Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik név tetszik jobban...

Melyik név tetszik jobban nektek az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Barna, Dávid, Olivér

A vezetéknévhez mindegyik passzol :)



2017. szept. 16. 18:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%
Olivér, utána Dávid
2017. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%

Oliver.


Ismerek egy Szőke Barna- t :)

2017. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%
Én azt nem értem, hogy miért vannak az emberek a Dávid névért megőrülve. Nem számít az eredete? Ez egy zsidó bibliai név, és mellesleg ugye nem becézgetjük úgy, hogy csillagom. Az iszlám vallásban Dávid királyt prófétaként tartják számon. Úgyhogy Barna.
2017. szept. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 13-as, nem mindenkinek kizáró ok egy zsidó/bibliai eredetű név.
2017. szept. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
13-as, megnéztük a nevek eredetét, jelentését. Minket nem zavar, hogy héber eredetű név a Dávid, a jelentése kedvelt, szeretett, egyesítő. Ilyen alapon a Barnának jelentése sincs, meg eredete sem mert a Barnabás névből ered, az Olivér jelentése pedig olajfaültető! :D Szerintem nem olyan nevekről beszélünk, amely alapján rögtön elfordulnának az embertől miután bemutatkozik, mert az a neve ami, és mert pl héber eredetű. Legalábbis a mi vélemènyünk ez:)
2017. szept. 17. 09:35
 16/23 anonim ***** válasza:
62%
Olivér
2017. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
79%

Szinte az összes hagyományos név a Biblia alapján terjedt el. Judit, Mária, Anna, József, Magdolna, Ádám, Éva, Péter, Máté, János, András, Dániel, Erzsébet, Mihály, András, Mátyás stbstb. Ezek évezredekig jók voltak magyar eleinknek, legalábbis Mátyás királyt vagy teszem azt, Árpád-házi Szent Erzsébetet tuti senki se zsidózta a nevéért. De te biztos magyarabb vagy náluk!! Szerintem te vagy a gyk nagy Irnik-rajongója, hát legyél akkor te Irnik, az gyönyörű hangzású, biztos illik hozzád.


Elnézést az offért. Nekem Barnabásként tetszene a Barna. Az Olivér valahogy a 'vér' miatt nem tetszik. A Dávid közepesen tetszik.

2017. szept. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Dávid
2017. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekem kedvenc nevem a Dávid, másodikként a Barnára szavazok.
2017. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem legyen Barnabás! A Barna nekem alapvetően szín, vagy a Barnabás beceneve; habár simán Barnaként anyakönyveztetve is klassz még; de nekem alapvetően Barnabás a teljes, de simán Barnaként is jó. És nekem csak ez tetszik a 3 közül. Még, ha simán Barna, akkoris, ez klassz, a másik kettő név meg számomra pl . nyomába se ér, meg se közelíti, még így, a rövid verzióban sem.
2017. szept. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!