Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Művi meddővé tétel külföldön....

Művi meddővé tétel külföldön. Aki csinálta, segítene?

Figyelt kérdés

Ugye Magyarországon nem lehet csak ezekkel az irreálisan szigorú kritériumokkal. Olvastam, hogy Ausztriában és Szlovákiában megcsinálják gyerektelen, 40 év alattinak is. Melyikben érdemes? A pár melyik felénél biztosabb a dolog? Hallottam már olyan esetről, hogy az elköltött férfi teherbe ejtette a feleségét :/ nőknél elkötik csak el is vágják a petevezetéket? Mennyibe kerül? Melyik településen, kórházban csináltattátok? Még voltatok elégedve a szolgáltatással? Köszönöm a válaszokat.


(Az "anyád is igy gondolkodott volna, öreg korodban ki lesz veled, kihal az emberiség, önző vagy, minek élsz hozzászólásokat jelentem, legyszives akkor válaszolj, ha konkrétan segíteni tudsz)


2018. aug. 19. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Engem is érdekelne, de úgy tapasztaltam, hogy itt nagyon kevesen vannak, akik már elgondolkodtak ezen és utána is jártak. Inkább negatív kommenteket fogsz kapni, nem tapasztalatokat. Ajánlom a külföldi fórumokat, ahol tényleg valós tapasztalatokat olvashatsz konkrét klinikákról.
2018. aug. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Így királyság. :) Egy férfit ismerek, aki Szlovákiában elköttette magát, de vele nem vagyok valami jóban. :/
2018. aug. 19. 10:09
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

A konkrét kérdésre nem tudok válaszolni, de a baráti társaságunkban 3. Gyereknél ekőzötték a nőt, és pár évre rá terhes lett a 4. Gyerekkel


Ingyenes lett volna az abortusz, de végül megtartották.


Csak azért îrtam, hogy mind a 2 esetben lehet

Férfiaknál egyszerűbb a beavatkozás.

2018. aug. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm!


Tehát ez se 100%-os. De miért nem tudják rendesen megcsinálni? Miért nem vágják el és kész? Mert ezek szerint nő esetében is csak elkötik.

2018. aug. 19. 10:18
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Saját tapasztalatom nincs, mert én itthon fogom elköttetni magam, mert én teljesítettem, amit a haza, szent kormányunk és budaházi edda elvárt, szültem annyit, hogy még kölcsön is tudok adni, ha kell. 😂 Viccet félretéve. Én se értek egyet egyébként a törvénnyel. Az is vicc, hogy egy évet várni kell... Ennyire nem gondolják, hogy felelős felnőtt emberek vagyunk. Én pl tudom, hogy nem akarok többet. Van negy gyerekem, az egyikük az orvosok hibájából súlyos beteg. Soha a büdös életben nem szeretnék többet szülni, ez nem változik egy év múlva sem, De addig szívhatunk a védekezéssel. Nahmindegy, elkanyarodtam a témától. Amit viszont írni akartam, hatha segít. Bezzeganyan volt erről gy poszt (azt gondolom nem olvassa, aki nem akar gyereket)és ott a hozzászólok között is volt, akinel volt saját tapasztalata. A poszt író, ha jól emlékszem Szlovákiába ment ki.
2018. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm.


Ez durva :/ sajnálom a gyeredet :( megpróbálom rákeresni, bár tény nem olvastam sose azt az oldalt. Még most eléggé megriadtam attól, hogy fentebb írták, hogy ettől még teherbe lehet esni.

2018. aug. 19. 10:23
 7/10 anonim ***** válasza:
98%
En erre rákerdeztem, mert tényleg nem kell nekünk ötödik gyerek. Azert nem elvágják, mert rettenetesen vérezne, nehez lenne uralni. De jobb helyeken elkötik két helyen és elégetik egy kb 3 cm-s szakaszon. Dokim azt mondta, hogy, ez már biztos. Amikor csak kötöttek, akkor valóban volt utána szülés. Ő se érti,mert ezek 120%-osan tuti csomók, de mégis valahogyan kioldódtak. De mióta égetnek is, nem született meglepi baba. Annyira biztos a dolgában, hogy megígérte, ha utána teherbeesek, orokbe fogadja. 🤣
2018. aug. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

100% biztonságú művi meddővé tetel nem létezik. Ahhoz ugyanis el kellene távolítani a szaporító szerveket. Amíg azok bent vannak, mindig ott a lehetőség rá, hogy a szervezet újra építi az átvágott utakat.


Nem csináltattam ilyen műtétet, de a környezetemben a férfiak többsége átesett ilyenek. Hollandiában élek, itt teljesen normális eljárás, tudomásom szerint a nagykorúságon kívül semmi más feltétele nincs. A férjem is megcsináltatná, ha nem szednék gyógyszert.

A műtét nem ingyenes, szükséges hozzá holland egészségbiztosítás és egyértelműen fizetni kell az operációert is, ami ezen felül 500-900 euró alaptól indul.Nonel, most néztem 1700-3500 euro.

2018. aug. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

5, azért vannak ilyen szigorú szabályok, mert az ember hajlamos nem átgondolni dolgokat fiatalon. Pl. most 30 alatt divat lett a karrierista-utazgatós childfree-kedés, akik amikor ebből kinőnek, szülni akarnak mégis. Nekem van legalább 3 olyan barátnőm, akik pár éve hatalmas childfree-k voltak (egyik kifejezetten gyűlölte a gyerekeket), most már boldog édesanyák. Az egykori gyerekgyűlölő napi szinten 5-6 fotót posztol FB-ra a gyerekeiről.....a tipikus "utazgatni akarok a párommal kettecskén míg világ a világ" ismerősöm meg meg nem terhes de nagyon szeretne már.


Nagyon sokan változnak gyökeresen 30-35 felett amikor elmúlik a nagy fizu, karrier és bármitmegtehetek varázsa mert már nem olyan izgi és inkább csaladra vágynak.


NEM MINDENKI ILYEN, mielőtt nekem estek, de mondjuk minden 2. childfree amazonból lesz egyszer őrülten babára vágyó nő. Ezért van szigorú életkori szabályozás. 40 felett már kisebb az esély, hogy pusztán azért nem szültél mert épp akkor azt hitted n3m akarsz.

2018. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%
Gyermekmentes övezet facebookon.Ott többen is végeztettek külföldön ilyen műtétet.
2018. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!