Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem boldoggá a...

Hogyan tegyem boldoggá a gyermekem gyerekkorát? Lelkileg nagyon megvisel ez a helyzet?

Figyelt kérdés
Születése utántól egyedül nevelem, sokat veszekedtünk az apjával és szétmentünk, ő meg szerezett magának új menyecskét. Örültem volna ha rendbehozzuk, de ő engem hibáztatott mindenért.Nem is a hűség mintaképe. Viszont nehezen viselem a mai napig, hogy a gyerekem nem ismerheti meg a teljes család érzését. Találkozik az apjával, bár nem sokat. Sokat sírok mostanában hogy miért siklott ki így az életünk és nem is magam miatt, hanem a gyerek miatt. Aki volt így, hogyan tudta ezeket a dolgokat megemészteni, újra boldog lenni, beletörődni hogy a gyereknek talán így is jó lesz? Egy savanyú anyukát lát minden nap és ez olyan nyomasztó. Egyedül vagyok a kicsivel, nincs segítségem. miért pont velem történik minden rossz?
2017. dec. 23. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Mert egy stabil kapcsolat nélkül vállaltad, de ettől nem lesz boldogtalan. A Te depidtől viszont igen. Szedd össze magad és felejtsd el azt a pasit.
2017. dec. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Ha azt akarod, hogy boldog legyen, akkor miért sírdogálsz és sajnáltatod magad egész nap? Te teszel neki rosszat, nem az apja.

"miért pont velem történik minden rossz" - na, ez már szánalmas.

2017. dec. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Senki nem tudja miért pont vele történnek a dolgok. Az sem aki árva marad, rákos lesz vagy meghal a gyereke mondjuk 5 hetesen az inkubátorban.

Te találhatsz új pasit, de a fenti problémákra nincs gyógyír. Szedd össze magad, ha a születése óta így van, nem 2 hete történhetett. Nem mondom hogy nem lehet baromi nehéz de a gyerek ne érezze, neki igenis széppé teheted a gyerekkorát ha boldogságot biztosítasz neki. Az meg rajtad múlik!

2017. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem voltam ilyen helyzetben, viszont nagyon sokan igen.


A legtöbbet azzal tehetsz a kislányért, ha nem hagyod el magadat. Miért tennéd? Dolgozz, esetleg tanulj ha időd van rá, járj el kondizni (a mozgás sokat segít lelkileg-fizikailag), legyél vidám. Ő ezt fogja látni át átragad rá. :) Keress olyan helyet, ahová a baba és a mama is mehet mozogni ha nincs segítséged.


Az én szüleim is elváltak és nagyon örültem neki, mert BORZALMAS volt együtt. Hidd el, nem mindig a "teljes család" ér többet. Dehogy, dehogy...


Amit viszont szintén UTÁLTAM: Hogy anyám állandóan elhagyta magát. Nem akart semmit, nem csinált semmit, lusta volt, eladósodott, nem adott magára... Hogy irigyeltem a szomszéd lányt, akinek az anyukája szintén egyedül nevelte, de dolgozott, mindig csinos volt és nem kellett szégyenkeznie miatta...


Abszolút nem vagy reménytelen helyzetben. Rázd meg magadat és meglátod, hogy mennyire jó is tud lenni. Azért csak vannak szüleid, akikhez néha elvihetnéd hétvégére.

2017. dec. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Én kettőt nevelek egyedül, de szerintem jobb gyerekkoruk van mint sok kétszülős gyereknek.

Hozd magad helyre, és jó gyerekkora lesz. Vagy keress másik apát magatoknak.

2017. dec. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Az en szuleim is elvaltak kis koromban, anyam depis lett, nem foglalkozott velem, apam meg annyira se. Egy szoc.fobias, szorongo, depresszios fiatal felnott lettem ennek koszonhetoen, es meg anyamhoz se tudok oda menni beszelgetni errol, annyira sz*r a kapcsolatunk. Apam ah utolso, aki eszembe jutott valaha is.
2017. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Egészségesek vagytok, az apja is látogatja a gyereket, nem is éltek rosszul..


