Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha születése utàn kiderülne a...

Ha születése utàn kiderülne a gyermekedrōl, hogy valamilyen betegsége van, ami rendszeres kezelést igényel majd végig, otthagynàd a kórhàzban?

Figyelt kérdés
Olvastam ma egy cikket, hogy két kisfiút egy kórhàzban a nōvérek "nevelnek" mióta megszülettek, mert ahogy a szüleik megtudtàk, hogy szívbetegek és életük végéig kezelésre szorulnak majd, többé nem làtogattàk ōket. Jelenleg nevelōszülōket keresnek a gyerekeknek, de nem túl sok sikerrel. :\ nagyon megdöbbentem, hogy ilyesmi elōfordul. Màrmint ilyen gyakran, hogy minden 3. orokbefogadàsra vàró gyermekrōl ilyen okból mondtak le a szülei... Én csak 17 vagyok, fogalmam sincs milyen lehet ez.. De nem tudom felfogni hogy egy anya aki 9 hónapon àt vàrta a gyermeke születését, képes magàra hagyni mert beteg..
2018. okt. 10. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

"egy anya aki 9 hónapon àt vàrta a gyermeke születését"


És egy apa? Mert mindkettőnek alá kell írni.


Nyilván azt válaszolnám, hogy én aztán soha nem hagynám ott, de érdemes a sorsok mögé nézni.

Pl: ismerek olyan kislányt, akit azért hagytak ott, mert többedik gyerekként született és olyan jellegű eü-i kezelésre lett volna szüksége, ami több millió kapásból.

Azzal hogy lemondtak róla pont a lehetőségét teremtették meg, hogy éljen, mivel olyan vállalta végül, aki tudta finanszírozni.

2018. okt. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ. Ha a gondozásomra szorulna egész életében, durva baja lenne, tehát például ágyhoz lenne kötve, nem élhetne később teljes életet, akkor igen, nem vállalnám. Ha kezelésre szorulna, de teljesen normális életet tudna élni emellett, akkor nem.
2018. okt. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól tudom..., hogy örökbe adhatóak legyenek, a szülőknek hivatalosan, papíron le kell mondani róluk. Ha csak ott hagyták őket, attól még sajnos nem lesznek örökbe fogadhatóak, csak bizonyos várakozási idő múlva, hacsak a szülő - akárcsak néha egy képeslappal, telefonnal - nem tartja velük a kapcsolatot. Nevelőszülőnek pedig nem az örökbefogadókat hívják, hanem akik fizetést kapnak a sokszor csak átmeneti szülőségért, tehát ez a munkájuk, hogy így a gyerekek családnál lehessenek a klasszikus gyermekotthon vagy intézet helyett. Sajnos talán ez lehet a legrosszabb egy gyereknek, ha ilyen bizonytalanságban marad, hogy talán visszajönnek érte vagy mégis "újra" örökbeadják a nevelőszüleitől. Míg ha a szülő már születésekor lemondana róla, rögtön a végleges családjába tudna kerülni és kölcsönösen hamar tudnának kötődést kialakítani (na meg babaként jóval nagyobb eséllyel indulna a "piacon").
2018. okt. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Én is sok mindent gondoltam 17 évesen amit ma már máshogy látok.

De úgy gondolom mivel egy idegileg leharcolt anya nevelt, hogy a gyerekvállaláshoz igenis ismerni kell a határainkat, ha azt szeretnénk hogy senki ne szenvedjen.

Nagyon nehéz döntés lehet egy ilyen, de nem mindenkinek van meg a megfelelő anyagi vagy érzelmi háttere ahhoz hogy a beteg gyereket tudjon nevelni.

És ha már tudjuk hogy nem fogunk tudni megfelelően helytállni akkor már jobb ha kisbaba korában adjuk örökbe, hiszen ilyenkor még nem kötődik a baba a szüleihez és a kisbabát is sokkal többen szeretnének örökbe fogadni pont a tiszta lap lehetősége miatt.

2018. okt. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Hááát, egy asztma, allergia is rendszeres kezelést igényel... köszi, jól megvagyunk :)


Sajnos van, aki nem tudja bevállalni. A kürházban nem hagynám, de van az a betegség, amivel haza sem vinném, hanem otthont keresnék pl neki. Mondjuk pont nem a szívbetegség az, vagy hasonló organikus dolog, de pl mentális betegség esetén, ha súlyos, akkor otthonban gondolkodnék, főként ha van, vagy akarok még gyereket.

