Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti visszaszóltatok volna?

Ti visszaszóltatok volna?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves lányom, ma elmentünk vásárolni, többek közt egy turiba is. Észrevett egy babakocsit, odalépett mellé és mondta, hogy babababa. Nem volt benne a baba a kocsiban, felemeltem, megmutattam neki, hogy látod, nincs baba. Volt kis játék odaakasztva, mutatta, hogy ni-ni (ez a nézd) nála. Erre beszólt az anyuka, a gyereknek címezve, de se oda nem lépett, se semmi, hogy a gyerek egyáltalán észrevegye, hogy neki beszél valaki, hogy "légyszíves ne nyúljál hozzá, ő se nyúl hozzá a te játékodhoz sem, a cumihoz meg végképp ne". Ami zavart, az a hangsúly volt. Egyértelműen nekem szólt, de a gyereket szólította meg, de olyan stílusban, hogy nem kaptam szikrát. Mintha valami utolsó büdös mocskos leprás lenne a gyerekem, hogy ránéz a babakocsijára és már halálos betegséget kap el a gyerek (aki ugye benne sem volt).

Nem szóltam egy szót sem, arrébb vittem a lányt, aki persze mutatta, hogy baba, baba... egyáltalán nem engedtem volna magamtól sem, hogy hozzáérjen, és nem is vagyok egy anyámasszonykatonája, megvédem magam és beleállok mindig minden helyzetbe, de most úgy meghökkentem, hogy hogy lehet így szólni egy gyerekhez, hogy nem jött ki hang a torkomon. Most viszont nagyon nagyon bosszant, hogy nem védtem meg a gyerekemet, mert tulajdonképp őt bántotta, ha nem is szó szerint kimondva.

Ti visszaszóltatok volna? Vagy kiröhögitek az ilyet és átnéztek rajta?

Ismétlem, nem nyúlt hozzá, nem is engedtem volna. Tök más, ha jogosan szólnak, de akkor sem ebben a stílusban...

Utána láttam a (gondolom) nagymama kezében, nem volt egy hónapos az a baba...


2018. szept. 21. 19:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

Visszaszóltam volna. "Ne nyúlj hozzá, fujj, koszos."

Aztán otthagyom őket.

2018. szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell más babakocsija mellett tátogni, aztán nem lesz ilyen bajod. A mai világban sose lehet tudni, ki mit akar összematatni.
2018. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%
Én voltam egyszer hasonló helyzetben és hangosan rászoltam a nőre, hogy ne érintse meg a gyerekem és ne is szóljon hozzá. Mindenki úgy nézett rá mint egy gyerekmolesztalóra 😂😂😂
2018. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy leírod a helyzetet, teljesen jogosan számított arra, hogy hozzápiszkál a gyereked a dolgaihoz.
2018. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%
Hát én ennyiért tutira nem generáltam volna veszekedést.
2018. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem hirtelen te is így reagáltál volna a helyében, gondolkodás nélkül. Nyilván utána ő is rájött, hogy durva volt, de hirtelen meglepődött/megijedt, hogy valaki matat a cuccaiban, ezért reagált így. Nem gondolkodott.


Én szerintem nem szóltam volna vissza,csak normálisan közöltem volna, hogy nem szerettük volna megfogni, csak megnézte a kislány.

2018. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem jól tetted, hogy nem szóltál semmit. Nem kell mindig beleállni az ilyen helyzetekbe. Ha olyan pici volt a baba, akkor a nő még biztos dugig van hormonokkal, nem biztos, hogy úgy akart szólni, mint ahogy aztán kijött a száján.


Hidd el téged ez jobban emészt, mint a lányod. Holnapra el is felejti, hogy valaki rászólt.

Nem kell minden helyzetben anyatigrisként viselkedni, szerintem ez így volt jó.

2018. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

Elèg bunkó stílusú volt a nő.

Én ha ennyire túl félteném a kocsit, figyelném, de addig biztosan nem szólnék, amíg nem adnak rá okoz, vagyis amíg nem nyúlnak hozzá.

Az meg, hogy felemelted a kislányod, hogy megnèzze, nincs benne a baba, teljesen normális dolog. Én is felemeltem volna.

Màshogy ők úgyse hiszik el, ha nem a szemükkel làtják :))

A nő reagàlta túl!

De én sem szóltam volna vissza, vagy max annyit, hogy nem kell aggódni, nem fogdostuk össze!

2018. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
A lényeg kimaradt. Nem érte volna el a lány se a cumit, se a játékot, magas volt eléggé a babakocsi, a gyerekem meg elég mélynövésű. Nekem mellmagasságban volt a játék a kupolára akasztva, a cumi meg benn a kocsiban, csak a kis csíptetője volt a mózeskosár oldalán, de szerintem azt sem érte volna el, de nem is nyúlt felé. A kezemben volt kb fél méterre a játéktól, mikor mutatott rá, hogy nini..
2018. szept. 21. 20:22
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

Ne foglalkozz vele, ne emészd magad, semmi értelme.

Engem is felcseszett már pár hasonló eset, de mindegy, több boldogsága ne legyél ennél, mint hogy azt hitte, igaza van.

2018. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!