Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdekel járt e már hasonló...

Virag.444 kérdése:

Érdekel járt e már hasonló helyzetben? A téma CSOK. A tobbit lent irom.

Figyelt kérdés
Szeptemberben vasaroltunk hasznalt lakast CSOK+hitel.Most valasra kerult a sor,en koltoztem a 2gyerekkel ki a hazbol. A 'ferjem'vallalja hogy visszafizeti a CSOKot. Az érdekel hogy ujra igenybe vehetem? Mennyi ido mulva? Segitsetek,koszonom.

2018. júl. 30. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Mivel 2 gyerekről beszélsz,ezért gondolom nem a 10+10-et vettétek igénybe. Tudtommal ebben az esetben a 2 gyerekre igényelhetőt nem tudod újra,de ha vállalsz majd a jövőben még 1 gyereket,akkor a 10+10-et tudod majd igényelni,de a 2 meglévő után felvett támogatás levonásra kerül belőle.
2018. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Abban az esetben is ha visszafizetes lesz?
2018. júl. 30. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy gyerekre egyszer igènyelhető.De csak a hitelt fizetitek,a támogatást nem kell,meg nem is hiszem,hogy lehetsèges.
2018. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Érdekelne hogy a visszafizetés hogy működik? 2 gyerek esetében mennyit kell? A kamat mennyi rá így?

Annyit tudok h.használt házra 2 gyerek esetén 1.430.000 a csok.

2018. júl. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3-as valaszra: mivel en koltozok ki a gyerekekkel vissza kell fizetni a tamogatast. Abban az esetben nem kellene ha a gyerekek ott maradnanak a hazban.


4-es valaszra:nem tudom pontosan mennyit kellene visszafizetni,nem tudom mennyi a kamat,a papirok a ferjemnel vannak es nem hajlando ideadni. Egy osszegben kell visszafizetni,de meg lehet kerni reszletre is elmeletileg.

2018. júl. 30. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet felvenni mègegyszer.Visszafizetni azèrt kell,mert nem teljesültek a feltètelek amoben megállapodtak.
2018. júl. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak a visszafizetésről sehol sem találni értelmes dolgokat, hogy mennyit kell például.
2018. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!