Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha apa leszek?

Mit tegyek ha apa leszek?

Figyelt kérdés
19 évesen véletlenül teherbe ejtettem egy lányt. Ő meg szeretné tartani a babát, de félek az egész dologtól, hogy nem leszek jó szülő, nem menne ez nekem. Mit tegyek?

2018. jún. 10. 22:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Nyugi. A gyerek csodálatos dolog. Majd belejössz
2018. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
68%
Későn gondolkoztál
2018. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem vagyok ebben biztos. A terveim szerinte sohasem akartam volna gyereket, de nagyon örültem amikor mondta, hogy terhes.
2018. jún. 10. 22:40
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Nézmeg a Mézgagézából a Mézgagézát, és na, ne legyél ojan, mint ő. Ésakkor jó apa lessz belőlled.
2018. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem te vagy az egyedüli.
2018. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Hogy lehet valakit véletlenül teherbe ejteni? Ha nem akarsz gyereket, gumit húzol. Amúgy mindenki fél, hogy jó szülő-e.
2018. jún. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha jó apa szeretnél lenni, az már az első lépés. Ha kell, menj el dolgozni. Olvasgass, hogyan fejlődnek a magzatok, babák, gyerekek, melyik életszakaszban majd mi várható. Gondolkodj hosszú távon. Egyébként meg legyél vele sokat és támogasd a családodat anyagilag, lelkileg. És teljesen természetes ha félsz, mindenki fél a változástól és felelősségtől, és persze senki sem tökéletes :), szóval ne menekülj el arra fogva, hogy túl magasra rakod a mércét - ennek a születendő embernek így is úgyis te leszel az egyik meghatározó tényező az életében, vagy ezért, vagy azért. Legyetek hát jóban, legyenek közös élményeitek (a pszichológia szerint az anyák biztonságot adnak, míg az apák feladata átvinni a gyereket a küszöbön) és hát szeresd: szóval is, meg tettekkel is.
2018. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem aranyos, hogy így izgulsz. Hidd el, az a jó, ha ezt érzed. Mert ebből látszik, hogy máris érzel felelősséget a babád felett.

A legtöbb férfi érez ilyet. A párom is, pedig 30 évesen lett apa. Tessék megnyugodni, nem lesz itt semmi gond.

Szépen, tisztességesen fel tudjátok majd nevelni a kisbabátokat. Hidd el, ha meghallod majd a szülőszobán, hogy Tessék, apuka!, te leszel a legboldogabb a világon.

2018. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"Véletlenül teherbe ejtettem..." :-)
2018. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindenki fél attól, hogy jó szülő lesz-e. Ez az érzés természetes.
2018. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!