Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki ismeri ezt a dalt?...

Valaki ismeri ezt a dalt? Gyerekdal egyáltalán?

Figyelt kérdés

Édesanyám két dalt énekelt nekem, mikor pici voltam, nagyon szerettem őket. Most szeretném megtanulni, a sajátom kedvéért. :)

Nem is altató, inkább ébresztő dalok voltak. Az egyiket megtaláltam googlében a kevés alapján, amire emlékszem (jó reggelt, itt a tej, öltözködni kell...), de a másikból kevesebbre emlékszem, és így nem találok semmit.


A reggeli kapkodásról szólt a szövege, jajj hol a kávé, a tej, a kabát, stb... végigvett minden lépést, hogy jajj hol van, meg az egész családot, az utolsó sora meg az volt, hogy "hisz ma ma vasárnap van!" szóval felesleges volt a rohanás. :) De sajnos már nincsenek meg a szövegrészek sem fejben, édesanyám sem tudja, honnan van, csak hogy egykor lemezen hallgatta.

Szerintem hasonló lehet, mint a jó reggeltes, hogy nem igazán gyerekdal, csak használták annak is. :)


Ötlet valakinek?



2017. nov. 19. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csörög a vekker fut az idő,

rohan a férfi, rohan a nő.

Rohan a Péter,rohan a Pál,

és az ember pont ilyenkor,

semmit sem talál.

Jaj, hol a zoknim, hol a cipőm,

fel kéne húzni, de nincs időm.

Hol a rúzsom az a veres,

jaj hol a blúzom, rettenetes!

Kifut a kávé, kifut a tej.

Megnem mondtam százezerszer,

hogy korábban kelj!

Na most már indulás és lódulás,

tíz perc még az állomás.

Ezt a buszt még elkapod,

csak fő a nyugalom.

Na ugye mondtam, 

itt egy tízes.

Miért nem szálsz fel, hiszen üres?

Miért vagy olyan sápadt, veled mi van?

Most jutott csak az eszembe,

hogy vasárnap van!

Pam-pa-ra ri-ram pam-pam!

2017. nov. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! <3
2017. nov. 19. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!