Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon zavar, hogy egy közeli...

Nagyon zavar, hogy egy közeli rokonom önzőnek tart azért, mert csak 40 éves korom után születtek gyermekeim - hogyan szólnátok vissza, hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

Természetesen nem az számít az életben, hogy mit mondanak mások. Van viszont egy szint, amit már nagyon nehéz elfogadni. Úgy alakult az életem, hogy 41 és 43 éves koromban szültem (egyszer ikreket, tehát hárman vannak) - korábbi válás, az igazi társsal későn találkozás miatt. Nagyon szép életünk van, nem cserélnék semmivel. Van viszont egy közeli rokon, akit nem lehet kikerülni, és aki minden adandó alkalommal, főleg mások előtt, állandóan elmondja, mennyire önző és felelőtlen vagyok, mert ilyen életkorban vállaltam gyermekeket. A gondolatmenete a következő: a gyerekeknek érettségi körül kb. 60 éves édesanyjuk lesz, majd ápolhatnak, erre megy rá a fiatalságuk. Ha 40 éves korig nem vállaltam gyereket, akkor már csak magam miatt vállaltam, ez kifejezett önzés. Akkor már inkább gyermektelennek kellett volna maradni.


Nagyon rosszul esik, hogy ezt folyamatosan mondja, annak ellenére, hogy sokat kértem, hogy ne így legyen. Erre legfeljebb azt válaszolta, hogy persze mindenki úgy rontja el az életét, ahogy akarja - de neki ez annyira "felháborító", hogy nem tudja megállni, hogy ne beszéljen róla.


Azért esik rosszul, mert ettől eltekintve normális nőről van szó, és nem megoldás, hogy minden kapcsolatot ezért szakítsunk meg.


Hasonló helyzetben hogyan reagálnátok?



2017. szept. 13. 11:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Én pedig megszakítanám vele a kapcsaolatot két okból is:

1. vaskalapos

2. nem tud magán uralkodni

2017. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy önző vagy aztán kèrd meg, hogy próbálja már ezt a tènyt feldolgozni, főkènt azért, mert ugye nem az ő dolga ès visszacsinálni sem lehet!
2017. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Ilyenkor vissza kerdeznek ,mit akar ezzel elérni??
2017. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Így:

kedves Gizike, ezt most fejezd be. Nem kérdeztük a véleményed egy olyan dologban, ami nem a te, hanem a férjed és az én ügyem, és nem tartozik rád. Törődj a magad dolgával!



Ha nem fogja be, akkor elmenni. És nem menni a társágába hónapokig.


Ennyi. Miért magyarázkodnál egy dologban, amihez semmi köze?


Negyvenes anyaként több okból is tudnod kellene kiállni magadért.

2017. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Tök gáz a viselkedése. Nem tudom mi okod tartani vele a kapcsolatot, de ha nagyon akarod, mondd meg neki, hogy baromi kellemetlen, h mások előtt így szid téged, egyébként is a te dolgod hány évesen szülsz, semmi köze hozzá. Milyen önzésről beszél? Akárhány éves valaki ugyanúgy ellátja a csecsemőjét, fizeti a rengeteg költséget. Na szóval mondd meg neki, hogy ha még egyszer erről beszél veled, főleg más előtt akkor nem fogsz vele többet szóbaállni.
2017. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
Ez van. Az igazság néha fáj. Viseld el.
2017. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Neki van gyereke? nem lehet hogy irigy?

A férjed is 40 felett volt amikor a gyerekek születtek?

Mond meg neki, hogy semmi köze az életetekhez. Én ,áűr biztos kiosztottam volna.

2017. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

És teszi mindezt úgy, hogy akár a gyermekeid is jelen vannak a társaságban (feltételezem, ha családi összejöveteleken talál meg, a gyermekek is a közelben vannak)?

Már csak a gyermekeimre való tekintettel sem találkoznék az említett rokonnal, ugyanis ha a gyerekek már elég érettek és értelmesek, elég lesz egyszer meghallaniuk a kedves rokon eszmefuttatását ahhoz, hogy komoly lelki válságba kerüljenek a saját kis létezésüket illetően.

Egy gyermeknek azt kell éreznie, hogy egy égi ajándék az ő megérkezése, nem pedig azt, hogy "anyátok milyen felelőtlen volt, hogy negyvenes fejjel megszült titeket". Jézus, ez szörnyű!

Maradjatok távol az ilyen negatív emberektől, ők az igazi energiavámpírok.

2017. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk leállítod? vagy nem találkozol vele?

neked így jött ki a lépés, már mindegy, hogy mikor szültél, hisz megvannak a gyerekek.

ennyi. küld el a píííbe

2017. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Márpedig az ilyen ember nem normális és egyébként magát minősíti azzal, hogy ezt szóvá teszi mások előtt. Könnyű ítélkezni úgy, hogy ő nincs a Te helyzetedben, kíváncsi lennék, vajon tényleg lemondana e a gyerekvállalásról 40 felett, ha addig nem került rá sor. Mert azt gondolni és úgy tenni 2 különböző dolog. És primitív lélekre vall úton-útfélen hangoztatni a véleményét mindenki előtt. Az ilyennek nem is lehet mit visszaszólni, nem fogja elgondolkodtatni semmi, ha meg elkezded az ő életében keresni a szálkát csak lesüllyedsz a szintjére, hagyd a fenébe, nem vagy köteles végighallgatni és nem is tartozol magyarázattal. Amúgy meg igen, mikor az ember úgy dönt, hogy gyereket szeretne, akkor az az érzés elsősorban önmagáért keríti hatalmába, ő szeretné azt a gyereket, akkor még nem a nemlétező gyerekének szeretné megadni az esélyt az életre, hanem ő szeretné megélni az anyaságot,de ez nem önzőség és nem is kell magyarázkodnod, hogy így alakult stb.. Minden ember másképp gondolkodik, másképp éli az életét, más szemlélettel és esélyekkel, aki ezt nem képes elfogadni és tiszteletben tartani, az nem érdemli meg a figyelmed! Ennyi. Attól még lehetsz a világ legjobb anyukája. (Egy 28 évesen 2 gyermekes, 9 éve kapcsolatban és 6 éve házas anyuka, akinek viszont a diplomáját 1,5 hónappal követte az első gyermekének a születése és most keres mégcsak munkát, erről is sokan sokfélét gondolnak, de a férjemmel egyetértésben hoztuk meg ezt a döntést és ez a lényeg.)
2017. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!