Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom 10 éves, és Elzanak...

Kislányom 10 éves, és Elzanak hívják, minden nap sírva jön haza mert zavarja, hogy mindenki a mesebeli Elzahoz hasonlítja. Zavarja, hogy mindenen rajta van a neve. Már mindenhogy próbáltam vigasztalni, de már nem tudom mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Véleményetek szerint is olyan nagy probléma? Lányotok is ennyire oda vannak érte?
2017. dec. 9. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 3 éves,imádja a Frozent főleg Elzát.Megértem a lányodat,hiszen ő még azelőtt született,hogy a Frozen belépett volna a köztudatba,de ennyi erővel azóta az Annák is utálhatnák a nevüket.Számomra Elza egy nagyon szimpatikus rajzfilm karakter,és a név is gyönyörű.Sajnos ez most egy ilyen korszak,hogy mindenki megőrül érte.
2017. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Mitévő legyél?! Magyarázd el, hogy minden mese pár évig divat és utána lecseng. Magyarázd el, hogy örüljön mert neki olyan neve van amire más kislány csak vágyhat, egy ovis farsangon volt tavaly 4 Elza, minden kislány álma. Magyarázd el, hogy 10 évesen nagy már ahhoz, hogy ilyen hülyeség miatt kiboruljon. Ennyi erővel a Viszkis mozifilm Attilája (a viszkis maga, aki egy bankrabló) miatt is kiboruljanak a kamasz Attilák, hogy bankrabló mozihőst ugyanúgy hívnak?


Te légy kicsit önállóbb, őt meg kicsit rázd gatyába hogy ilyenen nem hisztizünk mert ez nem világvége de még csak nem is negatív dolog, egy született primadonna nyafog ilyen miatt.

2017. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne állj túl drasztikusan a témához (ergo ne éreztesd vele, hogy a semmin nyafog, ill "primadonnáskodik"), én már rég voltam 10 éves, de a mai napig emlékszem minden szekálásra abból az időszakból, és még most is rossz érzésekkel tölt el.


Próbáld meg elmagyarázni a kislányodnak, hogy Elza bár egy kicsit furcsa és zárkózott karakter, mégis pozitív szereplő, ne érezze rosszul magát azért, mert a neve miatt hozzá hasonlítják a többiek. Sajnos a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni egymással, és ha látják a másikon, hogy gyenge pontot találtak, akkor még jobban rázendítenek. Gondolom ez most sincs másként, hiszen látják, hogy tényleg fáj a lányodnak az, amit tesznek.

Mondd meg neki, hogy vágjon vissza ha szekálják, mondja meg, hogy ő igenis büszke a nevére, és nagyon szereti. Vagy ha ez nincs így (nem tudom, hogy alapjáraton hogyan viszonyul a nevéhez), akkor csak próbáljon ne reagálni a piszkálódásokra. Egy idő után meg fogják unni... (tapasztalat)

2017. dec. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!