Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek melyik utónév tetszik...

Nektek melyik utónév tetszik a legjobban?

Figyelt kérdés
Férjemmel nem jutunk közös nevezőre utónév választás ügyben. Több név között is variálunk még: Anton, Gábriel, Zente, Zádor. Ezek közül van ami mindkettőnknek tetszik, van ami csak egyikünknek vagy másikunknak. Ti melyikre szavaznátok? Esetleg újabb ötlet? A vezetéknév egyébként Vass.
2018. júl. 24. 23:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
Miért gondolják a szülők, hogy ha különleges nevet adnak a gyereknek (amit valószínűleg szégyellni fog iskolás és felnőtt korában) akkor a gyerek is különleges lesz? Tényleg azt gondoljátok, hogy attól lesz más, okos, szép, bátor, hogy idióta neve van? A hülye nevű gyerekre a pedagógusok is jobban emlékeznek, ha véletlen valami osztálytárs kitalál valami csúfolót vagy szójátékot (pedig ki fog), egész életében szívatni fogják az osztálytársak. Ezt akarjátok? Ér annyit, hogy a fészbukra kiteszed, hogy az én fiam Jázminella bebeee! ?
2018. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Sablon nevek xD Mert a retardált "különleges" nevekkel jobb lesz a gyereknek? Kíméld meg attól hogy 18-adik születésnapján nevét kelljen változtatnia
2018. aug. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Első gyerek vagy van testvére? Én ahhoz hasonlót választanék, ha van.
2018. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Miért lennének különleges nevek? Csak felénk nincs belőle sok. Én egy iskolában dolgozok, és sajnos könnyen asszociálok egyik-másik névről egy gyerekre. Ezért keresek olyat, ami nincs az ismeretségben. De a Zente például régi magyar név. Az országban nem kevés van belőle, nem számít ritkának, csak errefelé.
2018. aug. 1. 20:48
 15/17 A kérdező kommentje:
Retardált? Azért mert neked nem tetszik? Akkor talán te vagy az... Ha ebből indulnák ki, akkor nem lenne Köteles Leander sem, akinek szintén ritka, egyedi neve van, és már bizony jó pár éve anyakönyvezték. És nemhogy szégyelli, hanem még az együttesét is magáról nevezte el. Én sem szeretnék túl egyedi nevet, de ezek nem is azok. Csak kicsit utána kellett volna nézned, mielőtt fröcskölődsz.
2018. aug. 1. 20:56
 16/17 anonim ***** válasza:

Vass Zente: még ez a legjobb az összes közül. Ez sem tetszik de még elmegy. Inkább vezetéknévnek tudnám elképzelni vagy második keresztnévként.

Pl: Vass Gábor Zente

Vass Gábriel: az arkangyal? Mindenki erre fog elsőre asszociálni

Vass Anton: ez a legrosszabb hangzásilag, egybefolyik az egész

Vass Zádor: nem jól hangzik, és mondd ki.Elég nyelvtörő.

2018. aug. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szerintem a Zente a legszebb közülük
2018. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!