Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Befolyásolna e a döntésben,...

Befolyásolna e a döntésben, hogy vállalsz e harmadik gyermeket, ha a férjed nem becsülné a GYES alatti itthoni munkádat?

Figyelt kérdés

A harmadik gyerekbe beleegyezne unszolásomra.

Én mindig három gyerekkel képzeltem el az életemet, hogy itthon leszek velük hivatásos anyukaként amíg lehet és őket nevelgetem.

A férjem többször tesz megjegyzéseket, hogy nekem könnyű itthon, míg ő megszakad a munkában.


2018. okt. 11. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem vállalnék gyereket, ha a másik nem akar, csak az én unszolásomra egyezne bele. Arra sem vágytam soha, hogy csak gyereket neveljek, a férjem meg eltartson. Igazat adok a ferjednek
2018. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha unszolni kell akkor nem vállalnék.

A gyes, anyasági annyira kevés pénz, hogy említésre sem méltó.

Ha már minden gyerek ovis-sulis minek ülnél otthon?Ha más nem legalább részmunkaidőben dolgozz.

2018. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Unszolásra nem vállalok egyet sem. Főállású anyaság meg kb addig releváns, amíg kicsi megy oviba. Férjeddel nem vagytok egy állásponton, neked csak a te elképzelésed a lényeg
2018. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Így nem. Normális kapcsolatban a férj megbecsüli a felesége munkáját.

Nálunk kicsit fordított a helyzet. A férjem szeretné, hogy maradjak itthon (3 gyerek van), de megérti, hogy miért nem szeretnék. A gyerekek neveléséből és a ház körüli munkákból is kiveszi a részét, így pontosan tudja, hogy nem egyszerű. Sőt, szerintem kicsit túl is becsüli, mert ő nem tud egyszerre többfelé figyelni.

A munkában nem kell megszakadnia, mert lehúztam annyit én is, hogy most max gyedet kapjak, ami elég komoly tétel a családi kasszában.

2018. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen, mégpedig oly módon, hogy minimum párterápiára mennénk.


Ez ugyanis sokrétű. Szól arról:

- hogy sok neki e rengeteg ember eltartásának a felelőssége

- hogy nem tisztel téged

- hogy nem tartja semmire az erőfeszítésedet

- rossz köztetek a kommunikáció


Ugyanis te az álmodat hajszolod, ami a férjednek láthatólag nem álma, és rohantok a válás felé.


Először kommunikálni kellene, rendbe tenni a viszonyotokat, és létrehozni egy életet, ami MINDKETTŐTÖKNEK megfelelő. Ha megy. Mert ez csak rólad szól.

2018. okt. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak unszolásra egyezne bele a férjed és az otthoni munkáddal sem elégedett, nem is becsüli, akkor ne vállaljatok harmadik gyereket, ugyanis nagyon hamar egyedülálló 3 gyerekes anya leszel, aztán akkor kénytelen leszel visszamenni dolgozni, akár akarsz, akár nem. Elhiszem, hogy ez a vágyad, de a házasság kettőtök szövetsége, nem azt a célt szolgálja, hogy kizárólag a te álmaidat/igényeidet elégítse ki. Nem erőszak a disznótor, a gyerekvállalás meg nem az a téma, ami "egye fene, akkor legyen" féle beleegyezéssel letudható. Engedd ezt el és menj vissza a munkahelyedre, a kapcsolatotokon meg dolgozzatok, ha anyaként nem becsül, a legrosszabb döntés amit ebben a helyzetben hozhatsz, az egy újabb gyerek világra hozatala.
2018. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Unszolásra nem vállalnék. Teljesen érthető amit mondd. Azért akarsz még egy gyereket, hogy 7 évig otthon ülhess.
2018. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Azért ketten kelletek hozzá, szóval legyen annyira nagyfiú, hogy csak unszolásra ne ugorjon kútba :) (vagy ha beleugrik, ne a te hibád legyen).

Szerintem ezt a harmadik gyereket pihentessétek egyelőre és inkább ismerkedjetek újra. Jó lenne ha ismernétek és elismernétek egymás munkáját, te az övét, ő a tiédet. Szóval tudjátok, hogy ki mit csinált aznap. Tuti ő is fáradt, ahogy te is, és ő is megbecsülésre vágyik, ahogy te is. Ne versenyezzetek, hogy ki a legényebb-leányabb a gáton és ki szenved ettől jobban magában, hiába sóhajtozva jó színpadiasan, hanem próbáld ki, hogy előbb te dicséred, hátha pár alkalom után jobb lesz a hangulat és visszadicsér, megköszönöd és visszaköszöni, tiszteled és megtisztel. És ha ez kitart pár hónapig, akkor térjetek vissza a gyerek megbeszélésre - unszolás nélkül, csak elmondva a saját érzéseid és figyelembe véve és meghallgatva őt is. Simán lehet ijesztő, hogy még többen csak az ő lábán álljatok, még akkor is, ha jó nagy lába van. :) Valahol közös az érdek a te álmod is, de azért talán az fontosabb, hogy ő is még sokáig bírja és így ti egyben is működjetek. Ha pedig ehhez a harmadik gyerekhez neked az kell, hogy ő többet segítsen otthon, neki pedig az, hogy te is keress pénzt, akkor érdemes elgondolkodnotok, ezt tudjátok-e vállalni.

2018. okt. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyerek közös döntés kell, hogy legyen. Ne azért menjen bele, mert te már az agyára mész a zaklatással.

2. Úgy baromi könnyű ám akarni a többedik gyereket, hogy te "hivatásos anyukaként" otthon vagy, és semmi mást nem csinálsz, csak őket nevelgeted... Főleg, mikor a két nagy már régen ovis, iskolás.

3. Ez neki jelent igazából több felelősséget, neki kell keményen dolgozni, hogy eltartsa az otthon lévő fenekedet. Abba bele sem gondolsz, hogy ő nem úgy képzeli el az életét, hogy azért dolgozik látástól vakulásig, mert te otthon akarsz lenni tizenévekig?

2018. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha az otthonlét mellett dolgozol is, és nem becsüli meg nem vállalnék. Ha a nagy munka alatt azt érted hogy a háromból két gyerek óvodában te meg otthon egyedül a harmadikkal miközben a max tevékenységed a ház rendbetétele, akkor megértem hogy nem becsüli.
2018. okt. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!