Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a babajaval könnyű az...

Akinek a babajaval könnyű az mit csinál otthon?

Figyelt kérdés
A lányom több mint 3 hónapos. Marha nagy szerencsém van vele, mert nem hasfajos és nem kell kézben tartani egesznap. Nagyon sokat foglalkozok vele, de ha épp olyan van akkor eljatszik maga is egy órát. A napirendunk kB ez: reggel 6-fel7korul kel. Oltozes és kaja, majd játék. Olyan 8-9kozott kidol majd 10-11korul kaja. Azután egy kis játék majd séta. Hazaerunk én elkezdek főzni, mert általában bealszik séta közben. Majd ha fektettem a kaját főni vagy sulni akkor pakolaszok. Ha felébred közben akkor a jatszoszonyegre teszem. Most nagyon rá van kattanva. Ő totál elvan amíg lejarkalok a kajahoz és körülötte pakolaszok az emeleten. Majd kaja, utána általában korán bealszik. Ez olyan 2-3ora. És alszik 6oraig, de vannak napjai amikor tovább is. Azután játék apával amíg fejek aztán fürdés evés és alvás. Általában 1x kel 3korul de nem mindig. Vannak napjai persze amikor hisztisebb, mert semmi se jó, de pl egy melegfrontra úgy reagál h egesznap alszik. Múltkor már csak összesen 4x evett, mert nem kelt fel az ebéd után csak este 8kor. Viszont én ő előtte nagyon aktív voltam. Elvegeztem egy okjt amikor terhes voltam. 25hetesen jártam gyakorlatra. Mellette termeltem zöldségeket és árulta a piacon. Készítettem rengeteg díszt, játékot neki és volt amit eladásra. Viszont ezek most nem megoldhatoak, mert ezeket ott csináltam ahol a szüleim laknak. 30km. Nem nagy táv, de 2tavolsagival tudok csak eljutni. És a lányommal amúgy sem tudnék zöldséget termeszteni ott, mert ugye nem fogom egesznap a babakocsiba fektetni. Viszont roppantul unatkozom. Tanulni nem szeretnék már. Szoktam olvasni, de nagyobb mozgás kellene. Sajnos ebbe a faluba nem ismerek senkit és nehéz is megismerni, mert semmi program nincs és hiába tologatom a lányom nem találkozok senkivel. Akik vannak még így ők mit csinálnak egesznap? Vagy ha neked lenne ennyi időt mit csinálnál? Mert így teljesen befasulok. Úgy érzem h eltelik az idő és én semmit nem csinálok. Persze tudom idővel egyre több minden lesz a lányommal de én addig megorulok. Köszi a segítséget.
2018. ápr. 3. 06:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztosan feltalálod magad, főzzél, néz filmeket, olvass, stb. Nekem is ilyen nyugis a lányom, ez nagy szerencse. 9 hónaposan kezdett mászni, azóta egész nap a nyomában kell lennem, úgyhogy azóta van elfoglaltság vele
2018. ápr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Élvezd ki ami most van:)

Én kisfiam ugyan ilyen volt ennyi idősen,pici különbséggel, hogy nappal alig aludt.Viszont elnézelődött,beszélgetett simán.Én rengeteg mindent elterveztem, hogy óhh nyáron fogok befőzni stb.Nahát nem:)

Mire 5 hónapos lett,minden megváltozott,elkezdett kúszni mászni(viszont elkezdett nappal is aludni),7 hónaposan felállt ,utána ült,stb.Most lassan 16 hónapos ,már a hűtőt is kinyitja kipakol,meg ki -be pakol mindenhol,le fel mászik mindenre,nagyon kell figyelni rá.

Szerencsére kialakult napirendünk van.

Míg pici volt, én rengeteget vasaltam(érdekes imádtam,mert volt rá időm,most a hátam közepére sem kívánom a vasalást),tévéztem, olvastam,sétáltunk,mikor aludt én is aludtam bár ez ritka volt.6 hónapos kora óta dolgozom részmunkába/alkalmiban.Január óta járok egy okj képzésre.Én azt ajánlom élvezd ki ezt a nyugit,mert nem tart sokáig.

2018. ápr. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Főzök mindennap. Szoktam filmezni meg olvasni de ezek sem kötnek le napokig. Sokszor úgy érzem könnyebb lenne az előző lakhelyrmen élni, de az nem kivitelezhető.
2018. ápr. 3. 07:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen kreatív dolgokat csinálok.. (festek meg kötöttem a télen) De az én kisbabám már lassan 7honapos és kezdi a mászást, szóval lassan vége ennek is.
2018. ápr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én filcekbol készítek dolgokat. De most semmi ötletem már.
2018. ápr. 3. 07:30
 6/11 babyboom567 ***** válasza:
van egy könyv a címe, Anya taníts engem, nagyon jó, szerintem szerezd be.
2018. ápr. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megvettem, de 3honaposan még sok feladat nincsen.

Teljesen úgy érzem h eltelik az idő de semmi maradandot nem csinálok. Tudom eltelik ez a nyugis idő de én addig is beleunok az életbe.

2018. ápr. 3. 07:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg tudom érteni, mi a problémád. Én is nagyon örülök, hogy ilyen nyugis a baba, de teljesen egyedül vagyok, mert hiába vagyunk itt Budapesten, eredetileg vidékiek vagyunk, minden rokon 200 km-re, tehát az se lehet, hogy elugrunk csak úgy bárkihez, ha éppen beszélgetni akarnék. Pont ez az első 4 hónap volt a legcsendesebb időszak. Mivel egész éjszaka alszik, fáradt sem vagyok igazán. Most hat hónapos múlt, már kezd olyanokat csinálni a kis huncut, amire már jobban oda kell figyelni.


Én amúgy sétáltam, bevásároltam, gépeztem, olvastam. Most, hogy van egy jobb gépem, hamarosan elkezdek visszaszokni a programozásba.

2018. ápr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A problémám az h nem elégít ki az h egesznap a napi rutinon kívül netezek, filmezek és olvasok. Csak tippeket várok h ki mit csinál. Azt hittem azért mást is csinálnak az anyukák.
2018. ápr. 3. 08:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs a közelben olyan város ahol van gyerekprogram?


Mi Bp. Aglomeraciojaban lakunk és helyben is vannak programok, de Budapestre is sokat járunk. Pl baba mama klub ezt egyelőre inkább én élvezem. Maminbaba babauszas voltam vele dalolon, kerekiton.


Mostanában múzeumok. Kiállítások ahova megyünk. El nézelődik a hátamon alszik ha faradt. Voltam már vele kisebb kiránduláson.


Alig varom a nyarat mert a szabadstrand 10 perc séta szerintem oda is gyakran megyünk majd.


Most 6 hónapos

2018. ápr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!