Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyar állampolgár vagyok, de...

Magyar állampolgár vagyok, de külföldi nevet szeretnék gyermekemnek. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok, arab keresztnévvel, arab vezetéknévvel, és fiamnak arab keresztnevet szeretnék adni. Hallottam valami olyasmit, hogy csak akkor kérvényezhető különleges (az MTA névjegyzékétől eltérő) nevet, ha külföldi származású az egyik szülő. (Ami ugyebár magyar feleség mellett nem teljesül)Akkor ahhoz, hogy fiam neve arab legyen, ki kell költöznöm egy arab országba? Vagy Magyarországon lehet hivatkozni vallási okokra? Mert elég furcsán csengene pl. az Ahmed Jenő, vagy a Muhammad Gergely

Válaszokat előre köszönöm!



2017. nov. 12. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

nem hangzana furcsábban mint egy Tóth Benett vagy Szabó Zara:-D


Amúgy, ha magyar állampolgár vagy, nem adhatsz más nevet. Viszont a névjegyzékben megtalálható az Amir,Hamid,Jáfet stb név. Azok is arabos hangzásúak.

2017. nov. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
A szülészeten a szobatársamnak arab férje volt, arab vezetéknévvel, a gyerekeinek magyar nevük lett, abszolút nem hangzott furán. Tuti találsz olyat, ami illik.
2017. nov. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt tényleg egész szép számmal akadnak arab eredetű férfinevek a listán, pl:

Abdullah, Ahmed, Aladdin, Ali, Ámer, Amin, Amir, Arétász, Ashraf, Azim, Borbás, Burak, Dzsamal, Habib, Háfiz, Hamza, Harun, Hasszán, Ibrahim, Juszuf, Karim, Kerim, Mazen, Mohamed, Nasszer, Omár, Ramiz, Rasid, Szamir, Szelim, Szemír, Tarek, Ziad... (plusz vannak még török, héber, egyiptomi, indai, szláv, afrikai... eredetű nevek is, amely területeken szintén előfordulnak arabok vagy muszlimok vagy akad oda-vissza nyelvi átfedés)

... másrészt kérvényezheted (időben, mert csak 30 napon belül válaszolnak: [link] hisz ha nem véletlenül van arab vezetékneved, hivatkozhatsz a származásodra.

2017. nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ha arab neved van, valamelyik felmenod arab, ergo szarmazasodra és nemzetisegedre hivatkozva adhat arab nevét a gyerekednek.
2017. nov. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
Ahogy mondod, vallási okokra HÁLISTEN nem, így mindenki idiótábbnál idiótább neveket ad a gyerekének :/
2017. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ilyen ismerösöm, mint amit a példádban emlitesz. A nevŕt persze nem fogpm ide kiirni, ő egyiptomi, de itt élnek.
2017. nov. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Korrekció a 4. válaszra: nem elég bemondással "felmenők"re hivatkozni. Az egyik szülőnek az adott ország jelenlegi állampolgárának kell lennie.

A többit leírták előttem, van sok arab név van és lehet kérvényezni - de csak magyar helyesírással!!! Pl. Selim helyett Szelim.

2017. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
És miért nem jó név neked például a Rézműves Rikárdó?
2017. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!