Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba alkalmazkodik az...

A baba alkalmazkodik az anyához, vagy az anya a babához?

Figyelt kérdés

Bevásárlunk, amikor nekünk jó, és a babát visszük magunkkal, vagy akkor megyünk, amikor éppen nincs (mondjuk) alvóideje.


Barátok akkor jönnek látogatni, amikor nekik jó, vagy lehetőleg alkalmazkodjanak ők a babához? Jöjjenek-e egyáltalán a barátok amikor még kicsi a baba?


Akkor eszik a baba, amikor nekem jól kijön az idő, vagy tartsuk be a szigorú napi rutint? – (persze ne percre pontosan)


Igazából csak egy rövid válaszra vagyok kiváncsi, és minél többre, lehetőleg!


Köszi, hogy TE is hozzászólsz!



2018. aug. 29. 02:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

1. Saját érdekben én a babához


2. Annyira nem szigorú a napirend, nem tudnak a vendégek úgy jönni.. Ha épp slsik akkor slszik, ha suopiznia kell akkor viszem szopizni ( egyedül a fürdetést vagyok hajlandó csúsztatni)


3. Igény szerint szoptatok ( időre szoptatással akinek nem nagyon sok a teje hamarabb elapad... Plusz a köztes időben nyűgös.. Nekem a 8 hetes baba átalussza az éjjelt cserébeceste és reggel gyakrabban van mellen

2018. aug. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%

Hogyan neveljünk kiskirályokat...

A napirend kialakítása nem lehet a gyerek dolga. Ha ő egész nap alszik és éjjel enne két óránként, akkor azt is hagyod, első?

Vendég nálunk jött, amikor akart, ha nem volt szerencséje, aludt a lányom.

2018. aug. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
A baba érdeke az enyém is. Míg nagyon pici volt mindenben hozzá alkalmazkodtunk. Most hogy már nagyobb és kiegyensúlyozott, nyugodt majdnem egy éves sokkal rugalmasabb ő is. Ismerem a gyerekem tudom a határait és aszerint tervezem a dolgaimat.
2018. aug. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Ha jót akarok magamnak alkalmazkodom a gyerekhez.

Az alvást nem jó borítani mert utána nyűglődés van.

Az evés adja magát azt nem igazán lehet variálni.

A fürdés az ami nem állandó...a játszóterezés miatt sokszor a déli alvás előtt fürdetem.

Én azt gondolom az alvás fontos a többi alakítható.Mert etetni bárhol lehet, alvásnál nem mindegy hogy a helyén alszik két órát vagy a babakocsiba kényelmetlenül 20 percet.

2018. aug. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

1) Természetesen akkor mentünk, amikor "neki is jó volt", különben csak magunkat sz.pattuk volna azzal, hogy egy nyűgös, álmos, éhes gyerekkel kínlódunk házon kívül.

2) Nehéz összeegyeztetni az elején,hogy pont jókor érkezzen mindenki, de ha már ott voltak, a barátok alkalmazkodtak. Ha aludt, nem keltettem fel csak hogy babázhassanak, ha megéhezett nem üvöltettem...

3) Ha figyelsz a gyerekre, kialakul magától a napirend, nem kell kierőszakolni.

2018. aug. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Anya a babához.


Bevásárlás, ha nincs alvásidő.


Látogatás, ha nektek és a babának jó. Ha nem jó, szólni kell, hogy nem. Az első pár hétben nem kell, ilyenkor a rokonság is elég, de ezt család válogatja.


Evés, amikor éhes. Más dolog mellékes ilyenkor. Ezt kicsit furán írtad le. Egy anyuka legfontosabb dolga a gyereke. El nem tudnám képzelni, hogy ne etessem meg, mert most nem úgy jön ki az időm, és még pl mosogatok. Ez baromi önző lenne. Főleg az újszülöttsk folyton cicin lennének.

2018. aug. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Mivel a babák sírnak, ha álmosak vagy éhesek, ezért magaddal és a többiekkel (család, barátok, bevásárlók) is kiszúrsz, ha "üvölteted" (na meg a babasírásra azért beindul az anyai programozás normál esetben, hogy mihamarabb segíteni akarj rajta). Lehet ettől még persze a saját életviteletekhez szoktatni a babát, pl. vendégekhez, utazáshoz, plázázáshoz, kinek mihez, de figyelembe kell venni a személyiségét, (mert már nekik is van) és nem betörve, hanem kreatívan kihasználva a lehetőségeket kell kihozni, hogy a kecske és a káposzta is jól járjon. Persze vannak könnyebb és időigényesebb babák és időszakok.
2018. aug. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

1, én próbáltam alkalmazkodni hozzá, nyilván nem mindig megy, de ésszerűen.


2, szerencsére mindenkiben volt annyi jóérzés (barátaink) hogy ha látták, hogy fáradt a baba vagy éhes elmentek amíg pici volt. (amíg nagyon pici volt mi kértük ne jöjjenek, ha mégis akartak lenn találkoztunk velük séta közben, de ez kb 2honapos korig)


Akkor etettem meg mikor éhes. Eleinte legalábbis mindenképpen.

2018. aug. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Is-is. Egy pici csecsemő akkor fog enni, amikor ő szeretne, nem akkor, amikor mi szeretnénk. Aludni is akkor fog, amikor álmos, azt meg neked kell kitapasztalni, hogy alvásidőben is tudsz-e vele közlekedni, vagy sem. Én szerettem akkor menni vásárolni, amikor amúgy is aludt volna, mert aludt a babakocsiban, sőt, ott könnyebben el tudott aludni, én meg nyugiban tudtam vásárolni. Viszont alkalmazkodnia neki is kellett annyiban, hogy pl. meg kellett tanulnia, hogy éjjel alvás van, nem játék. Pici korában sokszor felébredt éjjel, és szopi után felélénkült, nézelődni akart, én viszont nyilván azt akartam, hogy aludjon, ezért nem szórakoztattam, csak sötétben ringattam.

Igazából azzal, hogy neveljük, hozzászoktatjuk bizonyos dolgokhoz, azzal azt célozzuk, hogy ő alkalmazkodjon hozzánk, a családhoz, az élethez. Van, amihez tud alkalmazkodni, és van, amihez még nem. Ahogy nő, egyre több mindenhez tud.

2018. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Amíg "baba" addig az anyuka alkalmazkodik,

Ha már "gyerek" akkor ő alkalmazkodik az anyukához.

2018. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!