Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány darab plédre (takaró),...

Hány darab plédre (takaró), hány darab lepedőre és hány darab kifogóra lesz szükségem téli baba anyukájaként?

Figyelt kérdés
2018. júl. 16. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Pont ugyanannyira, mint nyárival.
2018. júl. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem mindenből vegyél minimum 3-at, mosás, baleset esetére. Ettől több is kellhet vészhelyzetben, ha nagyon bukós lesz vagy többször kijön a pelusból annak tartalma, de nem feltétlen és max. beszerzitek később, addig meg kombinálni lehet a takarókat vagy textilpelust alárakni... stb.. Télieknek egyébként jobb a hálózsák - már ha megtűri magán.
2018. júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Szia, szerintem első körben egy újszülött babához bőven elég 4 db lepedő (hiszen úgyis nagyon sokat fogsz mosni), takaróból bőven elég 2 db, de én inkább javasolnám a hálózsákot, mert azt nem tudja a fejére húzni, nem takarózik ki éjjel, én szerencsésebbnek tartom, akkor viszont takaró nem kell rá. Fürdőlepedőből 3-4 db, főleg az elején bele fog pisilni, kakilni, fogyóeszköz, textil pelusból meg 10-15 db, bár én a kis feje alá is textilpelust tettem, a szoptatós párna alá is és büfizéshez, babakocsiba, szóval én sokat használtam belőle. Érdemes még nyálfogó kendőt is beszerezni, mert ha sokat bukik az elején, nem kell napi ötször átöltöztetni, elég a kendőt cserélgetni. Jó egészséget!
2018. júl. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

3, ne vásárolja fel egyből az egész boltot? :)

Refluxos gyerekkel nem kellett ennyi...

2018. júl. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
3 gyerekem van, és én nagyon gyakran cserélgettem a textil pelusokat a fejük alatt, illetve nem voltak refluxosak, de nagyon sokat buktak. Nekem mindig mosásban voltak a pelusok, bár én akkor is tettem a szennyesbe, ha ráfolyt szoptatás közben az anyatej, nyilván nem vagyunk egyformák. Az viszont rettentő bosszantó tud lenni, amikor épp nincs kimosva, kivasalva, szükség lenne rá és üres a polc.
2018. júl. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 törölköző van, tökéletesen elég egyelőre. Vettem két tetra kifogót is, de nem használjuk egyáltalán. Lepedőből is 3 van, elég. Takaróból van 4, de kettőt használunk, egy a babakocsiba (ha kell), egy a nappali alvásokhoz. Mi első naptól hálózsákot használunk èjszakára, most van neki két nyári.

Sima textilpelusból vagy 15 van neki, mert bukós (4 hónapos), mindenhova rakom a feje alá, babakocsiba is kell, stb. És 6 nyálkendője van, hogy evés után (vagy ha nagyon belelendül a lábemelgetèsbe), ne rögtön a ruhája ázzon át, ha visszajön valamennyi.

2018. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

decemberi gyerekem van, 1 lepedőt használtunk váltásban, de úgy, hogy még az ovis ágyra is ezeket vitte be 3 évig 8szoval kiszolgáltak minket elég rendesen :))

2 db kifogó volt, szintén. ha mostunk és száradt, előkerült a másik. Volt egy tetra kifogó is, nagyon ritkán használtuk, inkább csak strandra, vagy nyáron takarónak.

Takarónk rengeteg volt. legalább 15. 2 a kiságyban (1 éjszakára, 1 nappalra), 3 a babakocsiban (1 normál, 1 kocsitakaró, 1 földre terítős), 1-1 a két mamánál, és még mindegyikhez egy váltás, meg én a takarókat kb úgy használtam, mint a ruhát, tehát attól függően, hogy mi volt rajtam/babán, választottam ki a takaró színét. Oké, mondjuk ezt túltoltam, de nem baj, valamit muszáj ;)

2018. júl. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
*2 lepedőt* -nyilván. egyet nem tudunk felváltva használni :o
2018. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
A kiságyba a lepedőket 2-3 évig használja, amíg nem kerül át nagyobb ágyba, úgyhogy nem felesleges, ha több van. Textil pelust használtunk pl. az orvosi, védőnői vizsgálatoknál alátétnek is, mert nem lehet csak úgy letenni a vizsgáló asztalra, vagy a mérlegre. Tőlem mindig kérték a textil pelust leteríteni.
2018. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

2 lepedo, 2 takaró, 3 törülköző (kettőt vettem, egyet kaptunk), a kifogót meg mindig nem értem, mire kell :-).

Textil pelusbol jó, ha van sok, szerintem 10-15.

2018. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!