Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg kell a csecsemőknek...

Tényleg kell a csecsemőknek is személyi? Hogy működik az igénylés?

Figyelt kérdés
Eddig én abban a hitben voltam, hogy csak 14 éves kortól lehet és kell is személyi igazolványt csináltatni, de ma hallottam, hogy elvileg már születéskor szükséges, minden magyar állampolgárnak kortól függetlenül. Ez ilyenkor hogy néz ki? Lefotózzák a kórházban, vagy nekünk kell majd a pár napos csecsemővel (esetünkben decemberben) mászkálni az okmányirodába? Azt olvastam, 3 évig érvényes. Tehát a 3 éves "nagy"lánynak is a pár napos/hetes fotóját kell mutogatni? Egyáltalán mire használjuk majd, ha nem megyünk külföldre? Annyira furcsa ez nekem. :)

2017. szept. 13. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fotózzák a kórházban.

Ugyanaz a menete a készítésnek, mint bárki másnál.

Kérhetik bármilyen gyereket érintő ügyintézésnél.

Nekünk legelőször a munkahely kérte be lakáscélú hitel cafeteria támogatásánál. Utána a nyaraláshoz kellett. De van aki a bölcsiig meg van nélküle. Mi 1,5 éves korában csináltattuk.

2017. szept. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem kötelező mindenkinek. Nekünk azért kellett, mert Németországba utaztunk és kellett egy személyi azonosító okmány (az útlevél drágább).

Úgy nézett ki, hogy besétáltunk egy kormányablakhoz, várattak minket kb 2 órát (mi lenne, ha nem lenne családbarát a kormány???) majd fel kellett ébreszteni a kölyköt és lefotózták a szokásos fülkében (az ölemben ült közben, már a gyerek, nem az ügyintéző). És igen 1 éves fotó van a 3 éves gyerek személyijében.

2017. szept. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Mi okmányirodában voltunk pár hónapos korában amúgy is, így egy füst alatt akkor már neki is csináltattunk. Sose tudni esetleg megyünk-e külföldre, akár csak egy Bécsi adventi vásár vagy akármi. Szóval jó, ha van. Ez a 14 év régés rég nincs, hiszen 2004 óta EU tagok vagyunk és így rengeteg országba elég a személyi. Csúnya lenne, ha a 13 évesnek nem lehetne személyi igazolványa, helyette sokezer forintért útlevél kéne.


Szóval bármikor kellhet, ne akkor kapkodj hirtelen. Inkább csináltass időben, ingyen van.


És igen, nekünk is a két hónapos feje lesz rajta 2 éves korában, na és?!

2017. szept. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2-es, kötelező mindenkinek. Csak ahogy rengeteg felnőtt is elbóklászik az utcán évekig is lejárt személyivel, mert nem vesz lakást, autót minden héten, nem igényel hitelt, nem nyit bankszámlát... és nem is igazoltatják, így megvan nélküle.

Ugyanígy gyerekkel is el lehet húzni valameddig a készítést, de attól még kötelező.

2017. szept. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Mi nem vártunk semmit gyerekkel. Én, azaz apuka előre mentem, nyitás előtt 20 perccel ott voltam, így első voltam. Feleségem gyerekkel pont nyitásra jött, így elsők voltunk. :)
2017. szept. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%

Kötelező, de urazáson kívül a kutya nem nézi. Mi 4 évesen megcsináltattuk neki, de előtte is voltunk külföldön csak az euban.

Ui: lakáscélú cafeteria támogatáshoz nem kell. Lakcímkártya kell hozzá és anyakönyvi kivonat ha nincs személyie.

2017. szept. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális hangvételű válaszokat. :)
2017. szept. 14. 01:09
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Pont, hogy EU-ban utazáshoz kell a személyi. Anélkül hogyan? Ja, hogy nem volt ellenőrzés mert nem repülővel mentetek és schengeni zónán belül?


Úgy meg lehet oldani csak nem szabályos. Elvileg kötelező a személyi vagy útlevél ha külföldre mész.

2017. szept. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
11%
Én is nemrég kérdeztem meg hogy kell-e mikor az enyémet csináltattam, azt mondták igen, de még nem jutottunk el odáig, 4 és 1,5 évesek. Eddig sehol nem kérték és #8, a párommal repülővel mentünk Hollandiába és Németországba úgy, hogy SEHOL nem kérték a miénket sem!
2017. szept. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%
Igen elvileg kell mint írtam, de euban senki nem nézi.
2017. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!