Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leó névről vélemények?

Leó névről vélemények?

Figyelt kérdés

Keresgettem neveket a születendő gyermekemnek, akinek még nem tisztázott a neme.

Megakadt a szemem a Leó -n

Nyílván én döntöm el hogy mi legyen a gyerekem neve, nem is azt várom hogy ti döntsétek el helyettem. Azzal is tisztában vagyok hogy egy név nem tetszhet mindenkinek,de szívesen meghallgatnám mások véleményét. Például hogy mi az első benyomásotok erről a névről, tetszik? Nem tetszik? Esetleg szerintetek csúfolható? vagy meghökkentő ha meghaljátok?

Köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 14. 16:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Első őszinte benyomásom:

Kisgyerek nem tudja kifejteni a leGóban normálisan a G betűt. Tényleg ez ugrik be. Biztosan nem adnám, nem tetszik.

2018. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

Leo Wyatt ugrik be a Bűbájos boszorkákból.

Neki ott jól hangzik, tehát külföldön én adnám. Itthon semmiképp!

2018. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, mindegy, hogy Tóth vagy nem Tóth, nincs az a családnév, amivel ez a név passzol ...
2018. aug. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik,de simán Leóként nekem becézett hatást kelt. Esetleg a Leonárd nem tetszik? Azt lehet Leónak becézni.
2018. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

13-as. Na ne mond már hogy nincs olyan név amivel passzol.

Biztos ismered az összes családnevet!!!

Ráadásul külföldön fordítva írják a nevet. Pl ; Leo Katona, vagy Leo Varga.

Csak példának írtam. És még az ékezeteket sem írják.

2018. aug. 16. 09:36
 16/19 anonim ***** válasza:
Kevinizmus.
2018. aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

68 százalékos! Miért extravagáns név a Leo?

Állj már le.. Kevinizmus... Háh röhögnöm kell rajtad!!!

És akik léptem nyomon Zoe, meg Mia meg Benett neveket adnak a gyereknek??? Akkor az nem vagizás? Mert ugye milyen külföldiesen hangzik....

És ezt otthon Magyarországon. Mi ráadásul Németországban élünk! Értsd életvitelszerűen. Na jó! Nem vitatkozom veled!

Ostobákkal nincs értelme!!

2018. aug. 17. 11:21
 18/19 anonim ***** válasza:

17


Nos, a kevinizmus egy németországi szpciológiai felmérés nyomán megjelent fogalom. Pont az ilyen, első generációs bevándolókra vonatkozik, mint ti, akik eze a kulturáltsági szinten állnak, amit ezen hozzászólásodban is bemutatsz.


Nézz utána! Ha beszéled ennyire a nyelvet, ugye ... mert eléggé sokat foglalkozott vele az országos sajtó nemrégiben, tehát ovasnod kellett volna ...

2018. aug. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nekem a Leó névről legelőször egy oroszlán ugrott be, majd ezzel párhuzamosan a Leo fagyi reklám. Mi is külföldön élünk a párommal, de a gyerekeinknek próbáltunk olyan nevet keresni, ami Magyarországon és külföldön is közel azonos formában megjelenik. Így lettek a gyerekeink Áron, Dániel és Júlia. :)

Csúfolhatónak szerintem nem nevezhető, külföldön pedig szerintem minden olyan név, amiben hosszú magánhangzó van valamilyen szinten ha nem is meghökkentő, de különlegesebb.

Az előttem szólókat pedig megvédeném, te kérdezted, hogy mi a véleményünk erről a névről. Egy olyan név sincs, ami mindenkinek tetszene...

2018. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!