem divatosak manapság de nekünk tetszenek.
2017. szept. 11. 21:15
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
41%
Ronda név mindkettő
2017. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Én nem adnám egyiket sem, de a Lajost sem.

De illik hozzá mindkettő, a Lujza az egy csacsogósabb, elevenebb kislányt képét vetíti elém, a Lenke viszont visszafogott, nyugodt kislány neve nekem. Lujzát választanám, ha csak ezekből lehet.

2017. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%
Végre rendes neveket választottatok. A Lajos id nagyon jó, és a Lujzát adnám inkább.
2017. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

A Lenkét választanám. Ugyanis a Lajos meg a Lujza az ugyanannak a névnek a két változata, és én azt nem szeretem tesóknak. Anyám heppje volt mindig az András-Amdrea, meg a Viktor-Viktória páros, biztos telítődtem. :D

A Lenke kifejezetten tetszik, mondjuk én Lajossal nem büntetném a fiamat, de ti tudjátok...

2017. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
21%
Egy ismeretlen ember ad nevet egy ismeretlen babának. 2k17 plisz :'(
2017. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

épp azt akartam , amit az előző: "Francia eredetű, a germán eredetű francia Louis (Lajos) női párja,"

tehát inkább a Lenkét választanám.

2017. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, #5-ös, nem idegenek adnak neki nevet, csak a véleményeket kérdeztem
2017. szept. 11. 21:57
 8/21 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon szép gesztus az após után elnevezni a gyermeket, de én csak második névnek adnám.

Az rendben van, hogy nektek tetszenek ezek a nevek, de már ma is nagyon divatjamúltak, mire nagyok lesznek a gyerekek, addigra az ő korosztályukban ezek már nagyon cikisek lesznek.

Nektek hiába tetszenek ezek a nevek, mert nem nektek kell majd egy életen át viselni, főleg a suliban, ahol a legváltozatosabb gúnyneveket tudják kitalálni egymásnak a gyerekek.

Hangsúlyozom még egyszer, nem magatoknak választotok nevet.

De ha feltétlenül ezek közül kell választani, akkor a Lujza még lehet aranyos, de a Lenke... hát ne haragudjatok, nem csak hogy nem divatos, de egyszerűen csúnya.

Szerintem a legjobb megoldás lenne első névnek egy kevésbé ódivatút választani, másodiknak meg azt adtok nekik, amit akartok, aztán majd eldöntik, hogy melyiket akarják használni.

2017. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
12%

Elozo hozzaszolo :


" Szerintem a legjobb megoldás lenne első névnek egy kevésbé ódivatút választani, másodiknak meg azt adtok nekik, amit akartok, aztán majd eldöntik, hogy melyiket akarják használni. "


Azt adnak amit akarnak ??? A sajat gyerekukbek ? Elso nevnek meg amit te engedelyezel ?



Kerdezo, nekem a Lujza tetszik.

Esetleg meg Luca ?

2017. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
56%
Lujza
2017. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!