Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Zsanna,...

Mi a véleményetek a Zsanna, Dorka vagy Klaudia nevekről?

Figyelt kérdés

2017. dec. 10. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
A Zsanna nekem nagyon fura. A Klaudia nekem ellenszenves mert csak gonosz embereket ismerek ezzel a névvel. A Dorka tetstik
2017. dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Nekem a Zsanna és a Zsuzsanna is tetszik. A Zsanna egy kicsit különlegesebb, misztikusabb.

Dorka nekem olyan örök kislány, ráadásul becenév. Akkor inkább Dóra vagy Dorottya.

Klaudia szép, de számomra nem az igazi.

2017. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Dorka és Klaudia. Dorka helyett inkàbb Dorina? Lehet akkor is Dorka de legalàbb nem beceneve lesz egész életében vagy Dóra Dorottya.

Klaudia is szép most szerintem ritkàbbnak is számít.

2017. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Csak a Zsanna tetszik.
2017. dec. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
egyik se tetszik. A Zsanna a Zsuzsanna becézése, a Dorka a Dorottyáé, becenevet sose adnék a gyerekemnek. A Klaudia a legjobb ezek közül de ez se tetszik.
2017. dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
A Zsanna nekem fura, a Dorka és a Klaudia nevek tetszenek.
2017. dec. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Ne hallgass a sok elmaradottra. :) Bármelyik jó lehet, de azért nem árt "összepróbálni" a vezetéknévvel.
2017. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, az számít, hogy neked tetszik-e. Legyél határozott, mert nemsokára úgyis mindenki mindent jobban akar majd tudni. (Egyébként a lányom második neve Dorottya és szoktam Zsannának szólítani.)
2017. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szeder Katalin ***** válasza:
Szerintem mindegyiknek van hangulata: Zsanna a francia Jean d'Arc-ra emlékeztet, aki harcra buzdította a francia népet hazájuk védelmére, hadvezérként vezette őket csatába, amit az előzetes várakozások ellenére megnyertek, így a tutyimutyi trónörökös elfoglalhatta királyi székét; az angolok elfogták, de meg nem törhették, a szabadságért, népe függetlenségéért halt meg a máglyán. Tehát törhetetlen, a meglepő, nyerő megoldások nőembere, aki ezt a nevet kapja. Dorka egy bújós kis medve, aki gyönyörű lánnyá serdülhet, aki után lebénulva bámulnak a fiúk, míg egyikük-másikuk leküzdve a bénulást ringbe nem lép a lány kezéért. Klaudia pannon származék, az egykor itt élő rómaiak (Claudius, Claudia) méltó utóda. Szóval én szeretem ezeket a neveket, sokkal kevésbé az olyan neveket, szavakat, amelyeket öszvér módra félig az eredeti, félig a magyar forma szerint írnak.
2017. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!