2018. okt. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem hagynám.

Bármelyik életkorban jelentkezhet betegség, ami rendszeres kezelést igényel.

Ha magzat korban már bebizonyosodik, akkor valószínűleg elvetetem. A már meglévő gyerekekre is gondolnunk kell. De ha születése után, akkor már családtag, akit nem hagyunk magára.

2018. okt. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat :) érdekesek, elgondolkodtatóak. :)

A megfelelō amyagi hàttér hiànyàra én is gondoltam, de ismerek olyan anyukàt aki két szellemi fogyatékossàggal élō gyermeket never teljesen egyedül. Màrpedig nem olcsó dolog az ellàtàsuk. :\ de teljesen érthetō, az hogy nem vagyunk egyformàk, nem mindenki bírnà érzelmileg,anyagilag. Csak akkor nem értem miért nem intézik hivatalosan? Màrmint itt is írta valamelyikōtök jogosan, hogy így a legrosszabb a gyerekeknek. Olyan nehéz dolog lett volna rögtön lemondani róluk? Talàn könnyebben kerülhetnének jobb helyre. :( nagyon sajnàlom, hogy ilyenek történnek, nagyon szomorú. :(

2018. okt. 11. 08:58
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Ezt nem csak beteg gyermekekre írom, de sajnos van olyan, hogy a szülő csak nem tudja vagy nem törődik vele, hogy intéznie kéne bármit, vagy azért lopózik el, mert nem akar a saját szégyenével szembesülni. Van olyan is, aki nagyon szeretné, de nem bírja és abban reménykedik, hogy javul a helyzet, vagy a gyereké (ha beteg) vagy az övé (általában anyagilag) és magához veheti 1-2 éves korában. Aztán ez vagy így lesz vagy sem, vagy csak mégis elmúlik a lelkesedés, mert mondjuk új pasija lesz. És sajnos van olyan is rossz hírek szerint, aki jóval nagyobbként jelentkezik érte, amikor már szerinte biztos nincs vele annyi "probléma", de remélheti, hogy kap utána támogatást. (És sokszor ilyenkor a gyerek végül visszakerül, ami jobb is, csak sajnos sok kanyarral.)
2018. okt. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Ugyan már nem lesz több gyerekem, de voltam olyan helyzetben, hogy egy beteg babát vártam. 30 hetesen derült ki, hogy súlyos emésztőrendszeri rendellenességgel fog születni, lehet hogy élete végéig sztómával kellett volna élnie. Eszembe sem jutott, hogy majd elhagyom. Inkább tervezni kezdtünk, hogyan alakítjuk át az életünket miatta, milyen kezelésekre hordjuk hogy majd többé-kevésbé teljes életet élhessen.

Sajnos aztán halva született.

De az biztos, hogy én nem lennék képes magára hagyni a beteg gyermekemet, hiszen az én vérem, és felelős vagyok érte, csak rám számíthat az életben.

2018. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Dongalábbal született a kislányom. A bal lábfeje teljesen befelé fordult. Szerencsére már 2 napos korában megkezdték a kezelését. Egyáltalán nem volt biztos, hogy valaha lábra fog tudni állni. Az ortopéd orvos biztos volt a sikerben, nagyon sok dongalábat meggyógyított már. A családom viszont nem igazán hitt benne, hogy meg tudják gyógyítani. Az orvos 4 éves kezelést helyezett kilátásba. Ezen kívül szólt a gyerekorvos, hogy a gyerek bal vesevezetéke hosszabb, mint a másik, és ebből lehet olyan gond, hogy a hólyagból visszafolyik a pisi a medencèbe. Meg kaptunk levelet is, hogy a vérvételt meg kell ismételni, mert lehet, hogy pajzsmirigy alulműködèse van a gyereknek. Eszembe nem jutott, hogy ne vigyem haza. A vesevezeték dolgot szimplán kinőtte a 6 hetes csípőszűrésre, és a pajzsmirigy tùlműködésről is kiderült, hogy csak mérèsi hiba volt. Most 2 éves a kislány. Ami a lábát illeti, túl vagyunk gipszkezelésen, operáción, csináljuk a sínkezelést, kéthetente viszem gyógytornára, itthon meg minden nap tornáztatom a lábát. Még csámpáska, de jól tudja használni alábát. Ha kikalapáltuk a dongalábat, utána jó eeséllyel lúdtalp marad, azt is kezelni kell majd. De meg se fordult a fejemben az az opció, hogy a kórházban hagyjam.
2018. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!