Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ambivalens kötődés javíthat...

Az ambivalens kötődés javítható? Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Kisfiam 23 hónapos, és ilyen formájú a kötődésünk. Nehéz időket éltünk, ez vajon javítható még? Van rá esélyem?
2017. okt. 9. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Én most olvastam utána, egyéves babánál lehet csak megmondani, hogy ilyenfajta a kötődés, mert később a viselkedése az élekori sajátosságok miatt lesz olyan, amilyen.
2017. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! El tudnád küldeni a linket ahol ezt olvastad?
2017. okt. 9. 20:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Ú nem vettem észre, hogy ez egy másik kötődéstípus alatt van, bár szerintem inkább egyezményesen vonatkozhat mindre.


"Ne ijedjen meg senki, később minden babának és mamának gondjai vannak a hisztikkel, itt egyéves babákról beszélünk, és szélsőséges esetekről."


A mipszin olvastam a cikket.

2017. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kötődesi zavarok a késobbiekben legtisztábban abban mutatkoznak meg hogy pl bátran nyit e idegen környezetben, vagy inkább félve sarokbahuzodos lesz e ugy alapvetően, ill hogy pl kudarcok esetén ujraprobalkozik, vagy haragszik dühös tombol.

Mert ahogy anyában bizik, ugy fog a világban és önmagàban is.


A gyerekek irto rugalmasak! A kulcs az ISMÉTLÉS. Ha huzamosan több es több szituban megerősited benne hogy igenis szeretnivalo akkor is ha a falat zsirkrétázza össze es peldamutatassal pl együtt lemossuk es nempedig erzelmi zsarolassal pl ezert nincs jatszoter ma nevelsz, akkor szép lassan menthető minden.


A legdontosabb soha nem őt, hanem csaka cselekedetet minositsd


Plusz ha mergesek vagyunk a gyerekek komolyan azt hiszik hogy akkor nem szeretjük őket. Ez is önbizalom roncsolas ami kihat az eletre is

Viha elülte utan is erősiteni kell benne hogy szereted akkor is, csak vannak szabályok is. Es ott van a tarsasjatek is ami megtanitja hogy a szabályok közt is jo játszani

2017. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Es minél több biztatás, dicseret, pozitiv megerosites. Ez legyen tulsulyban.


Neha sokminden nekunk termeszetes, de a gyereknek nagy feladat. Dicserni ha probalkozik cipot felvenni, egyedul enni, teregetni segiteni, vegyük eszre.

Mert alapvetően minden indittatasuk jo szándekbol van vagy csak mert anya hianyzik

2017. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te hol olvastad?

Egyébként szép és jó a pszichológia, de mindenféle kategorizálás baromság.

Abszolút kötődően, válaszkészen nevelem a kislányomat.

Sose hagytam sírni, mindig számíthat rám, következetes vagyok, a jó dolgokban megerősítem, a dicséret van többségben, mindig bátorítom, sokat szeretgetem, nincs lepasszolva, mégis az ambivalens kötődés "jeleit" mutatja.

Idegen környezetben nem lehet kirobbantani az ölemből, lecövekel, onnan szemléli a világot, nem lehet elcsalogatni semmilyen színes szagos játékkal. Csak nagyon hosszú idő múlva enged fel. Ha megijed rögtön visszaszalad. Ilyen volt 1 évesen és most 2 évesen is.

Na ugyanennek a pszichológiának a hívői, akik így bekategorizálják, tudod mit tanácsolnak?

Lökjem el magamtól, mert túl nagy a szeparációs szorongása.

WTF?

Elvileg ugye az ambivalens kötődés oka a bizalomhiány, de tegyek úgy hogy még kevésbé bízzon bennem. Erre varrj gombot!

(izomtónuszavar miatt kell járnunk kötelező neurológiai kontrollra ahhoz, hogy tb támogatottan gyógytornát kapjon és ott állapítanak meg ilyen hülyeséget)

2017. okt. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az megint más ha (szelsőségesen fogalmazva)egy antiszoc gyerek nem tud oldodni mert életében nem volt még más gyerekekkel, csak anyával.


A környezet is sokat jelent, nem csak a kötődés mivoltja

2017. okt. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csakhogy ez se igaz. :)

Rokon gyerekekkel tökéletesen elvan. Ott nem bújik se az anyja, se az apukája mögé.

A heti 2 alkalmas kiscsoportos gyógytornán sincs baja a gyerekekkel, pedig oda még egyedül is kell bemennie.

2017. okt. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát akkor nem ambivalens, ennyi. Biztonságos kötődés: idegen környezetben először az anya mellől szemléli a világot, ha biztonságban érzi magát megy felfedezni, ha megijed (vagy stressz van!) visszaszalad, ott megnyugszik, majd felfedez. Ennyi! Olvassatok.
2019. dec. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!