Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák bevallanátok önmagatok...

Anyukák bevallanátok önmagatok és környezetetek számára, hogy a gyermeketek kövér elhízott?

Figyelt kérdés
Ha tudomásul veszed tennél is érte valamit hogy ne legyen az? Itt most nem betegségből eredő kövérségekre, hanem mozgáshiányos egészségtelen étkezésből eredőre gondolok, ami szülő hibája.
2010. máj. 27. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én különösen figyelek az egészséges étkezésre, és a mozgásra, ha nem beteg, nálunk ez nem fordulhat elő. Ezzel a felnőtt korát is megmérgeznénk.
2010. máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés jó, de senki, olyan nem fog rá válaszolni, aki bevallaná őszintén, NÉVTELENÜL!

Már tettem fel én is hasonló provokáló kérdést, de érdekes módon, csak az én véleményemen lévők írtak.


Ja.. és most jön a lepontozás :)

2010. máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Fiam 10 éves 46 kiló és 150 cm, erős csontozatú, de van egy kis pocakja.

Nem kövér, de jó húsban van.

Jár is úszni heti 2x, emelett kontrollálom az étkezését. Chips maximum havi 1x, már nem veszek neki dobozos agyoncukrozott reggelit, sok zölsdéget, gyümölcsöt eszünk, szerencsére szereti.

Nem moddom, hogy nem eszik édességet, mert eszik, de nem tonnaszámra.

Pl mindig megkérdezi, hogy ehet-e egy túrórudit.

Nem veszek cukros , dobozos üditőket, van itthon szóda, lehet inni limonádét.

Sokat járunk kirándulni, biciklizni, játszótérre, nem engedem, hogy 7 végén a tv és a számítógép előtt üljön.

Azt vettem észre, hogy azok nem veszik észre, hogy túlsúlyos a gyerekük, akik maguk is azok.

És sajnos az ilyen gyerekek eszik a chipset, isszák a kólát.

Csak bele kell nézni az ilyenek kosarába egy hiprmarketben:-((


A kicsi 14 hónapos múlt, ős is szeret enni, de majd ha negyobb lesz nem szeretném , hogy elhízzon.


Ez a szülő felelőssége, elsősorban nem esztétika kérdésatúlsúly, hanem egészségügyi, nem legyen fiatal korára cukorbeteg, magas vérnyomása stb.

2010. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
En bavallanam. de szerencsere nem az mert nagyon odafigyelek arra hogy mit eszik. viszont en az voltam, nem kicsit, de senki nem mondta csak jajj erös a csontozatod stb, aztan amikor szüles utan a 80 kilorol 55 lettem, akkor nem kicsi volt a különbseg. Es azota is nem tud beallni a sulyom, hihetetlenül elbasztak az edes jo szüleim a testkepemet, az önbizalmamat es az egeszsegemet, de meg most is (mivel 5 eve ingadozik a sulyom, orvosi kontroll meg gyogyszerek mellett!!! ), mindig csak azt hallom hogy d ejol nezel ki(amikor közelitek a 80hoz) ahelyett hogy basszus felszedtel par kilot nem? Ugyhogy en sosem tennem igy tönkre a gyerekemet.
2010. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én azért írtam e kérdést mert unokaöcsémet mióta csak az anyja neveli szó szerint olyan kövér mint a disznó. Cicije van fiú létére. Mikor megláttam majdnem elszóltam magam, hogy de kövér lettél, de még észbe kaptam. Közbe meg kiderült más már mondta neki és akkor lehurrogta a másikat hogy ő nem is kövér csak jó húsba van. Kiderült hogy az anyja NAPONTA szalonnát ad neki ebédre uzsira. Teljesen kiakadtam.
2010. máj. 27. 13:53
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy szerencsétlennek nincs másra pénze, csak ezt nem meri bevallani, nehogy elvegyék tőle a gyereket. Ha valóban a szíveden viseled a kisfiú egészségét, akár segíthetnétek is nekik. Nem pénzt kell adni, de hetente egyszer nyugodtan vihettek vagy küldhettek nekik egy szatyor zöldséget, sovány felvágottat, sajtot, barna kenyeret, stb. Mindjárt lesz egészséges uzsonnára való a szalonna helyett. Tudod kritizálni olyan könnyű!
2010. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:38

Felétek a szalonna olcsó?

2010. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, felénk olcsóbb két szelet félbarna kenyér között egy szelet szalonna, mint két szelet barna, vagy teljes kiőrlésű, stb. kenyér között vaj (bocsi, light margarin), pulykamell sonka, sajt (ami nem feltétlenül trappista), paradicsom, zöldpaprika, uborka, sali. Főleg szeptembertől május végéig, amikor az uzsonna zöldségeknek nincs szezonja - és amikor mellesleg iskolaidőszak van.
2010. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már a ezt Norbi konyhát meg, hogy hizlal a szalonna...

Kubikosok mást sem láttak csak fehér kenyeret, szalonnát meg hagymát néha.

Mégis kicsattantak az erőtől és nem vittel őket a nátha...

2010. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kubikosok napi 8-12 óra fizikai munkát végeztek, egy mai gyerek naponta ugyanennyit ül az iskolapadban, a könyvei fölött és a számítógép előtt. Apró különbség. Az meg hogy kicsattantak az egészségtől, persze, kb 35 éves korukig. Utána szépen meghaltak. Egyébként tényleg hagyjuk, Nektek jó szalonnázást, én meg maradok az egészséges kajáknál, Norbitól függetlenül.
2010. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!