Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudsz vezetéknév-választásban...

Tudsz vezetéknév-választásban segíteni? Nem-magyar is lehet

Figyelt kérdés
Édua keresztnév mellé milyen vezetéknevek illenek? Mire kell figyelni, mi kerülendő?

2017. szept. 22. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Vezetéknevet is lehet választanai?
2017. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Úgy választasz férjet, hogy először nevet, és majd ahhoz mész hozzá, akit így hívnak???
2017. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Ez női név?
2017. szept. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Úgy választasz apát hogy menjen a vezetékneve a gyereked nevéhez?

Amúgy meg:

Fekete Édua

Müller Édua

Lakatos Édua

Horváth Édua

2017. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Mennyi hülye kérdés... Igen, lehet vezetéknevet választani, pl. ha valakinek nem tetszik a sajátja és másikat venne fel.


Az Édua mellé az egyszerűbbek illenek, pl. a Fazekassal jól hangzana, csak nem tudom, ezt engedik-e felvenni, mert a túl elterjedteket nem lehet (ha nem névváltáshoz kell, hanem pl. regényalaknak, akkor nem szóltam).


Mivel sok benne a magánhangzó, én kerülném a magánhangzókra végződő neveket, bár van, ami azok közül is jól hangzik (egy Merényi Édua magánhangzói egybefolynak középen, de pl. a Balla Édua már nem annyira, mert más hangrendű).


Külföldi vezetéknév szerintem nem illik hozzá, ez annyira tipikusan csak Magyarországon ismert név.

2017. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Külföldiben ne nagyon gondolkodj, hacsak a származásod nem indokolja: "A névváltoztatás engedélyezése – a jogszabályban meghatározott feltételek figyelembe vétele mellett

– mérlegelési jogkörben meghozott döntés. A magyar hagyományoktól eltérő hangzású,

magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét – különös

méltánylást érdemlő körülmények kivételével – nem lehet engedélyezni."

2017. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Dunavölgyi Édua.


Danka Édua.


Németh Édua.


Nádudvari Édua.


Ézsiás Édua.


Zsolnai Édua.

2017. szept. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!