Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyámság megváltoztatása hogy...

Gyámság megváltoztatása hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem azért tettem ki a kérdést hogy vita legyen kérem olyan írjon aki tud segíteni.


17 éves vagyok és terhes (nem kisebbség) sajnos így alakult.Édesapám iszik,anyukám meg elég pazarlós.. + nagyon agresszívak.

nincs mit enni sokszor pedig mind a ketten dolgoznak,nem sokan jöhettek szóba mind a 2 testvérem kint vannak külföldön és nem igazán ismerjük egymást,nagypapámnak nincs sok hátra szóval csak a barátomra lehetne változtatni mondhatjuk úgy hogy "ő tart el minket." Amit rám kapnak pótlékot se költik rám. Gyvt kezdtem el olvasni ha valaki tudna témával kapcsolatos dolgokat küldeni azt nagyon megköszönném,az érdekelne még hogy ennek az egésznek mi a menete,illetve mennyi időbe telik elintézni?



2018. ápr. 16. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocs hogy megkérdezem, de ha ilyen rossz helyzetben vagy, miért tartottad meg? Segítséget a védőnőtől család segítőtől kérhetsz. Párod családja mit szól? Ők nem tudnának segíteni? Válallnék a gyamsagot?
2018. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha férjhez mész, automatikusan nagykorú leszel, bár most még ahhoz is szülői beleegyezés kell. Ha a szüleid nem engedik, a gyerekvédelemnél érdeklődj.

Bár már így is nagykorú leszel, mire rendeződik a helyzeted..

2018. ápr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ki lenne a gyámod?


Én anno 17 évesen besétáltam a gyámügy helyi képviseletére, és mondtam, hogy szeretném, ha a nővérem lenne a gyámom.

Volt mindkét helyen környezettanulmány, 1x tárgyalás, majd jött a papír, hogy a nővérem lett a gyámom.


Lehet, hogy a ti esetetekben egyszerűbb lenne az esküvő, a gyámhivatal engedélyével, így nagykorúsítva lennél.

2018. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!