Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyikérdés. Szerintetek van...

Nagyikérdés. Szerintetek van alapja a félelmemnek?

Figyelt kérdés
Anno,mikor a nővérem született,rá pár hónapjára meghalt a papánk,mikor én születtem,rá pár hónapjára meghalt a mamánk,két éve,mikor megszületett a kislányom,rá pár hónapjára meghalt a másik papám,és most tesóm terhes,és nagyon félek,hogy ezt a babaszületést is halálozás követi,de már csak édesanyám és édesapám él,nagyszülők már meghaltak.Mióta megtudtam,hogy terhes tesóm,azóta minden nap rettegek,hogy nehogy ez a babajövetel is ezzel végződjön,mert eddig tényleg minden születés egy szerettünk elvesztésével végződött.Szerintetek okkal aggódom rajta?
2010. máj. 27. 06:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ne agyalj ilyenen,mert "bevonzod"....

Amúgy meg mindenki maga "dönti el",hogy mikor születik,ill.mikor hal meg...jó,ez most kicsit őrülten hangzik,de honnan kellene tudnunk,hogy mi miért történik...?....honnan tudod,hogy amit te gondolsz,az teljes mértékben helytálló?....lehet véletlenek sorozata...hány családba születik gyerek anélkül,hogy valaki meghalna? ...szeresd a szeretteidet,minden napot élvezz ki,és örülj az új életnek,aki a ti családotokat választotta. :-)

2010. máj. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Én átérzem a félelmedet. Amikor az első lányommal voltam terhes, meghalt az édesapám, amikor a másodikat vártam, a nagymamámat veszítettem el. Én is sokszor gondolkodom, hogy ha esetleg harmadik babát vállalnék, akkor elveszítenék-e megint valakit? Már csak anyukám van, meg a férjem, gyermekeim...


Szerintem aki már átélt ilyen születés-halál párhuzamot, pláne többször, az nehezen tud elvonatkoztatni tőle.

2010. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Minap én is hasonlót kérdeztem.

Nálunk a köv. a helyzet. 2008ban,mikor 8hetes babás voltam a nagymamám meghalt.Most 2010ben,pár héttel a kiírt időpont előtt a férjem nagymamája kórházba került.És tegnap reggel sajnos elvesztettük.Holnap lesz a temetés,ha még egyben leszek,így a kiírás után 3-4nappal,akkor én is megyek.

Szóval épp azt mondtam a férjemnek,hogy 5év múlva szeretnénk vállalni egy újabb babát(hátha ő lányka lesz) akkor ki lesz a soros?!A másik nagymamám?!

Tudom,(tapasztalatból)hogy nehéz ilyenkor nem erre gondolni,és örülni minden kis porontynak,de meg kell próbálni.

2010. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jogos...

34 hetesen, 5 hete veszítettem el az apukámat. Egyelőre nem merek tesót vállalni, pedig kis korkülönbséget terveztünk volna....

39 hetes kismama

2010. máj. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csajok,hét hónapja megszületett tesóm gyermeke,tegnapelőtt pedig meghalt ugyanennek a tesómnak az apósa. :( Terveztünk párommal második babát majd egy 4 év múlva,de sajnos komolyan el kell rajta gondolkoznom,mert már nagyon félek. :S
2011. jún. 21. 08:04
 6/13 anonim ***** válasza:

Részvétem a halálesetek miatt. :(

Szerintem viszont már túlkombinálod. Hét hónap hosszú idő, simán benne van a pakliban, hogy ennyi idő elteltével elmegy valaki.

Hidd el, a rokonaid halálát nem a gyerekek születése vonzza be. Az élet termszetes menete az, hogy bizonyos időközönként születik valaki, más pedig meghal. Akkor sem élnének örökké, ha nem születne kistesó.

2011. jún. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A Kislányom születése előtt egy héttel meghalt a Férjem Nagypapája, és sajnos hasonló történeteket tudnék még mesélni az ismerősi körünkből.
2011. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Megértem a félelmeidet, de azért nem törvényszerű a dolog. Bennem is van némi félelem, amikor az első babám született, három héttel azelőtt halt meg a nagyapám, amikor a második babám, akkor egy héttel azelőtt halt meg a nagymamám. Tervezzük a harmadik babót és már csak egy élő nagyszülőm van, ráadásul neki is vannak már gondjai az egészségével sajnos... Azt mondják, egy lélek megy, egy jön... Azért remélem, nem kell megint elveszítenünk valakit, csak mert babánk lesz...
2011. jún. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha azt várod, hogy meghal valamelyik, nagyobb esély van rá, hogy be is következik, mint ha nem adsz alapot ennek.

Van egy ilyen mondás, hogy ahova élet jön, ott élet el is megy.

Nálunk félidős voltam az elsővel, mikor nagypapám meghalt, mikor a második 11 hós volt halt meg a másik nagypapám. Nem hiszem, hogy van összefüggés.

De tény, hogy az elme nagy úr, ezt ne feledd!!

2011. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem két gyerekem született az utóbbi két évben,és senki hozzám közel álló nem halt meg. Részvétem a halálesetek miatt.De szerintem nincs összefüggés.
2011. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!