Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezékiel névről vélemény?

Ezékiel névről vélemény?

Figyelt kérdés
Adnátok a fiatoknak ezt a nevet?

2018. júl. 20. 07:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire direkt bibliai nevet nem adnànk, pedig hívők vagyunk. Egyébként hangzásában tetszik. 😊
2018. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Magam nem adnám, mert más az ízlésem. A próféta jut róla eszembe, így egy magyar kisgyerek neveként hallani meghökkentő lenne elsőre, de biztos megszokják, hiszen sok bibliai/héber név meg gyakori, és ez nem is annyira nyakatekert vagy ismeretlen. (De Benjámint, Éliást, Gedeont, Mózest, Nátánt, Jonatánt, Sámuelt is ismerek, hogy szintén ritkábbakat említsek, de Áronból, Ádámból, Dánielből, Dávidból... stb. meg aztán több ovis és nagyobb :) haverunk van.) Biztos kíváncsi lennék, csak a hangzása és/vagy ritkasága miatt kapta az illető, vagy volt valami komolyabb indoka is, első tippjeim között származás, vallás vagy jelentés szerepelne. És hogy becéznétek?
2018. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,


Igazából nincs direkt indoka miért ezt a nevet adnánk, nem vallás vagy származás miatt, férjemnek megtetszett a név és jobb mint az eddigi ötletei. Tetszik a hangzása, becenéven nem gondolkoztunk, külföldön ha jól informálódtam Zeke/Zeki de nekem az olyab fura :D


Hát nem tudom, ízlelgetem a nevet, próbálom eldönteni mekkora kiszúrás a gyerekkel, nem lesz hátrányban egy ilyen eredetű név miatt...



Csak hát az a helyzet, hogy ezen kívül a többi név ötlet párom részéről döbbenetesen rossz, és ha nem ez akkor vajon mi lehetne a neve.. :D hmm..


Amúgy köszönöm!

2018. júl. 20. 09:19
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Nem adnam, inkább a hagyományosabb neveket kedvelem pl Dávid. Amúgy egy ismerősömnek így hivják a fiát, és Ezinek becézi. Szerintem szép név.
2018. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem adnám. De csak mert nem tetszik
2018. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Nekem "túl vallásos" név, de a Zeki becézéssel még jó is!
2018. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%
Kizárt hogy adnám. Nekem túl idegen, túl bibliai, túl sok.
2018. júl. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép és kellemes hangzású név. A Zeki becenév szerintem nagyon aranyos. De én nem adnám.

Kimondottan bibliai nevet kerestem, de ez nekem sok, hiába tetszik.

2018. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
Ha fiam lett volna, ezt a nevet választottam volna :)
2018. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%
Biztosan nem
2018. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!