Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyre több barátnőmnek lesz...

Egyre több barátnőmnek lesz gyereke én meg teljesen rosszul vagyok ettől. Mit lehet ezzel csinálni?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, 1 éve dolgozom, 1 éve jöttem ki az egyetemről, tojáshéj még a fenekemen. Nincs állandó párkapcsolatom de sosem vagyok egyedül (szeretnék - szerelmes típus vagyok, mindig hosszú kapcsolataim voltak). Az előző barátom 4 év után átvert, ennek már 3 éve.

Egyik barátnőmnek most született gyereke, egy másik már akar. A közös találkozóra hozza a babát és csak erről van szó, én meg nagyon rosszul érzem magam mert emlékeztet erre, hogy biztos baj van velem. Nem szeretem a gyerekeket, nem tudom, hogy lesz-e valaha, de már 10 éves korom óta ezt gondolom legalább. Mivel ennyire rosszul érzem magam a találkozók után, gondolom az lesz a vége, hogy inkább a szingli vagy párkapcsolatos barátnőimmel fogok lógni, ezeket pedig nem tudatosan de lehet picit leépülnek, amit nem szeretnék mert butaság lenne.

Rettegek, hogy egyre több barátnőmnek lesz gyereke én meg a végén teljesen "egyedül maradok". Totálisan depressziós leszek attól ha megtudom, hogy na egy másik barátnőmnek is lesz gyereke, mert tudom, hogy minden megváltozik és én eközben továbbra sem akarok, nehezen tudom elfogadni, hogy ők már "felnőttek".

Mennyire normális ez a félelmem? Két órája mentek el tőlem, de még mindig szorongok (hoztál a gyereket is)


2018. jan. 25. 21:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
51%

Alapvetően az élet bizonyos kor körültől ilyen: családja lesz az embernek.

Persze nem jó ha csak ez a téma, de nyilvan szóbajön.

Nálunk minden barátnőmnek van gyereke 1 kivételevel a társasagban, dumálunk filmekről, melóról, sminkről, poén videókról, mindenről, mégis mindig bekúszik egy kis gyerektéma hisz az is a mindennapok része. A gyerektelen kolléganőimmel ahol én vagyok az egyetlwn gyerekes, szinte soha nem téma a gyerek.

2018. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
45%
Az megvan neked, hogy a gyerek nem garancia a boldogságra, sőt... és bizony a gyerekesek ezért esnek ki a társaságból, mert nem járnak sehova, nem csinálnak semmit, magukban irigylik azt, aki még szabad és van magánélete, de ezt azzal palástolják, hogy előadják a műsort, miszerint nem szenvednek a bezártságtól, az unalomtól, meg még ők beszélnek fennhéjázóan, éreztetvén, hogy kevesebb vagy náluk. Igenis építsd le, aki rossz érzést kelt benned.
2018. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy magamban keresem a hibát, mert tényleg mindenkin azt látom, hogy szeretne és én is szeretnék "normális" lenni, de ha nem ezt érzem..fogalmam sincs, hogy mitől alakulhat ez ki. Anyai ösztönöm mindig is dominált, több barátnőm "anyának" hív mert mindenkiről gondoskodom meg anyáskodok. Egyik barátnőm azt mondta, hogy amíg nem lesz egy normális, biztonságos párkapcsolatom, addig természetes, hogy nem jön ez az érzés. Szerintem meg nem feltétlen, mert aki szingli az is akar gyereket általában
2018. jan. 25. 21:51
 4/37 anonim ***** válasza:
64%
Tojáshéj a fenekeden 27 évesen? Hát, akkor szerintem is veled van a baj..:/ Az nem baj, hogy nem akarsz gyereket, nem kell mindenkinek. De felnőni lassan nem ártana.
2018. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Utolsó: 1 évre jöttem ki az egyetemről, szerintem ez még nem meglepő annyira.
2018. jan. 25. 21:56
 6/37 anonim ***** válasza:
55%
Erre nem lennék annyira büszke..
2018. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Mármint mire büszke? Ha a gyerektémára, akkor benézted mert nagyon is rosszul érzem magam emiatt, ezért tettem fel a kérdést.
2018. jan. 25. 22:01
 8/37 anonim ***** válasza:
50%
Nem, arra hogy 27 évesen sikerült elvégezned az egyetemet. De nem kötekedni akarok, csak szerintem ez nem mentség.
2018. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
66%
Elkepzelheto hogy nálad minden később jön el. Nincs ezzel gond alapból. Azzal viszont igen, hogy 27 évesen kicsit sem vagy kulturált (persze nem ismerlek, csak ebből a pár mondatból ez jött le). Nőjj fel királylány és legyél toleransabb :)
2018. jan. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Igen mert 3 diplomát csináltam meg egymás után, erre neveltek, nekem ez a normális.
2018. jan. 25. 22:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!