Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
3 gyermekemmel és férjemmel a szüleimnél lakunk tetőtérben cirka 40 nm-en. Összejött annyi pénz, hogy el tudjunk költözni, de férjem nem akar. Én viszont már nem bírom itt tovább. Anyám állandóan ellenőrizget, nem tudom élni a saját életem, mindenbe beleszól. Férjem nem akar menni, jól érzi magát, rezsibe is én adok bele, ő elvan a 300 ezres fizujából, anyám főztjét eszi csak, anyámnak pattan, nekem semmit se, gyerekekkel se foglalkozik, én hozom-viszem őket, tanulok velük, háztartás, pedig én is dolgozok. Már visszamentem a legkisebb 18 hónapos korában dolgozni, hogy hamarabb költözhessünk, de nem. Lenéző válaszok nem kellenek.
2018. márc. 23. 11:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
54%
Mindenképpen próbálj meg beszélni vele. Mondd el neki, hogy mit érzel, hogy szeretnéd a saját életedet élni. Meg kell értenie, hogy ő is egy felnőtt ember, gyerekei vannak, felesége, nem etetheti magát édesanyáddal, közben a fizetéséből pedig elszórakozik. Ha nem akarja megérteni, és nem hajlandó belemenni, akkor mondd neki, hogy vagy megy ő is vagy csak te mész a gyerekekkel. Egyrészt lehet, hogy ettől észhez tér, másrészt pedig ha nem bánik veled és a gyerekeitekkel úgy ahogy kell, akkor persze nehéz döntés, de tényleg hagyd ott. Ne kockáztasd a te és a gyerekeid jövöjét, csak mert a párod nem tud felnőni. Hidd el, ez így egyikőtöknek sem jó.
2018. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

1 ha nem kérsz negatív választ is akkor minek teszel ki kérdést.

2 minek kell bevallalni a 3dik gyereket is ha tudod hol éltek hisz annyi védekezési lehetőség van már

3 nem nézlek le de a saját anyádat te tudod helyrerakni

4 beszélj a ferjeddel hogy miért kényelmes neki anyaddal együtt lakni hisz ez normális helyen pont hogy anyós elől menekülni szoktak

5 miért nem fogod veszed a lakast és költözöl a gyerekekkel. A férjed nyugodtan üljön anyád nyakán ha neked ugy se segít

2018. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Anyukád ellenzi, hogy elköltözzetek? Mert első blikkre az jó megoldás lehetne, hogy ha már ilyen nagy hatással van a férjedre, álljon a terved mellé, hátha neki pikk-pakk sikerülne meggyőznie.


Azt hiszem, nem ártana átgondolnod, mennyire tudsz (divatos kifejezéssel élve) asszertívan kommunikálni, mert abból, amit írtál, úgy tűnik, mind anyukád, mind a férjed figyelmen kívül hagy téged.

Szerintem is az a megoldás, hogy megmondod a férjednek, hogy ez a helyzet, te el akarsz költözni, megvan rá a lehetőségetek is, így nosza, keressetek együtt új lakást. Nem kell hisztizni, de ki kell fejezni az igényeidet, érzéseidet egyértelműen (a legtöbb pasi egyébként sem ért a célozgatásokból).

2018. márc. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Még valami: nem hülyeség az sem, ha írsz egy pro és kontra listát arról, mi a jó abban, hogy anyukádékkal laktok és mi a rossz. Ezáltal jól átgondolod az érveidet, és sikeresebben tudsz a saját igazad mellett kiállni, ha kell a férjeddel való beszélgetésben. (És ha meglátja, mennyi kontra érved van, tán észbekap, hogy neked tényleg nem jó a mostani szitu.)
2018. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Férjem nem akar menni, jól érzi magát, rezsibe is én adok bele, ő elvan a 300 ezres fizujából, anyám főztjét eszi csak, anyámnak pattan, nekem semmit se, gyerekekkel se foglalkozik, én hozom-viszem őket, tanulok velük, háztartás, pedig én is dolgozok."


A helyedben én költöznék, a férjem nélkül. Most is csak van, de minek...

2018. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem én már vele. Anyám ellenzi, hogy elköltözzünk, mert mindent megcsinál neki a férjem, a kertben is, télen összevágja a fát, igazából ez ezermester, másnak mindent. Apám elég lusta természet, nem sok mindenhez ért, a férjem meg mindent megcsinál neki, így ő kedvenc. Bár apám örülne neki, ha elköltöznénk, a gyerekzsivajt nem nagyon viseli már el. Persze szereti őket, de sok neki a mindennapos zsivaj. Egyedül tesóm és az élettársa áll ki mellettem. Na, meg tavaly óta a haverja is anyáméknál lakik albérletbe, egy különálló kis házban az udvaron. Gondolhatjátok. Plusz azt mondja nekem, hogy ha nekem jó lesz, ha veszünk egy házat, akkor neki is legyen jó és vesz magának egy motrot, hogy ne csak nekem legyen jó. Ez milyen már, neki nem jó, ha lesz egy közös otthonunk? Ja és a motort kell előbb megvenni, aztán valamikor a házat. Egyedül nem tudok házat venni, hogy kapnék lakáshitelt. Jelenleg részmunkaidőben vagyok, havi 70-80 ezret keresek. Teljes munkaidőben is keresnék talán 200-220 ezret, de ott a 3 gyerek és akkor járnom kellene reggel hatra is és este 22-ig is kellene legyek. Mindenhogy szar a helyzet.
2018. márc. 23. 13:05
 7/14 A kérdező kommentje:
Az ő fizuja ment nagyrészt félre a házra. De ma is megkaptam tőle, hogy én mit teszek félre? A kb. 140 ezres bevételemből? A legnagyobb gyerek 2010-es, a legkisebb 2014-es, egy kis időre kiestem azért a munka világából, de kaptam mindig tgyást, gyedet, 2013-ban már terhesen visszamentem még dolgozni szülés előtt, aztán gyed mellett is, mikor már lehetett, hogy a gyerekeknek több legyen, hogy lerakjam a jogsit, azt is megcsináltam. De ebből mit rakjak félre? Jelenleg 140 ezer, ebből szállok be a rezsibe, gyerekeknek ami kell, suli, ovi, gyógyszer, egyéb kiadás. Magamra nem is költök, fodrásznál tavaly januárban voltam, de bevállaltam, hogy legyen saját otthonunk. Erre ez kapom.
2018. márc. 23. 13:12
 8/14 anonim ***** válasza:
40 nm-en 3 gyerekkel?! Hát normális a te férjed, h itt akar nyomorogni?
2018. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Maga az egész ház 100-120 nm, de ugye mi a tetőtérben vagyunk, az 40-50 nm, kb. mint egy másfél szobás panel.
2018. márc. 23. 13:17
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elválnék, ezt halálosan komolyan mondom, és keresnék egy albit.


A férjem meg üljön csak ANYÁM szoknyáján. Ez szánalmas...

2018. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!