Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár valami? Január 3-án...

Jár valami? Január 3-án megszűnt a munkaviszonyom. Álláskeresés mellett, jelenleg munkanélkülin vagyok.

Figyelt kérdés
Viszont közben terhes lettem. Az első terhességem veszélyeztett volt, sanszos, hogy ez is az lesz. Táppénzre gondolom nem vagyok jogosult, hisz már nincs munkahelyem. CSED, GYED, GYES sem jár? Valamit hallottam, hogy méltányosságból lehet valamit kérni. Kérném csak az válaszoljon, aki tényleg tudja, köszönöm!
2018. márc. 1. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyest tudsz majd igényelni, de az édeskevés.
2018. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Gyes fog járni, mert az alanyi jogon mindenkinek jár. Összesen 25 ezer ft körül van.
2018. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyes + családi pótlék jár majd.


Azzal tudsz esetleg trükközni, hogy az álláskeresésit úgy kéred, hogy szülés napján még járjon (nem vagyok képben, tudod e szüneteltetni most, hogy kapod és a szülés előtti hónapban igényled meg) és akkor minimálbér szerint jár a csed és gyed. Bár ennek még az abfeltétele, hogy a szülés előtti két évben legyen 365nap biztosított viszonyod.

Szülésig nem tudsz igényleni semmit (ha házas vagy a pároddal akkor ő tud adókedvezményt majd a 91. naptól) és ha nem vagy álláskeresésin akkor fizeted magad után a tbt.

2018. márc. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez vicc! 21 éve volt folyamatos munkaviszonyom. Most így alakult a helyzet. És cseszhetem, adótam, járulékot fizettem, minden szar, és semmivel sem segítik az ilyen helyzetbe került kismamákat!
2018. márc. 1. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:
21? hány éves vagy?
2018. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Írtam privátot kérdező, leírtam én hogyan oldottam meg.

27N

2018. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most múltam 40. Számít?
2018. márc. 2. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!