Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 hetes sincs a babám, de ezt...

3 hetes sincs a babám, de ezt az üzenetet kaptam a gyerekorvostól?! Milyen problémám lesz belőle, ha nem viszem hozzá a gyereket?

Figyelt kérdés
Babám február 28-án született, tehát holnap lesz 3 hetes. Albérletben lakunk, és bár nem tartozik a kérdéshez elmondom, hogy rengeteget költöttünk rá, mert nagyon sok rejtett hibája volt, nagyon sok dolog felújításra szorult, sok mindent megjavítottunk, fél éve sem tartózkodunk itt, de azok után, hogy egyszer már megcsináltuk, a kapucsengő újra megadta magát, amit már nem kívántunk saját pénzből újra megjavítani. Ezt a védőnőnek és a gyerekorvosnak is jeleztem. A gyerekorvos első látogatásakor (3 napja voltam itthon, császárral szültem) felkérdezett, hogy ugyan mi tartott ennyi ideig azon, hogy kiérjek hozzá (telefonon hívott, fel kellett öltözzek, de maximum 5 perc alatt kint voltam) és, hogy már tegnap is itt volt, hiába nyomta a csengőt, itt verte őt 20 percet az eső, felháborító. Mondtam neki (ismételten) hogy a csengő nem működik és telefonáljon ide mielőtt jönne, mondta, hogy az nem úgy működik, mondtam, hogy akkor legalább mikor már itt van. Most férjem hozza be a postát és benne van egy üzenet, hogy Ő ma 10:30-kor itt járt, de megint nem tudott bejutni és ma délután 3-ra (már lekéstem) haladéktalanul vigyem be a gyermeket a 4 hetes vizsgálatokra és a 6 hetes oltásra, mert ennek következményei lesznek. Hétvégén fogunk kiköltözni innen és már beszéltem az otthoni (másik település, eddig is ott éltem) védőnővel és orvossal, hogy mennénk majd hozzájuk. Szerintetek ráér a vizsgálat akkor, vagy mindenképp el kell vinnem orvoshoz most is?
2018. márc. 20. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
A hat hetes oltás bőven ráér még. A vizsgálattal meg ha késtek pár napot, nem dől össze a világ, ha a kicsi egészséges.
2018. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Milyen 6 hetes oltas van nala? 2 hosan, azaz 8 hetesen kap eloszor egy csecsemo (persze bcg utan) oltast.

Az 1 hos statusz raer.

2018. márc. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Az orvosod nagyon utálatos és még finoman fogalmaztam.Semmi probléma nincs abból ha később viszed státuszát, ahogy 6 hetes oltás sincs csak 8 hetes. A helyedben orvost váltanek.
2018. márc. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen nincs oltás! Én nem vinném hozzá.
2018. márc. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelezd az neki írásban, hogy nem kivánod a gyereket hozzá vinni többet! Az új orvosod kérje ki s kartont, ha egyáltalán van! Emellett a védőnőnek és a családsegítőneknis jelezd, hogy otthon vagy, de kopogni kell ill hogy más orvos fogja ellátni a gyereket, csak, hogy megelőzd a doki fontoskodását!
2018. márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De még, ha lenne is 6 hetes, miért akarja beadni az alig 3 hetes babának?! Sajnos kopogni nem tud, mert ahhoz egy nagy kapun és egy lépcsőház bejáraton is át kellene jutnia. Ezek szerint nem én gondolkodom rosszul és nem kell rosszul éreznem magam, ha nem viszem hozzá. A költözést mindenképp jelezni fogom, a védőnő már rég tudja. Köszönöm a válaszaitokat
2018. márc. 20. 19:40
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Sok bajotok lesz még vele. Kérd át magatokat másik orvoshoz.
2018. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ahogy korábban is írtam, már a hétvégén költözünk (vissza) másik városba, szóval más lesz a gyerekorvos és a védőnő is, ezért is kérdeztem, hogy halasztható e addig a vizsgálat.
2018. márc. 20. 21:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami nagyon kötekedős orvos lehet. Még a héten szólj az új gyerekorvosnak, hogy kérje ki a kartont, akkor már nem csinálhat veletek semmit ez a mostani.

Amúgy nem is értem, miért patáliázik ezen a csengő-dolgon, rengeteg kisgyerekes, kisbabás családot ismerek, ahol eleve ki is van kötve a kapucsengő, mert az újságkihordók csengetése már felverte párszor az alvó babát, és ezt megelégelve kiiktatták a kaputelefont. Ha aludt a fiam, nálunk is mindig le volt akasztva, simán lehet, hogy olyankor is próbált valaki bejutni hozzánk, de tudomásul vette, hogy így járt, vagy felhívott telefonon.

2018. márc. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk se volt kapu telefon de soha senki nem problémázott ezen.

Ne vidd oda, semmi jelentősége.

2018. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!