Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tetőtől talpig fehérben...

Tetőtől talpig fehérben keresztelték meg a gyerekeidet?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem babáknál úgy szokás, kis fehér tutyi, kesztyű, sapi

nagyobbaknál lehet az ünneplős cipő fekete is

2010. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát nem teljesen... :) A nagyobbikon a kardigán,a kicsin pedig a harisnya volt világos rózsaszín...
2010. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem. szerintem teljesen mellékes a ruha. Aranyos szép ruhájuk volt, de nem külön keresztelési ruha. Megengedhetnénk nyugodtan magunknak, de feleslegesnek tartom.
2010. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ikreimnek nem volt fehér ruhája,sőt! Mivel októberben volt és a templomban nem igazán fűtöttek, még egy színes overál is volt rajtuk.

Nem gondolom, hogy okvetlenül taplig fehérben kellene lennie a babának, lényeg, hogy "ünneplős" legyen. Amúgy is maga a szertartás a fontos...

2010. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiamat fél évesen kereszteltettük meg és fehér ing, világoskék kantáros nadrág volt rajta. Én valahogy nagyon idegenkedem azoktól a kifejezetten keresztelős ruháktól, mert nem sikerült még ízléseset találnom fiúban, nekem túl giccsesek. Kislányban láttam nagyon aranyosakat.
2010. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1. mi kaptunk egy fehér keresztelő ruhát 62-eset, azt ráadtam volna, ha nincs épp hideg hozzá és még jó is rá, de amúgy mivel már kettő lesz és fiú nem fogom fehérbe öltöztetni, inkább ünneplős, ahogy előttem is mondák....a ruhát egyébként úgyis keresztszülök veszik hagyományosan, nekem ezen részén szabadkéz nekik
2010. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nálunk szokás a tiszta fehér. A kisfiam 4 hónaposan volt keresztelve: fehér plüss pulcsi, plüss naci, hozzávaló elefántos plüss mellényke, sapka, kiscipő. Persze mind fehér. Azóta templomba járunk ebben a ruhában.
2010. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az én fiam hófehérben volt.szerintem ez így szép.
2010. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is 4 hónaposan volt keresztelve: kising, nadrág, kardigán, sapi, zokni, mind fehér.
2010. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ortodox keresztelőnél - úgy tudom csak fehérben lehet.
2010. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!