Ez igy bénán hangzik?

Figyelt kérdés

Kérem az válaszoljon, aki nem kap agyi infarktust attól, mert valaki szereti a ritka neveket és olyan, aki lát abban fantáziát, hogyha megszokta a fülünk a Virág, Kamilla, Erika neveket, akkor van létjogosultsága a többi virág névnek is.

A többiek próbálják magukban tartani, hogy ne legyen háború a kérdésem alatt. Köszönöm!

Szóval a Véda Tulipán együtt hogy hangzik hangtanilag, szemantikailag? A vezetéknévhez passzolna, csak kíváncsi vagyok külső véleményekre.


2018. jún. 28. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem rémesen.

Nem azért, mert ritka, hanem mert nem cseng össze, sem eredetben, sem hangtanilag, sem sehogyan.

Ráadásul két hangsúlyos név. Én maradnék csak az egyiknél, és akkor legyen inkább az a Véda.


Ez a Tulipán rém idétlen személynévnek, szerintem.

2018. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Szokatlan, de nem rossz szerintem :) van nálunk egy kislány akit Tulipánnak hívnak, Panni a beceneve, eszméletlen bájos lány :)
2018. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
A Véda jó, de a Tulipán nekem hülyén hangzik személynévként. Pedig nincs bajom sem a ritka, sem a virágnevekkel.
2018. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a Tulipan eleg fius nev, valoszinuleg az egyik regi mese miatt asszocialok erre, nekem olyan, mint a Narcisz.


A Veda viszont nagyon szep. A ket nev hangzasilag szerintem nem passzol. A Veda Kamilla viszont szerintem igen.

2018. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A Tulipán nagyon szép, önmagában a Véda engem a Lédára emlékeztet, ami szintén szép. De valahogy együtt nekem sok, túl erős mindkettő. Önmagukban nagyon kevesek lennének? Hány szótag a vezetéknév?
2018. jún. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális, válaszokat!

Nekem a Tulipán, mint ősi jelkép, nagyon nőis név. A termékenység, a báj és az elegancia egyvelege. Nagyon tetszik. A Véda pedig bölcsességet jelent és így a kettő együtt, nekem egy nagyon bájos nőt takar.

A vezetéknév is hosszú, mert dupla. 2 és 3 szótag és mivel a két keresztnév is az, együtt nagyon ritmikus. (mondjuk hosszú, de legalább hamar megtanulja az ABC-t, ha a nevét megtanulta…:) ) Ha csak az egyiket kapná, az olyan mintha hirtelen elvágnák. A családunkban mindenkinek hosszú neve van, így nem fog kilógni. :)

2018. jún. 28. 13:00
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

hangtanilag bena

lelektanilag-! siralmas

2018. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tulipán nagyon jól hangzik! Sose gondoltam ra, mint becenév. Számomra nagyon lágy, bajos név. Viszont a Veda nekem erőteljes és valahogy nem cseng szépen össze a két név.
2018. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tulipán - pán

Ne haragudj de ha nem akarod, hogy a cucc tárgya legyen a lányod, akkor ezt inkább ne. A Véda egész jó, és hogy a kérdésedre válaszoljak, jól hangzanak együtt, bár mondom, nem adnám a Tulipánt. Minek oda?

2018. jún. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*vicc tárgya
2018. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!