Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok a csúnya...

Ti hogy vagytok a csúnya beszéddel?

Figyelt kérdés
Szoktatok káromkodni a gyerek előtt? Ha igen elmagyarázzátok neki hogy ilyet neki nem szabad vagy ő is használhatja azokat a szavakat? Ha az utcán, oviban, iskolában hall ilyet és otthon mondja akkor mit mondotok?
2017. nov. 28. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Igen szoktam, véletlenül kicsúszik néha ez-az. De a fiammal már rég megbeszéltük, hogy ez olyan, mint pl. a kés, csak a felnőttek "használhatják". Egyetlenegyszer mondta nekem hogy ha nekem szabad neki is, közöltem vele hogy oké, ha ugyanazok a jogaink, akkor a feladataink is, ideállhat helyettem mosogatni (pont mosogattam). Egyből visszakozott és bocsánatot kért :)

Értelmes 7 éves nagyfiú, sosem káromkodott.

2017. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Én nem káromkodok amúgy sem túl sokat, a gyerekek előtt meg egyáltalán nem szoktam. A férjem száján kicsúszik néha egy-egy csúnyább szókapcsolat... de igyekszik azért ő is figyelni.

Az ovis fiunk egy időben kezdte mondani, hogy b... meg, én rászóltam, mondtam neki, hogy ez csúnya, ilyet nem mondunk, és hogy haragszom érte (mert tényleg... nekem valahogy nagyon nem stílusom...)... Kérdezte, hogy apa akkor miért mondja, erre mondtam neki, hogy a felnőtteknél előfordul hogy ilyet mondanak ha mérgesek, de szóljon rá apára ha ilyet hall tőle.. A követlező esetnél rászólt, hogy "Apa, ne beszélj csúnyán, mert az buta dolog"... na azóta egyszer sem hallottam tőle ilyet a gyerek előtt... :D

2017. nov. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Kisfiam mindig megkérdezte szabad e neki ezt vagy azt mondani.Cuki volt mikor kb. 4 évesen mekérdezte szabad e neki mondani, hogy indióta?persze az idiótára gondolt csak nem tudta ☺

Amúgy igen, beszélek csúnyán de próbálom magam kontrollálni.

2017. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez az egyik legnagyobb "defektem" talán, hogy irtó rondán tudok beszélni ha úgy van... Sajnos volt már rá precedens, hogy a lányom előtt mondtam olyat, amit nem kellett volna. Próbáltam persze magyarázni meg korrigálni a dolgot, de ilyenkor szerintem abban reménykedhet az ember, hogy a gyerek hamar elfelejti..


Mondjuk pont nemrég történt az, hogy valakit le"tahó"-ztam a kicsi jelenlétében, majd másnap valamiben nem értettünk egyet, és nagy puffogva odabökte nekem, hogy "Anya, te egy tahó vagy". Kirobbant előlem a nevetés, pedig ennél rosszabbul nem is reagálhattam volna, de annyira szürreális volt ez a mondat egy 4 éves szájából :D

2017. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*belőlem
2017. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 es 8 evesek a fiuk, hulye-t, basszus-t hasznalunk, es ha ok mondjak se szolok, amennyiben igazuk van. Szerintem meg kell tanulni hasznalni ezeket a szavakat, ha az osztalytarsa hulye volt, mert ellopta a kartyajat, es ezert a fiam duhos, merges, nem banom, ha ezt mondja. Ugyanigy, ha elvagja a kezet es felszisszen, hogy basszu, hat belefer. Durva beszedet tolunk nem hall, ovibol, sulibol se hoztak meg haza semm ilyet.
2017. nov. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

En enyhébb csunya szavakat használok, de legtöbbször nekem elszomorito magam visszahallani a gyerekszájbol, es van persze ami ugyanakkor viccesen is hangzik kisgyerektől.


Én nem merek nekiállni tiltani, mert volt rá pelda es akkor annál jobban használta..inkább nem hivom fel rá a figyelmet es nagyobb eséllyel gyorsabban elkopik szinte még aznap.


Kb olyanok, pl utközben, haladjál már, menjél már. Erre ezeket beleszövi a játékba..

Vagy amikor pl az orra elott vasalok, teregetek, es megkerdezi mit csinalok, csak visszakérdezek, szerinted mégis ugyan mit?igy hát amikor én kérdezem, kicsit erdekes hogy ezt kapom:szerinted?


De pl multkor kivoltam hogy sziszifuszi munkát csinálunk, es közöltem, hogy mégennyi anyámkínját.., azt is szépen hiba nélkül leutánozta


Vagy az a tipikus visszakérdezés, hogy nem érted??


A legjobb, az isten áldjon már meg jajgatása..


Eddig az első amit soroltam, es az utolso, amik tartosabban megmaradtak neki mert ezek ismétlődők..

2017. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok rá büszke, de mindig nevetve emlékszünk az egyik arany köpésére a fiú kb. 3 éves korából. "Szerelte" teljes átéléssel egyik autóját a szőnyegen, dünnyögött is közben, hogy mi után mi következik, majd egyszer csak: "de most hová tűnt az a ku..va kerék?"
2017. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hű, hát sajnos nálam is kicsúszik néha egy-két cifraság, leginkább vezetés közben...a leggyakoribb a "basszus", sajnos az 5 évesem eltanulta, és indokolatlan helyzetekben is használja, pl "basszus, de finom lett az ebéd" stb. A bátyja szerencsére sosem használ csúnya szavakat, de a kisebbre ragad, oviból is. Vele rendszeresen elbeszélgetünk, hogy nem szabad ezeket a szavakat használni, de álszentnek érzem magam, hiszen néha én is így beszélek. Ebben sajnos bőven hibás vagyok...
2017. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!