Undorító, hogy magadat sajnálod, mert nincs párod. Rázd formába magad, fogadj bébiszittert estékre és járj el randizni. A gond veled van, nem a helyzetettekkel.


Amúgy az apja megtesz minden tőle telhetőt, hisz foglalkozik a gyerekkel. Csak veled nem. Te csak magadat sajnálod, a gyereknek van anyja is, apja is, csak neked nincs párod.


Ha nem látogatná az apja, akkor lehetne hibáztatni, de ő csak téged hagyott el, a gyerekét nem.


Szedd össze magad, dolgozz az alakodon, öltözz csinosan, menj fodrászhoz, körmöshöz, és regisztrálj egy társkeresőre, különben tönkrevágod a gyereked életét.


Tudod nem szép bezzegelni, de én pont így vagyok, tökegyedül egy nem átlag gyerekkel, akit az apja sosem látogatott. Mégis jókedvűen telnek a napjaink, foglalkozom magammal és a gyerekkel is. 3 hete még egy párkapcsolatot is sikerült összehoznom egy olyan férfival, akivel gyerek nélkül is villámgyorsan leálltam volna, szóval nem valami szükségmegoldás.


Lehet mindenkinek egy két rosszabb napja, jó is, ha látja a gyerek, hogy anya nem egy mosolygó zombi, hanem vannak érzései, na de sorozatban már tönkrevágja a gyereket. Tegyél az életedért, mert senki sem fog rajtad segíteni, ha te nem teszed.

2017. dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Egyelőre nem amiatt lesz boldogtalan a gyerek, mert az apja ott hagyott titeket, illetve hogy nincs előtte apakép, hanem attól, hogy drága anyukája egész nap depressziós, sírdogál és panaszkodik és sajnálja magát, ráadásul belesujkolja magába és ezzel a gyerekbe is, hogy márpedig ő nem lehet boldog apa nélkül.

Márpedig igenis lehet és lesz is, nem neki kell itt tovább lépnie, hanem neked, nem a gyereked boldogtalan, hanem te.

Ha te mindent megadsz a gyereknek érzelmileg, támogatod, ügyelsz a biztonságára, stabil anyagi hátteret biztosítasz neki, foglalkozol vele, fejleszted, tanítod, jó útra terelgeted, akkor egyedülálló anyaként is többet fogsz érni, mint szülő, mintha ott lenne veletek a semmirekellő apja.

Nem pont veled történik minden rossz, másokkal ennél sokkal rosszabb dolgok történnek. Persze, tudom, annak szorít a cipő, akinek a lábán van, de azért gondolj bele, másnak gyereke sem lehet, vagy épp elveszik tőle, vagy meghal, mást a gyereke apja ver össze és terrorizál, stb...

Te megszabadultál egy hülye faroktól, van egy csodás kisgyermeked, nem éltek nyomorban, innentől kezdve csak rajtad áll, hogy mennyire viszed.

Egy nagymama, nagypapa, tesó, unokatesó, barátnő, valaki csak van melletted.

2017. dec. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Hagyd abba az önsajnáltatást. A gyereknek ez a depi nem tesz jót, mert észreveszi, átveszi. Szedd össze magad.
2017. dec. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Épp ezért írtam, mert tudom hogy nem jó a gyereknek hogy egy szomorú anyja van. Ezért kértem segítséhet hogy mit, hogyan csináljak hogy kilábaljak ebbő, mert nem akarom h a gyerekem is ezt érezze.

Sehol nem írtam hogy hiányzik egy pár és hogy emiatt sajnálom magamat! Azt sajnálom, hogy a gyerekemet nem egy teljes családban tudom felnevelni, ahogy mindig is képzeltem.

És nem akarom azt, mint egyik válaszoló írta, hogy a szülei elváltak és anyukája teljesen elhagyta magát. Ettől félek. dolgozom, megvan mindenünk, de azért félek is, ha beüt vmi, akkor mihez kezdek. Nem olyen könnyű kisgyerekes anyaként elválalni bmilyen munkát. Nekem kell hoznom vinnem oviba, iskolába. Nagyszülők sajnos már nem tudnak segíteni.

Talán a Karácsony is nyomaszt.

Ebből kellene valahogy kikecmeregnem.

2017. dec. 23. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!