Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szakítanál a pároddal, ha a...

Szakítanál a pároddal, ha a következő lenne a helyzet? (gyerektéma)

Figyelt kérdés

23 éves lány/nő vagyok, másodéves joghallgató (van már egy BA diplomám). Engem az iskola és a tanulás eléggé lefoglal, ami marad időm, azt szeretem a barátommal, vagy a barátnőimmel tölteni, hétvégente a családommal.


Nagyon szeretem a barátomat, két és fél éve együtt is élünk (ő 25 éves, már dolgozik). Egyre többször felhozza a baba dolgot, főleg, mióta több baráti családnak lett babája. Én tudom magamról, hogy nem lennék jó anyuka, túl önző vagyok és a következő években időm sem lenne egy babára, vagy arra, hogy gyereket neveljek.

Még hátravan 7 félévem az egyetemből, utána még a szakvizsga... Szeretnék ERASMUS-ra is jelentkezni, az is megfordult a fejemben, hogy később esetleg az egyetemen tanítsak. Szóval 35 éves koromig nálam tuti nem jöhet szóba az, hogy 1-2 évet itthon maradjak babázni. De lehet, hogy később sem. Rajta pedig látom, hogy nagyon akarná, de azt mondja, hogy én sokkal fontosabb vagyok számára, mint egy nem létező lény és hogyha én nem akarom, akkor nem. Viszont azt sem szeretném, hogy évek múlva azt vágja a fejemhez, hogy miattam boldogtalan az élete...

Ő ezért biztos nem szakítana velem, ahhoz túlságosan szeret. De én nem akarom, hogy boldogtalan legyen mellettem.


2017. dec. 12. 22:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező... Hiába tesz be apuci bárhová - ha ekkora sövény van az agyad helyén, neked egy kínszenvedés lesz ez a szakma, soha nem fogod élvezni.
2017. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
79%
23 évesen én sem akartam gyereket, a gondolatától is irtóztam. Aztán 25 évesen megjött az ihlet :D változhatsz még, persze. De emiatt nem szakítanék, csak ha tovább nyaggat, hogy gyereket akar. Akkor el kell engedi, találjon olyat, akivel tud családot alapítani.
2017. dec. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

25 évesen ez még nála se lesz komoly, inkább csak a "haveroknak már van és olyan cuki, nekem is kell" kategória. Rengeteg időtök van még mindkettőtöknek, simán változhat a véleményetek. Ha amúgy jó a kapcsolat, emiatt nem érdemes véget vetni neki.


"A rohadt karrier, amitől még soha egy nő sem lett boldog" -- mondja kórusban az összes recepciós, pénztáros meg Tesco-árufeltöltő :D

2017. dec. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
50%

23-aska, azért jó nagy baromságokat írsz... Képzeld, én még gyerek mellett is tanulok (nem egyedüliként), még ők sem zavarnak a karrierépítésben - pedig már megvan mindenünk. Én mondhatnám, hogy "Hová még?" - De nem mondom.


Ennek ellenére a mentalitás nem változik... Egy okos ember tudja, merre szeretne tartani. Semmi baj ha nem akar gyereket, csak akkor közölje a párjával, értelmes emberhez méltóan. Még emiatt sem kell sértegetned azokat az embereket, akik kiszolgálnak nap mint nap. Lehet hogy annak az árufeltöltőnek a bokájáig sem érsz. Sok dolgot el szoktam tűrni, de a pökhendiséget valahogy nehezen nézem...


És hát igaz ami igaz, ha nem is 100%-ban, de a nők többségét tényleg nem teszi boldoggá csak a karrier. Lehet hazudni, ez akkor is így van. A kérdezőtől meg gerinctelen dolog lenne hitegetni valakit, aki fiatalon szeretne családot. Ne vegye el tőle a lehetőséget.


Üdv: Egy okos nő, anyuka. Nem, nem árufeltöltő.

2017. dec. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
50%
Mese habbal,hogy baba mellet,után simán diplomázol. Én 23 évesen kezdtem dolgozni,a párom 33 volt. 29 éves koromig masszívan gyerekellenes voltam,csak a hátrányt láttam. Aztán "kattant" a dolog és rá 3 hónapra terhes is lettem :). Majdnem 4 éves,MOST jó,hogy létezik, most vagyok érett hozzá,most tudom megadni neki,amire ézelmileg és anyagilag szüksége van. Tudja a nő,mikor kell gyerekben gondolkodni :). Semmi rosszat nem látok benne,ha ilyen fiatal lányként így látod. 10 plusz év alatt annyit,de annyit formálódik a személyiség, a vélemény,hogy félelmetes. Amúgy egy 25 éves fiú igen ritkán annyira elkötelezett az apaság iránt,hogy ez ne csak egy kezdeti fellángolás legyen. Nyilván nem 40 évesen kell babázni,de nem is vagytok lekésve semmiről sem. Ha szereted és ő is,ezért szakítani nagy hülyeség. Szakítasz,aztán egyikőtök sem találja meg a párját,mert ti vagytok egymásnak az igazi,az idő meg elmegy...Nem jó ötlet. Éjétek,élvezzétek az életet és hidd el,kialakul. Nagyon utáltam ezt a mondtatot,de tényleg így van.
2018. jún. 18. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#24 ezt csak most látom, bocs :)


- Minek veszed magadra, ha nem rólad szól?

- Lehet, hogy van olyan árufeltöltő, akinek a bokájáig sem érek, de az olyanoknak, akik kárognak, hogy "minden nő attól boldog, amitől én, mert mind egyforma, és ígymegúgy megbánod", annak azért talán mégis :D

- Kérdező semmilyen lehetőséget nem vesz el a párjától, fiatalok még.

2018. jún. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!